הקוסם מארץ עוץ, רכיבה על גמלים - המלצות לבילוי עם הילדים בסופ"ש

וגם: קרנבל מסכות מונציה ברמת גן, הצגה מיוחדת על חנות קטנה ומריפה, הסיפור האמיתי על היפיפיה הנרדמת ואפרים סידון לילדים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר אונליין מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לסוף השבוע.

» פסטיבל דרום אדום 2011 יוצא לדרך» טיולים לשבת

אוכל במדבר

בסוף השבוע יתקיים שוק אוכל מיוחד במרכז ג'ו אלון, בו יוצבו מגוון דוכנים בהם ימכרו מאכלים שיבושלו בקדירה או בסיר: מסבחה, חומוס, פלאפל, קציצות כבש ופרגיות על האש, תבשילים מסורתיים, זאת לצד הפנינג שיתקיים במוזיאון למורשת הבדואים שיכלול סדנאות קדרות, צביעת כדים בטכניקה בדואית, 'רוקמות המדבר' בהסבר והדגמה, קוסמטיקה מחלב נאקות, סדנת גששות בשמורת להב, רכיבה על גמל ועוד.

» שוק אוכל במרכז ג'ו אלון, ג'ו אלון שבת ה-26.2 החל מ-10:30. 15 שקלים - רכיבה על גמל, צביעת הכדים והצילום בתשלום נוסףשוק אוכל במרכז ג'ו אלון ורכיבה גם גמלים (צילום: אילוסטרציה)

דורותי והמיתוס

בשבת הילדים שלכם מוזמנים להכיר את יצירת המופת של הקולנוע האמריקאי, "הקוסם מארץ עוץ". גם אם הילדים שלכם מכירים את דורותי מהצגות או מהטלוויזיה, עכשיו הם יכולים להכיר את הסרט המקורי. לפני הסרט תתקיים שיחה בנושא המיתוס של הקוסם מארץ עוץ, בהנחית גילי בר הלל, מתרגמת ספרי הארי פוטר והקוסם מארץ עוץ. אורך השיחה כחצי שעה. הסרט עם תרגום לעברית.

» שבת בבוקר בסינמטק ירושלים,  26.2 ב-11:00,  ילד - 36 שקלים, הורה + ילד - 60 שקלים

מתכוננים לפורים

המסכות של קרנבל ונציה שאובות ממסורת הקומדיה דל ארטה האיטלקית וממסורות תיאטרליות וקרנבליות אחרות של משחקי וחילופי תפקידים. גם כיום, כשמסתובבים ברחובות ונציה בתקופת הקרנבל ניתן לראות מסכות רבות. בתערוכה חדשה תוכלו ליהנות מהתמונות מהקרנבל בוונציה במוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי ברמת-גן.

ביום שבת ה-26.2 תתקיים במוזיאון סדנא מיוחדת לעיצוב מסכות בסגנון הקרנבל של ונציה. הסדנא תתקיים בין השעות 11:00-13:00.

» מסכות בונציה, מוזיאון האדם והחי. 25 שקלים לכל מסכה. לא כולל כניסה למוזיאון

(צילום: עידן נקנלבאום)

חנות קטנה ומטריפה

בחנות הקטנה והקסומה, "פיצ'פקס", מוצעים למכירה חפצים משונים וישנים המעלים זיכרונות וסיפורים מימים עברו - שטיח מעופף מקרקס בפרס, נוצת בת יענה בה מוצרט כתב את יצירותיו ודגדג את הקהל, מנקה אבק בו ניקו את ארמונו של הקיסר נפוליאון ועוד. עם עלות השחר, פותח המוכר את החנות, ומיד מתחיל להציג בפני הקהל את אוצרותיו הנדירים. העלילה מסתבכת בהצגה כאשר איש עסקים זומם לרכוש את מתחם השוק ולהקים במקומו מרכז קניות למשחקי מחשב יוקרתיים. אלא שאז הוא מגלה בין מדפי החנות המאובקים של פיצ'פקס, חפץ עתיק וקסום מילדותו שלו, שמצית בו פן נשכח באישיותו, זה שהתמוסס בו עם השנים, של מחשבה חיובית ומוארת, דמיון חסר גבולות ואהבת חינם. בעקבות כך הוא משנה את תכניותיו העסקיות וגם... את חייו.

» פיצ'פקעס, שבת ה-26.3 ב-11:30, תיאטרון גבעתיים

(צילום: שלו מן)

הסיפור האמיתי על היפיפיה הנרדמת

היפיפיה הנרדמת - הסיפור האמיתי, היא הצגה שמביאה פן אחר לסיפור הידוע ומספרת את סיפורה של היפיפיה הנרדמת, כפי שהוא מוצג מזווית הראיה של מכשפשלה, מכשפה מצחיקה, מרושעת ולא מוצלחת במיוחד. מכשפשלה מתנכלת לנסיכה החמודה אבל בחוסר כישרון כה משווע, שנסיונות הקלקול שלה תורמים לאנושות את האומנות המודרנית, את גילוי כוח המשיכה ואת מגדל פיזה. משך ההצגה 50 דקות.

» היפיפיה הנרדמת הסיפור האמיתי, שבת ה-26.2 ב-11:30, מוזיאון רמת גן

היפיפיה הנרדמת - הסיפור האמיתי (צילום: יח"צ)

אפרים סידון לילדים

ההצגה פצפונת ואנטון הינה עיבוד חדש לספרו הקלאסי של אריך קסטנר הנחשב לאחד מסופרי הילדים האהובים ביותר בעולם. סיפור חברותם יוצא הדופן של פצפונת - ילדה בעלת דמיון וחוש הומור ממשפחה עשירה ואנטון - ילד המתגורר בשכונת עוני המטפל באמו החולה ואף דואג לפרנסת המשפחה. השניים נחלצים לעזור זה לזה בעת צרה, מצליחים לגבור על נוכלים וגנבים ועוזרים לצדק לנצח.

» פצפונת ואנטון, שבת ה-26.2 ב-11:00, בית שמואל ירושלים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ