"הפיה לילי וחד הקרן": משאלה אחת ודי

העלילה הפשוטה והאנימציה אולי ישעממו ילדים גדולים, אבל בשביל ילדות בנות שלוש עד שבע מדובר בחגיגה של ממש

רמי רוטנברג, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רמי רוטנברג, עכבר העיר

פיה, חד קרן תינוקת, סצנות שטופות ורוד על כל גווניו, משאלות שמתממשות, דמויות משנה בשם ורדית וכלנית, נצנצים פזורים לאורכו ולרוחבו של המסך ושופינג של נעליים - היש ילדות שלא יתלהבו מכזה סרט?

הפיה לילי וחד הקרן - לכל הפרטים ומועדי ההקרנהסרטי הילדים לקיץואכן, הפיה לילי וחד הקרן הוא סרט הבנות האולטימטיבי. גם בנים צעירים במיוחד עשויים ליהנות מההרפתקאות שעוברים לילי וחבריה, אבל בשביל ילדות בנות שלוש עד שבע כבר מדובר בחגיגה של ממש: בלי תלת ממד מסעיר, בלי יותר מדי גירויים ויזואליים ובלי אנימציה מתוחכמת (למעשה, הציורים וההנפשה אפילו פשטניים משהו) - אבל עם הרבה קסם ומתיקות. אם תרצו, מעין נסיעה בכרכרה, שאולי לא מעיפה את המוח כמו טיסה בחללית, אבל עשויה להיות מענגת לא פחות.

המון המון ורוד. הפיה לילי וחד הקרן

להציל את חד הקרן הסרט נפתח כשהפיה לילי מוצאת במיטתה חד קרן תינוקת, בעלת הבעת קוצ'י-מוצ'י מתוקה במיוחד (הורים וילדות ביחד: "אווו"). לילי מתגייסת לטפל בלוסי הרכה, משימה לא פשוטה כלל וכלל (ועכשיו רק הורים: "או-הו!"), שאף מסתבכת כשלילי מבינה שעליה להפגיש את חד הקרן הקטנה עם הוריה.לילי וחבריה - חזי הצב ופיני החזיר - יוצאים למסע אל ארץ כחוליה הנשלטת על ידי נסיך חורף בשם סלע. בשל קנאה באחיו, נסיך הקיץ הפופולרי, סלע החליט להקפיא כל מה שזז, כולל את הוריה של לוסי, ולגרום לחורף תמידי. כסרט שפונה לפעוטות ולילדים רכים במיוחד (בני שבע ומעלה, סביר להניח, כבר ישתעממו בו), הפתרונות שהוא מציג למכשולים בדרכם של לילי והחבר'ה משלבים התפתחות אישית עם כוחות על טבעיים: מצד אחד פיני לומד להפגין בגרות וחוכמה ולילי מצליחה להבעיר אש בזכות הנחישות. מנגד, צניחה מצוק גבוה מסתיימת בנחיתה על מיטה רכה הודות לנגיעה בקרן של החד קרן (שכידוע מאפשרת הגשמת משאלות. לא מאמינים? נסו בעצמכם).סופו של "הפיה לילי וחד הקרן" - לא רק ניצחון הטובים על הנסיך סלע אלא גם חרטה שלו על מעשיו המרושעים וחזרתו לחיק המשפחה בקריאות גיל - אף הוא פונה במובהק לילדים קטנים, שזקוקים לאמונה שהרוע הוא זמני. גם אורכו של הסרט, כשעה וקצת, הופך אותו לאידיאלי לצופים צעירים ובפרט לביקור ראשון של ילדות קטנות בקולנוע.

ניצחון הטובים על הרעים. הפיה לילי וחד הקרן:

ההורים, שבשנים האחרונות נהנו בזכות ילדיהם מסרטים כמו "צעצוע של סיפור 3", "שרק", "פלונטר" ו"רטטוי",  עלולים להשתעמם לנוכח הנאיביות המתקתקה של "הפיה לילי וחד הקרן". מצד שני, הם תמיד יכולים לשקוע בפנטזיה על נסיך שיבוא ויקפיא אותם עד סוף החופש הגדול או פשוט לראות את המבטים המתמוגגים של הילדות הצעירות, ולהיזכר כמה ממיסה היא מתיקות.

הפיה לילי וחד הקרן. בימוי: אנסגר נייבואר והוברט ויילנד. גרמניה 2011, 72 דקות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ