בייבי ג’וגינג: הספורט החדש של אמהות

הטרנד החם בקרב אמהות טריות: ריצה בפארק עם עגלות. התינוקות, אגב, משמשים כמשקולות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אם אתם מהטיפוסים הנמרצים האלו שיוצאים לעשות ג’וגינג בפארק בכל בוקר, אז אתם בטח רגילים לראות מכל עבר רוכבי אופניים, מתעמלים, אצנים ושאר פריקים של כושר בחיק הטבע. אבל האם יצא לכם לראות את המחזה הביזארי של להקת נשים שרצות עם עגלות ובתוכן תינוקות? לנו יצא, ובירור קצר העלה שזה לא שהתחילו לחלק צעצועים חינם בסניף הנמל של שילב, אלא מדובר בטרנד חדש ומקורי להתעמלות נשים אחרי לידה.

בסנטרל פארק בניו יורק ובפארקים בערים שונות באירופה הפכו חוגים מעין אלו לנפוצים כבר מזמן. אצלנו הקונספט החל להתגבש לפני בערך שנתיים, כאשר קבוצות של אמהות טריות התאחדו ונעזרו במאמנים כדי שאלה ידאגו שהן לא ייהפכו לעגלות בעצמן.

עכשיו זה כבר ממוסד. בדיאדה מפעילים את החוג "אמהות עם עגלות", שבו מתחילות האמהות את המסלול בנמל, וממשיכות בריצה דרך רידיניג, פארק הירקון וחזרה. 55 דקות של אירובי וכוח. התינוק הוא חלק מהאימון ומשמש מעין משקולת לאם, אך בשונה ממשקולות במכון, זו לעתים צריכה הנקה, החלפה או טיפול אחר. לכן בנוי המסלול בצורה של תחנות. “התינוק בדרך כלל נרדם בעגלה”, מסבירה שולי בראונשטיין, המאמנת, “כל אחת הולכת בקצב שלה. מקסימום היא עוצרת על ספסל ותופסת אותנו באחת התחנות”.

בארצות הברית זה כבר אולד ניוז. ג’וגינג עם עגלות

המאמן ברק צור, שכיכב בתוכנית “לרדת בגדול”, מפעיל קבוצות דומות בפארק הירקון בשיתוף שירותי בריאות כללית. “סיימתי את התוכנית ובדיוק נולדה בתי הראשונה”, מספר צור איך התחיל רומן העגלות שלו, “התחלתי לרוץ עם העגלה של הבת שלי ופתאום עלה לי רעיון לבנות כזה חוג. עכשיו יש לנו מאמנים לקבוצות של אמהות בכל גוש דן”.

האמהות שנרשמות לחוג בדרך כלל מתחילות בהליכה, ורק לאחר תקופה שבמהלכה מתחזקת רצפת האגן שנחלשה בלידה, הן מתחילות לרוץ. אגב, תירוצים כמו “העגלה לא נוחה” אינם מתקבלים. “נכון שיש היום עגלות ספורט מיוחדות, אבל אפשר לרוץ גם עם העגלה הכי פשוטה”, מסביר צור, ומוסיף כי לפעמים מדובר בספורט אתגרי: “יש רוכבי אופניים מטומטמים שנתקעים בעגלות. פעם רוכב אופניים אחד אפילו התנגש בכוונה באחת העגלות כי הן הפריעו לו. התינוק התחיל לבכות והיתה מהומה”. אגב, מעניין מתי נתחיל לראות גם קצת אבות בשיעורים האלה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ