עדי הררי, עכבר העיר

בין שלל ההופעות, הפסטיבלים, הטיולים וכל האירועים לילדים שחלים בחול המועד סוכות, אין צורך שתפשטו את הרגל. עכבר העיר מביא לכם את האירועים החינמיים הכי שווים בכל הארץ, לכם נשאר רק להיכנס לאוטו או לעלות על האופניים ולהגיע.

» סוכות 2011 - כל הפרטים» בסוכה עם שמעון פרס: אירועי חינם לילדים » פסטיבלי מוזיקה בסוכות 2011 תל אביב

מארי פולמן  עד ארכדי דוכין

מרכז ביכורי העתים מציע בחול המועד סוכות את פסטיבל בוידעם. במשך שלושה ערבים, 16-18 באוקטובר, יפתח המרכז את שעריו לקהל הרחב לאירוע אמנות ייחודי, הראשון מסוגו בארץ. בכל חלליו של מרכז ביכורי העתים יחשפו יצירות ביכורים של אמנים ישראלים מובילים ממדיומים שונים –צילום, מיצג, סרטים קצרים, אמנות פלסטית, עבודות וידאו-ארט, קטעי מחול, דיאלוגים ומונולוגים מתוך מחזות ועוד. בנוסף תתקיימנה שיחות עם אנשי רוח, אקדמיה ואמנות אשר ידונו בשאלות העולות מהעבודות המשתתפות באירוע.

העבודות שיוצגו במהלך הפסטיבל נוצרו בתחילת דרכם של האמנים ונשלפו מהבוידעם האישי שלהם. יצירות שאולי נשכחו, או מעולם לא הוצגו, אך שמרו על רלוונטיות ותעוזה. העבודות נבחרו על ידי האמנים עצמם, שהסכימו להציג ולשחזר באומץ את עבודותיהם הראשוניות, חלקן אולי בוסריות, אך כולן מלוות ביופי ובתום של ההתחלה. באמנים המשתתפים: ארי פולמן, ורדי כהנא, יהושע סובול, מוש קאשי, ענבל פינטו, עדנה מזי״א, ניר ברגמן, ענת גוב ועוד.

» פסטיבל בוידעם 2011, 16-18.10. מרכז ביכורי העתים, הפטמן 6, תל אביב. 20:00-23:00.

הדבר הישן הזה? סתם משהו שהיה לי בארון. פסטיבל בוידעם, עבודה של ורדי כהנא.

למען מטרה טובה

בן גוריון יוצא מהקופסא ולוקח את כנסיית השכל וארכדי דוכין איתו. אירוע "בן גוריון יוצא מהקופסא" יתקיים ביום שישי ה-14.10 החל מ-11:00 ברחוב שדרות בן גוריון פינת רחוב דיזנגוף, תל אביב. במסגרת האירוע, שמתקיים זו השנה השלישית, ימכרו קופסאות פח צבעוניות שעוצבו על ידי מעצבים צעירים, כאשר כל ההכנסות תרומה למען תוכנית "מעצבים לעתיד" המסייע לנוער בסיכון. בנוסף יתקיימו הופעות מוזיקה של ארכדי דוכין, כנסיית השכל, שי גבסו, כל החתיכים אצלי, אביגיל רוז ועוד. 

» בן גוריון יוצא מהקופסא, 14.10. שדרות בן גוריון, תל אביב. 11:00 - עד שעות אחה"צ.

לקטנים וגדולים

מתחם התחנה מציע לאורך כל השנה אטרקציות ופעילויות לילדים ולמשפחה ובחול המועד סוכות נערך שם "פסטיבל מתוק 2011". האירוע כולל ארוחות ובישולים עם מיטב השפים, שיקיימו מבחר סדנאות הכנת קינוחים, לצד דוכני שוקלטיירים, דוכני מאפים וממתקי עדות, פעילויות לילדים, הופעות מוזיקה, תיאטרון רחוב, תערוכות ועוד.

» פסטיבל מתוק 2011, 15-19.10. מתחם התחנה - תל אביב, רחוב פרופסור יחזקאל קויפמן 2, יפו. שעות: 16:00-22:00.

בנוסף יתקיימו במקום שתי תערוכות סטודנטים מעניינות: הראשונה - בוגרי ויצו חיפה יציגו את פרויקטי הגמר שלהם במתחם. לצד עבודות אישיות, העוסקות בפרט היוצר, ניתן למצוא עבודות העוסקות בעניינים חברתיים, הומניטאריים ופוליטיים הרבה מן העבודות עוסקות בייצוגים של תרבות מקומית דרך התרפקות, געגוע, התרסה או ביקורת. הבוגרים עובדים במגוון מדיות: עיצוב, איור, פרסום, אנימציה, וידאו, עבודות אינטראקטיביות, עיצוב בתנועה ותלת מימד. התערוכה השנייה - סטודנטים שנה א' מהמחלקה לעיצוב תעשייתי בפקולטה לעיצוב במכון טכנולוגי חולון מציגים את התערוכה "מקטן עד גדול במתחם התחנה". הפרויקט כולל פריטים יומיומיים כמו מחזיק מפתחות, משחקי ילדים, סוכרזית, דמויות מלגו, נינטנדו ועוד - מוגדלים פי עשר מגודלם המקורי.

» תערוכת בוגרי ויצו חיפה במתחם התחנה, עד ה-22.10. מתחם התחנה - תל אביב, רחוב פרופסור יחזקאל קויפמן 2, יפו.

» מקטן עד גדול במתחם התחנה, עד ה-22.10. מתחם התחנה - תל אביב, רחוב פרופסור יחזקאל קויפמן 2, יפו.

בלי פרופורציה. מתוך התערוכה "גדול", מתחם התחנה

מרכז הארץ

 למעלה למעלה

בחול המועד סוכות יתקיים במתחם up - בת ים פסטיבל מוזיקה - Up Town Music. על הבמות השונות, שיהיו מפוזרות במקומות שונים במתחם - גגות בניינים, קרני רחוב, מדשאות ועוד הפתעות, יופיעו מיטב האמנים הבולטים במוזיקה הישראלית. תתקיים במת רוק - הבמה מרכזית, במת גרוב, במת אינדי, כיתות אומן, מתחם די.ג'יי, מתחם קטנטנים ועוד. בנוסף יהיו מתחמי אוכל, בוטיק יינות, יריד מוזיקה של כל חברות התקליטים בארץ אשר יימכרו את האלבומים במחירים מיוחדים לפסטיבל, דוכני אומנות שיציגו וימכרו פסלים, ציורים וצילומים של אמנים ייחודיים ועוד. בין המופיעים: שלום חנוך, דנה ברגר, מוש בן ארי, אתי אנקרי, מאור כהן, מרסדס בנד, רוקפור, נינט, אטליז ועוד.

» Up Town Music - פסטיבל מוזיקה בבת ים, יום שלישי 18.10. מתחם up - בת ים, סמטת הסוללים, בת-ים. החל מהשעה 16:00.

הביאנלה מכה בשלישית

אחרי הפסקה של שנה, חוזרת ביאנלה הרצליה בפעם השלישית לאירועי אמנות ושיתופי פעולה מיוחדים ברחובות העיר ומוזיאון הרצליה . במרכז האירוע תעמוד התערוכה "המכה השנייה" באצרתו של אורי דסאו ובהשתתפותם של:גדעון גכטמן, בריס דלספרג'ר, ג'ורדן וולפסון, יאן טיכי, ערן נווה, גילי אבישר, פיטר ווכטלר ועוד. בנוסף יהיו אירועי חוצות לאורך כל החגיגות - הופעת מאחורי הצלילים של שלמה גרוניך ומתי כספיעמית ארז, קיצו ועוד, הקרנות מיוחדות בסינמטק הרצליה, סדנאות לילדים ועוד.

» ביאנלה הרצליה 2011, 10-20.10. מוזיאון הרצליה ורחובות העיר. ההופעות יתקיימו בכל יום החל משעות הערב.

איפה שהמוזות מתרוממות

בשוהם יחגגו את החג עם פסטיבל מוזות - פסטיבל רב-תחומי לאמנויות שמתקיים זו השנה ה-11. מופעי מוזיקה, תיאטרון, מיצגים ווידאו ארט סדנאות ומתחמי פעילות אינטראקטיביים להורים ולילדים. בין המשתתפים בפסטיבל: קובי אוז, ירמי קפלן, דנה ברגר, אסף אמדורסקי, אתי אנקרי, גידי גוב, רונה קינן, מג'יקל מיסטרי טור ואחרים.

» פסטיבל מוזות - סוכות 2011, 17-18.10. שוהם. החל מהשעה 18:00.

בין הלולב לאתרוג

בנתניה יתקיים בחול המועד פסטיבל סוכות עולמי , בפארק שלולית החורף. במסגרת הפסטיבל יוצבו בפארק כ-20 סוכות המייצגות קהילות יהודיות מרחבי העולם, ביניהן קהילות מניו-יורק, שוודיה, ארגנטינה, אתיופיה, רוסיה, ספרד, מרוקו, פרו ואיטליה, לצד הפעלות חווייתיות, מיצגים, תערוכות והופעות של שירי מימון ושמעון בוסקילה, ארכדי דוכין שיארח את שלומי סרנגה, ומופע מרכזי של שלומי שבת. יוזמי הפסטיבל – משרד ההסברה והתפוצות, בית התפוצות, ועיריית נתניה.

» פסטיבל סוכות עולמי בנתניה, 16-18.10. פארק השלולית, שדרות בן גוריון, נתניה. החל מהשעה 17:00.

צפון

אמנות ברחובות

חפה מציעה בחול המועד את פסטיבל אמנות רחוב שיתקיים מיום חמישי ה-20.10 עד שבת ה-22.10 החל מ-18:00 במתחם הרחובות: רחוב הבנקים, רחוב יפו, רחוב נתנזון - ככר פריז ורחוב שער פלמר. במסגרת הפסטיבל יתקיימו שלל אירועי אמנות ותרבות רחוב עם עשרות מופעי מוזיקה, ברייקדנס, היפ הופ, מסיבת ראפ, מסיבת אוזניות, מופעי רוק, סקייטבורד, משחקי כדורסל, אמנות רחוב, סיורים  בעיר עם אמנים ויוצרים, תערוכת רחוב של הצלם זיו קורן, הקרנות סרטים, מיצגי תאורה על בניינים ועוד.

» פסטיבל אמנות רחוב בחיפה, 20-22.10. ברחבי העיר. החל מהשעה 18:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ