מישל גבינט, עכבר העיר

כמה אנחנו ירוקים:הטרנדים הכי ירוקיםללקט עם הילדים סלט ולשמור על הסביבהמי חושב שבישול זה רצח?

המשפחתיים: צעצועים מחומרים ממוחזרים

משפחת סלע, ההורים גל ושומי והילדים אור, ים ושיר. גל ושומי הם פיזיותרפיסטים. גל מרצה בתחום ועובד ברפואת ספורט ואורתופדיה, שומי עובדת בתחום השיקום והגריאטריה.מה ירוק אצלכם?

שומי: "אני מייצרת תחבושות הגייניות רב פעמיות, צעצועים מחומרים ממוחזרים ועוד. הבית מאוד חסכוני. ממחזרים כל מה שניתן: נייר, אריזות, פלסטיק ועוד. בקניות בשוק אנחנו משתמשים בשקיות משומשות, בשקיות בד ומקפידים להשתמש במשפט: 'בלי שקית בבקשה'. כמו כן, אנחנו חברים בקואופרטיב אורגני שבו כל המוצרים היבשים ארוזים באריזות משומשות. את מי הרחצה שלנו אנו ממחזרים לטובת הגינה, את שאריות המזון אנחנו משתדלים לקמפסט, את הילדים חיתלנו בחיתולי בד ואנחנו לא משתמשים במגבונים".

איזה מאכל בחיים לא תכניסו הביתה?

"כבד אווז".

על איזה קריטריון ירוק לעולם לא תוותרו?

"מיחזור. אנחנו מחנכים את הילדים מגיל אפס לקחת את הדברים לפינת המיחזור. תפקידם של הילדים הוא לטפס על הפחים כדי להגיע לפתח ואפילו שיר הקטנה שותפה למאמץ המשפחתי".

מה החולשה הלא ירוקה שלכם?

"הדברת מכרסמים. בקיץ נכנסו לבית שלנו ארבע חולדות. אחרי ששתיים הצלחנו לתפוס ולשחרר ואת השתיים האחרות הדברנו בעזרת מדביר מקצועי. מאז יש הדברה מדי חצי שנה".

החסכוניים: מדיחים את האסלה במים מגיגית האמבטיה של התינוקת

זהר צמח וילסון (45) ואמור וילסון (שנה וחודשיים), מתגוררים בדירה ברחוב העבודה. זהר הוא יועץ תזונה אינטגרטיבית המסייע לאנשים לאמץ אורח חיים בריא יותר באמצעות ייעוץ פרטני, קורסים וסדנאות.מה ירוק אצלכם?

"התזונה מופגזת בירוקים: חסה, סלרי, כוסברה, פטרוזליה, שמיר, מנגולד, ארוגולה, פלוס הרבה צמחי בר ירוקים: חוביזה, חרדל בר, גדילן מצוי, חרציות. את הירקות (לשימוש עצמי) אני מגדל יחד עם כמה חברים בחלקה בפארק הירקון במסגרת תוכנית שנקראת גינה לתושב וגם בגינת הירקות במושב אביאל, בביתה של תמר, אמא של אמור. אמור הקטנה אוהבת את העלים הירוקים משולבים עם פירות מתוקים בשייק בבלנדר. היא פותחת את הבוקר עם שתי כוסות של שייק כזה".

איזה מאכל בחיים לא תכניס הביתה?

"מזונות מתועשים ומסוכרים".

על איזה קריטריון ירוק לעולם לא תוותר?

"כיבוד המים. אנחנו מתקלחים ביעילות, כולל שימוש בשיטת המגבת החמה כאלטרנטיבה נקייה יותר, בריאה יותר וחסכונית יותר. במים מגיגית האמבטיה של אמור משתמשים להדחת האסלות".

מה החולשה הלא ירוקה שלך?

"כלי התחבורה העיקרי הוא אופניים ולמושב אביאל, שבו אמור נמצאת רוב השבוע, אני מגיע פעמיים בשבוע ברכבת. עם זאת, אני לא מוותר על המכונית המשומשת שלי, שמשמשת אותי בעיקר לסדנאות מחוץ לעיר, שעבורן אני צריך לקחת איתי ציוד. נוסף על כך, למרות שבקיץ אני לא מפעיל מזגן (בדירה יש בריזה טובה מכיוון שהיא בקומה גבוהה), בחורף אני מקפיד לחמם כדי שיהיה נעים". 

מגדל עם חברים ירקות בחלקה בפארק הירקון. זהר צמח וילסון

העירוניים: פנטזיה למרחבים פתוחים וירוקים

טל ברונפלד (32), גר בדירה ברחוב העבודה עם חברתו. מנהל בקבוצת גובהטרון - עושים אנשים שמחים.

מה ירוק אצלך?

"אני מאמין שלרוב העירוניים, כמו לי שגדלתי בהרצליה, יש כמיהה גובלת בפנטזיה למרחבים פתוחים וירוקים ולעבודת אדמה. דרך החיים שלי מאפשרת לי התנסות ירוקה כזו, בגבולות העיר. לפני שנה וחצי הקמתי ערימת קומפוסט בחצר הבניין, בעקבות ביקור בחירייה וסיור מודרך שעברתי שם. כמויות הזבל המפונות מדי יום דרך האתר פשוט עוצרות נשימה וגם לריח יש השפעה מסוימת. במשך תקופה חלק מדיירי הבניין שיתפו פעולה ופינו זבל אורגני לפח ייעודי. משם, הפסולת מצאה בית חמים בתוך הערימה. חוץ מזה, אני עושה שימוש קבוע בפחי מיחזור לבקבוקי פלסטיק ועיתונים. אולי השנה אתחיל לאסוף גם בטריות ודיסקים. בגינה במשרד שלי אני מגדל פירות, ירקות ותבלינים בזעיר אנפין. המרזב על הגג וניקוז המזגן בקיץ מנוצלים לאיסוף מים להשקיית עציצים".

איזה מאכל בחיים לא תכניס הביתה?

"רגל קרושה. רגל של מה היא?".

על איזה קריטריון ירוק לעולם לא תוותר?

"לעולם לא הייתי מוותר על חברה שלי בבית. אנחנו משלימים זה את זו. אני חש הרבה יותר מאוזן איתה".

מה החולשה הלא ירוקה שלך?

"אני מכור לטלוויזיה וצופה לפחות שעתיים בכל יום. זה מרגיע את המוח ומאפשר לו לנוח, אבל באותה מידה גם מנוון ומרוקן את הנשמה. החולשה הלא ירוקה של חברה שלי היא מוצרים חד פעמיים – כלי אוכל וסכו"ם מפלסטיק. לפחות לא צריך לשטוף אותם וזה חוסך במים". 

חולשה למוצרים חד פעמיים. טל ברונפלד חובבי החיות: מגדלים תולעים אדומות

יריב (34) ויערה (30) ספקטור, נשואים טריים, מתגוררים בדירת  2.5 חדרים ברחוב מנדלסון. יריב הוא סביבתן ולמחייתו מנהל שיווק בחברה קטנה. יערה היא חובבת אפייה ועובדת בתחום הפרסום באינטרנט.מה ירוק אצלכם?

"הקוסמטיקה, חומרי הניקוי שמתוצרת עצמית, אנחנו ממחזרים את מי המזגן, משתמשים בתולעים אדומות לפירוק זבל אורגני, מפרידים אוכל במטבח, חזקים בתחבורה ציבורית ובאופניים, עושים קומפוסט, צורכים פירות וירקות אורגניים ובאופן כללי חושבים ירוק".

איזה מאכל בחיים לא תכניסו הביתה?

"לבית שלנו לא נכנסים מוצרי מזון מעובדים וקפואים כגון טבעול, בשר קפוא, פיצות וכו'. לא נכנסים גם סלטים מעובדים כגון חומוס וחבריו".

על איזה קריטריון לעולם לא תוותרו בבית?

"הפרדת פסולת".

מה החולשה הלא ירוקה שלכם?

 "יריב חוטא במקלחות ארוכות ויערה, לעתים רחוקות מאוד, עושה שימוש ברעל האקונומיקה".

ממחזרים מי מזגן, משתמשים בתולעים אדומות, מפרידים אוכל במטבח ועושים קומפוסט. יריב ויערה ספקטור

המתפשרים: לא מוותרים על טיסות לחו"ל

חן מורד (27), מתגוררת בדירה ברחוב הנביאים עם שני שותפים וארבעה חתולים. לאחרונה, לאחר שלוש שנות התנדבות, החלה לעבוד בעמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים.מה ירוק אצלך?

"בראש ובראשונה כולנו טבעונים, כלומר צורכים מזון מן הצומח בלבד. גם חומרי הניקוי והכביסה אצלנו אקולוגיים, אנחנו ממחזרים נייר ופלסטיק ומשתמשים רק בשקיות רב פעמיות או מתכלות. לאחרונה נפטרתי מהרכב הפרטי ואני מתניידת בעיקר ברגל, באופניים או בתחבורה ציבורית. אני משתדלת מאוד לפני שאני קונה משהו לשאול את עצמי: 'האם אני באמת זקוקה לזה?' אם התשובה היא כן אני מנסה לחשוב איך אני יכולה להשיג את אותו מוצר בדרך כמה שיותר אקולוגית, למשל דרך אתרי מסירת חפצים ויד שנייה".

איזה מאכל בחיים לא תכניסי הביתה?

"זה קל. בשר, ביצים או חלב לא נכנסים הביתה. זה גם הופך את המטבח למעניין וצבעוני הרבה יותר".

על איזה קריטריון ירוק לעולם לא תוותרי?

"על הטבעונות, כמובן. צריכת מזון מן החי מזיקה מכל כך הרבה בחינות – אקולוגית, מוסרית ובריאותית. זה בהחלט הקו האדום שלנו שאין סביבו פשרות".

מה החולשה הלא ירוקה שלך?

"טיסות, שהן דרך תחבורה מזהמת מאוד. טיולים לחו"ל זה בהחלט משהו שאני מתקשה לוותר עליו. אני אמנם לא טסה הרבה, אבל זה בעיקר מטעמים כלכליים".

נפטרה מהרכב הפרטי והמזהם. חן מורד

האקטיביות: נווה צדק הירוקה

עתר פרידמן (34), גרה בנוה צדק עם בת זוגה בחמש וחצי השנים האחרונות. יועצת אקולוגית לפתרונות ירוקים, בוגרת לימודי אקולוגיה באוניברסיטת תל אביב וקורס פרמקלצ'ר וחברה בארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, מלווה פרויקטים בבנייה ירוקה, מעבירה הדרכות בתערוכות ואירועים בנושאים של מים אפורים, אנרגיה חלופית ועוד. ניהלה את פרויקט הפרדת האשפה בסביון והשתתפה גם בפרויקט דומה בעמק חפר ובזיכרון יעקב.מה ירוק אצלך?

"השקיית העציצים במרפסת נעשית במים אפורים בלבד, מותקנים אצלי שלושה מסננים אקולוגיים לטיפול במי שתייה וריכוך אבנית ללא חשמל וללא כימיקלים. זגוגית החלון משולשת, ויש מסה תרמית ופתחים גדולים בכיוון דרום לחימום פסיבי מהשמש בחורף. במרפסת מוצב מתקן להפרדת אשפה וקומפוסטר. חומרי הניקוי וההגיינה שבהם אני משתמשת הם אקולוגיים ואורגניים. הירקות האורגניים מגיעים בדרך כלל בהזמנה ישירה מחקלאי, בבית מותקנות נורות חסכוניות, דפי המדפסת ממוחזרים, לא לוקחים ולא קונים שקיות ניילון ומשתמשים בקומקום כיריים במקום בקומקום חשמלי".

איזה מאכל בחיים לא תכניסי הביתה?

"מרגרינה וכל מוצריה, אוכל קפוא כמו סנפרוסט, טבעול, בצקים וכדומה, מלח לבן, סוכר לבן וקמח לבן תעשייתיים מעובדים ומוצריהם. גם מאכלים עם חומרי טעם וריח ותוספים כימיים, או חלב וביצים שאינם אורגניים, לא נכנסים".

על איזה קריטריון ירוק לעולם לא תוותרי?

"שימוש מינימלי וחסכוני בתאורה ובמכשירי חשמל, סינון מי שתייה ללא כימיקלים וללא חשמל, תזונה בריאה".

מה החולשה הלא ירוקה שלך?

"אין. הפעולות שאני עושה כמעט תמיד מלוות במחשבה סביבתית כלשהי, ותמיד מתוך מודעות, שגם אם אני רוצה, אני לא יכולה להיפטר ממנה".

המרפסת הכי אקולוגית בעיר. עתר פרידמן

השותפים: בשביל סטייק אחד צריך 4,000 ליטר מים

ארז קצב (28), מתגורר עם שני שותפים בדירה ברחוב חכמי ישראל. עובד בתאורה, לומד מחשבים ופעיל בעמותת אנונימוס לזכויות בעלי חיים.מה ירוק אצלך?

"אני גר בדירת פעילים ובעצם כל ההתנהלות בבית סובבת סביב השאיפה לצמצם כמה שיותר את הפגיעה בסביבה. הדבר החשוב ביותר שעשינו למען הסביבה זה לעבור לטבעונות. תעשיות המזון מן החי – הבשר, החלב והביצים – הן תעשיות מזהמות ובזבזניות מאוד. למעשה, דוח של האו"ם הראה שתעשיית המזון מן החי פולטת יותר גזי חממה מאשר כל אמצעי התחבורה גם יחד – מטוסים, מכוניות ואוניות. במסגרת הפעילות שלי באנונימוס יצאתי לא פעם לצלם ברפתות, וכשראיתי והרחתי את הטינופת שיש שם הבנתי את הקשר בין האוכל בצלחת ובין זיהום האוויר והמים. אגב, ידעתם שכדי לייצר סטייק אחד צריך 4,000 ליטר מים? חוץ מזה, יש לנו בבניין גינת תבלינים קטנה, ואנחנו משליכים את כל הפסולת האורגנית לערימת קומפוסט. פסולת מנייר ומפלסטיק הולכת למיחזור, כך שבסך הכל אנחנו משליכים מעט מאוד פסולת להטמנה. כמו כן, אנחנו משתדלים למחזר מים ממקלחות לשימוש חוזר בניאגרות ובעציצים. נוסף על כך, אני מתנייד בעיקר באופניים ובתחבורה ציבורית, ורק לעתים רחוקות ברכב פרטי. שקיות פלסטיק אני ממש שונא לקחת, לכן כמעט תמיד יש לי בתיק כמה שקיות בד".

איזה מאכל בחיים לא תכניס הביתה?

"מאכלים שמכילים בשר, דגים, ביצים או חלב לא עוברים את סף הדלת ואורחים שמגיעים מודעים לזה. חוץ מזה, אני משתדל להעדיף מוצרים שיוצרו בישראל ולא יובאו מחו"ל, כיוון שהשינוע של מוצרים על פני מרחקים ארוכים גורם לפליטות פחמן מיותרות".

על איזה קריטריון ירוק לעולם לא תוותר?

"אפשר לומר שהטבעונות היא במקום הראשון, גם כי זה הכי משמעותי מבחינה סביבתית וגם בגלל החשיבות המוסרית: למה לענות בעלי חיים כשאפשר לאכול קטניות, דגנים, פירות, ירקות, זרעים ואגוזים?".

מה החולשה הלא ירוקה שלך?

"גאדג'טים. להחליף בכל שנה מכשיר סלולרי, נגן MP3, מחשב וכו', זה לא בדיוק משתלב באורח חיים בר קיימא. אני אמנם מנסה לצמצם את הצריכה, אבל זה לא הכי קל".

  גינת תבלינים משותפת בבניין. ארז קצב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ