אם אלה החיים בספארי: הדיוקן העצמי של קרן

הקרנפה עוזבת את הכתיבה, פונה לאמנות ומחליטה ללכת עם האמת שלה עד הסוף

קרן פלס, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן פלס, עכבר העיר

נדמה לי שמצאתי את הייעוד שלי. עד עכשיו חשבתי שחקר התחרות בין רוסיה לקיסרות אוסטרו־הונגריה על השליטה בחבל הבלקן הוא הייעוד שלי, אבל אני כבר לא כל כך בטוחה. השבוע סיימתי את הטיוטה הראשונה של כתב היד, ונתתי לעברי לקרוא כדי להגיד לי מה דעתה. אחרי שעה היא חזרה, הניחה את כתב היד לידי ואמרה בנחרצות: "זה מתיש וטרחני". "זה מה?!", הייתי המומה, "מילא לנסח בעדינות, להגיד, קרן יפהפייה, אני לא יודעת איך להגיד את זה...". "אבל אני יודעת בדיוק איך להגיד את זה", ענתה עברי באדישות, "זה מתיש וטרחני. וחוץ מזה נדמה לי שכבר קראתי את זה קודם. הג'ירף מביתן 3 לא הוציא כזה ספר במקרה?".

» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - לכל הפרטים"אין לו מונופול על אירועים היסטוריים! בטח לא על הסכסוך בבלקן!", אמרתי בכעס. אבל עברי לא השתכנעה. "כך או כך", היא אמרה, "אולי כדאי שתכתבי על נושאים שיותר קרובים אלייך. למשל עלי?". כאילו עז הומוסקסואלית בשם עברי לידר מעניינת מישהו. "אולי בכלל כדאי שתתעלי את היצירתיות שלך לתחום אחר", היא הוסיפה לפני שיתפתח ריב, "אולי לאמנות". בשעות שלאחר מכן הרהרתי בעניין באמבטיית הבוץ. אני אמנית מוכשרת, זה נכון, הדיוקן העצמי מבוץ ושער עזים שהכנתי לקרן פלס (אגב, אפילו תודה היא לא אמרה) יצא די פנטסטי, חייבים להודות. אולי זה באמת הכיוון. השגתי כמה בריסטולים וצבעים ויצאתי לשטח. תחילה ניסיתי לצייר את ארבעת חתולי החול החדשים שנולדו לרותם הגרמנייה ולסלע הפולני. הם כל הזמן קפצו והתחבאו ולא הצלחתי לתפוס אותם. בסוף מצאתי סתם חתולים ששכבו בשמש והסכימו לשמש מודל. אז ציירתי אותם ואחר כך מרחתי עליהם חול, כי אני הולכת עם האמת שלי עד הסוף. אחרי החתולים ניסיתי לצייר ג'ירפה, אבל היא היתה ארוכה מדי ולא נכנסה בבריסטול. הגעתי רק עד הצוואר, זה היה מתסכל. וכשכל הצבעים נשברו ונשארו לי רק השחור והלבן, התיישבתי לצייר את הגרפיקאית זלדה הזברה, אבל זה עשה לי חתיכת התקף אפילפטי. כמעט התייאשתי. דיוקנאות עצמיים הם הימור בטוח, אכין סדרה מבוץ ושער עזים, עד שעברי תישאר קירחת. מגיע לה, היא התחילה את כל זה, החלטתי. אבל אז עלה במוחי רעיון נהדר.

דוגמנים פוטנציאליים. חתולי החול החדשים בספארי (צילום: משה בלנק)אני אקיף את כל הספארי בחבלי סיליקון ואקרין עליהם עבודות וידאו של כל החיות. נמרים ואריות וזברות ויענים ולמורים, פינגווינים והיפופוטמים וצבים וחוטמנים וטפירים. אפילו עברי ועינת ועפרה ושימי תבורי ושירי מימון ושושנה דמארי יהיו שם. כולם ירוצו ויקפצו ויסתובבו סביב סביב, ואנשים שייכנסו ירגישו כאילו הם בתוך אהיל גדול. אוכל גם להקרין קטעים מהספר על הבלקן וללוות את הכל במוזיקה. אקרא למיצב 722 מעלות, זה יהיה מדהים. לפעמים נדמה לי שאני גאון. אני כבר רואה את הרטרוספקטיבה שלי במוזיאון ינקו דאדא בעין הוד. אם רק הייתי יודעת מה זה רטרוספקטיבה. אשאל את עברי כשאראה אותה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ