פצפונת ואנטון או שלגיה במחול: מה עושים עם הילדים השבוע? - ילדים - הארץ

פצפונת ואנטון או שלגיה במחול: מה עושים עם הילדים השבוע?

אופרה לכל המשפחה והצגה על מלך גנדרן ועקשן. מה עוד אפשר לעשות השבוע עם הילדים? מדריך ההמלצות השבועי

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עכבר העיר

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר אונליין מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לשבוע הקרוב.

אז מה מחכה לכם?

יום ראשון: יום הולדת לכבשה 

יום הולדת יש רק פעם בשנה, ודץ מכין מסיבת הפתעה לכבשה שושנה ומזמין את כל החברים: בוב הספוג, יואב הצב ולאה הצפרדע. כשהכבשה שושנה מבחינה בסימנים חשודים, כולם עובדים עליה ומספרים לה שהם מתכוננים ליום ההולדת של מדינת ישראל. השליח שמפיץ את ההזמנות למסיבה מביא בטעות הזמנה לגברת קלרה, השכנה הרעה. גברת קלרה, שממש לא אוהבת מסיבות, מזעיקה שוטר. האם השוטר, שיתחפש לקוסם, יצליח להפוך את גברת קלרה מאישה רעה לטובת לב? 

» בא לי מסיבה לי, יום ראשון ה-20.11 ב-17:30, מרכז אמנויות הבמה בשוהם. לגילאי 3-6. חוגגים יום הולדת. בא לי מסיבה לי (מתוך כרזת המופע)

וגם: שעת סיפור בבית אריאלה, יום ראשון ה-20.11 ב-17:00. 10 שקלים

יום שני: פצפונת ואנטון מצילים את היום

עיבוד חדש לספרו הקלאסי של אריך קסטנר הנחשב לאחד מסופרי הילדים האהובים ביותר בעולם. סיפור חברותם יוצא הדופן של פצפונת - ילדה בעלת דמיון וחוש הומור ממשפחה עשירה, ואנטון - ילד המתגורר בשכונת עוני המטפל באמו החולה ואף דואג לפרנסת המשפחה. השניים נחלצים לעזור זה לזה בעת צרה, מצליחים לגבור על נוכלים וגנבים ועוזרים לצדק לנצח.

» פצפונת ואנטון, יום שני ה-21.11 בשעה 17:00, תיאטרון ירושלים.

עוזרים קטנים. פצפונת ואנטון (צילום: יוסי צבקר)

וגם: ארץ קליק, יום שני ה-21.11 ב-17:30, המשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע. לגילאי 3-13

יום שלישי: האוצר שבהר

בממלכה אי שם ישנו מלך גנדרן, שהוא קצת עיקש, קצת פחדן ובעיקר בזבזן. יום אחד צץ מאחורי הארמון הר שהולך וגדל ומאיים כל הזמן. האם לממלכה יש סיכוי?האם יקרה פה שינוי? איזה מזל, שבממלכה יש גם גברת ,שרואה את הדברים קצת אחרת. הצגה שונה על ממלכה משונה של תיאטרון בית לסין.

» האוצר שבהר, יום שלישי ה-22.11 בשעה 17:30, המשכן העירוני למוזיקה ואמנויות ברעננה. לגילאי 4-10.ההצגה "האוצר שבהר" (צילום: כפיר בולוטין)

וגם: שלגייה ושבעת הגמדים של להקת המחול קומפאס, יום שלישי ה-22.11 ב-17:30, אודיטוריום רוזין ברמת אביב. לגיל 4 ומעלה

יום רביעי: רוסיני לכל המשפחה

אופרה לכל המשפחה של תזמורת הבמה הישראלית, המציגה גרסה דמיונית לפרישתו של רוסיני מעולם המוזיקה בגיל צעיר ובשיא הצלחתו. המלחין הנודע ג'ואקינו רוסיני (1868-1792), היה קרוב לוודאי, המלחין הפופולארי ביותר ובעל ההשפעה האמנותית הגדולה ביותר במחצית הראשונה של המאה ה- 19. בני תקופתו הכירו בו כמלחין האיטלקי הגדול ביותר של זמנו. הישגיו המיוחדים במינם, בעיקר בתחום האופרה, האפילו על אלה של מלחינים אחרים ויצרו אמות מידה חדשות שהיו למופת לכל היתר.

» סודות המטבח של רוסיני, יום רביעי ה-23.11 ב-17:30, קיבוץ צרעה. לגילאי 5-10סודות המטבח של רוסיני (צילום: אילוסטרציה)

וגם: ההצגה בביק ווואמה, יום רביעי ה-23.11 ב-17:30, תיאטרון הסמטה ביפו

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ