הקוסם מארץ עוץ או בת הים הקטנה: מה עושים עם הילדים השבוע?

"המלאך" בנס ציונה, ההצגה "מרק כפתורים" בירושלים ופעילויות לאמהות ותינוקות בקניון הוד השרון. מה עוד אפשר לעשות השבוע עם הילדים? מדריך ההמלצות השבועי

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר אונליין מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לשבוע הקרוב.

אז מה מחכה לכם?

יום ראשון: הקוסם מציג

סופת טורנדו גדולה סוחפת את דורותי ואת טוטו, הכלב הקטן שלה, למסע הרפתקאות בארץ עוץ הקסומה. דחליל חביב, איש-פח רגיש ואריה פחדן מצטרפים אל דורותי במסעה אל הקוסם בתקווה שייתן לדחליל מוח, לאיש-הפח לב ולאריה אומץ, ובתקווה שיעזור לדורותי לחזור הביתה בשלום. ההצגה היא עיבוד מוזיקלי של בית ליסין עם פזמונים חדשים לצד שירים מוכרים כמו ״מעבר לקשת״.

» הקוסם מארץ עוץ, יום ראשון ה-6.11 ב-17:30, היכל התרבות יבנה

המסע הביתה. הקוסם מארץ עוץ (צילום: דניאל קמינסקי)

וגם: השושנה ישנה - תיאטרון מאויר, יום ראשון ה-6.11 ב-17:30, ספריית כותר ראשון - שקמה בראשון לציון.

יום שני: בת הים הקטנה רוקדת

להקת המחול קמע במופע מלא הומור ודמיון, על פי הסיפור בת הים הקטנה מאת הנס כריסטיאן אנדרסן. אי שם במצולות, בינות אלמוגים זוהרים ודגים נדירים, נמצאת ממלכת הים. יום אחד, כאשר בתו הקטנה של מלך הים  הגדול, עולה אל פני המים, היא רואה נסיך מקסים, כמעט מושלם - אבל הוא בן אדם. בת הים מתאהבת בבן האדם והיא מוכנה לעשות הכל כדי לזכות בלבו, אך כיצד תצליח להתגבר על המרחק בין עולמה לעולמו? מכשפת הים נחלצת לעזרתה ובת הים הקטנה יוצאת להרפתקה מסוכנת אשר תסתיים רק כאשר האהבה תנצח.

» בת הים הקטנה, יום שני ה-7.11 ב-17:00, המשכן לאמנויות הבמה באר שבע. לגילאי 4-9שרה ורוקדת. בת הים הקטנה (צילום: יח"צ)

וגם: גילי בא לבקר בעולם הרגשות, יום שני ה-7.11 ב-17:30 במרכז דוהל תל אביב. לגילאי 2-8

יום שלישי: המלאך מגיע לנס ציונה

"בעולם הזה מתהלכים מתי מספר שלא הפכו לבני אדם, ונותרו מלאכים. אלו הם כל התמהונים והמוזרים המושמים ללעג ולצחוק, שכולם צוחקים עליהם ואומרים, הם לא יגיעו רחוק. אלה שלא הולכים בתלם, אלה הצועדים בצידי דרכים. מי יודע, אולי הם אלה, שנשארו מלאכים" (מתוך המחזה).

הפקת תיאטרון המדיטק בשיתוף תיאטרון בית לסין, על פי ספרו של אפרים סידון. מה קורה כשמלאך תמים יורד אל ארץ בני האדם? מה קורה כשמתאכזבים מחבר וכיצד מתגברים על הכאב והצער? כיצד ממשיכים ידידות שבין מלאכים בעולם של בני האדם? לגילאי 7-13.

» המלאך,  יום שלישי ה-8.11 ב-17:30, היכל התרבות נס ציונה. לגילאי 7-13

מאיפה מגיעים המלאכים?המלאך (צילום: גדי דגון)

וגם: פעילויות לאמהות ותינוקות, יום שלישי ה-8.11 ב-10:30. קניון הוד השרון. ללא תשלום.

יום רביעי: במיוחד לסתיו - מרק כפתורים

לכפר קטן מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו אנשי העיירה מסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) - ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ.. כפתורים! 

הצגה צבעונית ומשעשעת על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן, יחד אפשר לעשות דברים גדולים ולשנות. הילדים בקהל עוזרים לשני השחקנים לספר את סיפור ההצגה, וכך חווים בעצמם את קסמו של השיתוף, ואת יתרונה של חברה מאוחדת.

» מרק כפתורים, יום רביעי ה-9.11 ב-17:00, תיאטרון ירושלים. לגילאי 4-7

הצגה טעימה. מרק כפתורים (צילום: יוסי צבקר)

וגם: שרה גיבורת ניל"י, יום רביעי ה-9.11 ב-17:30, מדיטק חולון. לגילאי 9 ומעלה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ