ספרים במוזיאון ישראל, פסטיבל יפני - המלצות לבילוי עם הילדים השבוע

וגם: סבא טוביה בראשון לציון, הצגה על מלך מקראי ומכשף בתיאטרון החאן, סיפורי איתמר ורותי בבאר שבע ומעפילים צעירים בחולון

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר אונליין מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לשבוע הקרוב.

ראשון: ילדים זה שמחה

היום יפתח בקניון השרון פסטיבל "ילדים זה שמחה". במסגרת הפסטיבל יתקיימו שלל אירועים להורים ולילדים בגיל הרך (גילאי 2 עד גיל 6), הכוללים פעילויות והרצאות בנושאים מגוונים וחשובים להתפתחות הילד: מתחם פעילויות לקטנטנים, דוכני מכירה, מתחם הרצאות ועוד.

» פסטיבל ילדים זה שמחה, ימים ראשון ה-20.2 ושני ה-21.2 החל מ-16:00 בקניון השרון. הכניסה חופשית

וגם: העכבר והתפוח, הצגה של תיאטרון קמגולם, היום ה-20.2 ב-17:30, מתנ"ס י"א אשדוד

העכבר והתפוח (צילום: גליה רוספישר)

שני: אלפי ספרי ילדים

אגף הנוער והחינוך במוזיאון ישראל, מזמין ילדים ובני נוער ליהנות מספרייה עצומה של ספרות ילדים מאוירת. בספרייה אוסף של יותר מ- 7500 ספרי ילדים מאוירים מהארץ ומהעולם – בעברית, בערבית, באנגלית ובשפות רבות נוספות – ובכללם ספרים עתיקים ונדירים.

בימי שני מזמינה הספריה את הילדים למסע שתחילתו סיפור, המשכו היכרות עם יצירות אמנות וסופו יצירה עם האמנית מיכל קרר.

» פעילויות חודש פברואר במוזיאון ישראל, אמנות גדולה לקטנטנים - לבני 4-6, 25 שקלים למפגש בשעה 16:30. אמנות גדולה לקטנטנים שכבר גדלו - לבני 7-9 ממשיכים וחדשים, 30 שקלים למפגש בשעה 17:30. 20-30 שקלים. מוזיאון ישראל

וגם: סבא טוביה מציג מסיפורי טובי דובי, היום ב-17:30 היכל התרבות ראשון לציון

  ספריית הנוער במוזיאון ישראל (צילום: יח"צ)

שלישי: מכשפים ונביאים

ההצגה "המלך והכמשף" מספרת את סיפורם המקראי של בלק בן ציפור, מלך מואב שפחד על חייו וחיפש בעולמות אפלים של כישוף וקסמים פתרון לאיומו של עם ישראל עליו; ובלעם בן בעור הנביא - מכשף הגדול באומות העולם בזמן ההוא שעשה רק את שהנחה אותו האלוהים ובמקום לכשף ולקלל יצא מברך ומיטיב. זהו סיפור על הקללה וחסרונה ועל הברכה ויתרונה.

» המלך והמכשף, היום ב- 17:00, תאטרון החאן ירושלים

וגם: סיפורי איתמר ורותי גם, 17:30, תיאטרון באר שבע

(צילום: דן בלילטי)

רביעי: פסטיבל יפני

במסגרת הפסטיבל, שנערך לכבוד פריחת הדודבן ייערך טקס הסאקי המסורתי והחגיגי, על ידי תנועת המקויה- תנועה דתית ביפן, המאמינה באלוהי תנ"ך ומדגישה זיקה אישית לאלוהים, כאשר בנות המקויה יציגו בטקס את הכיבוד והכלים הייחודיים לטקס הסאקי. כמו כן, ייערכו סדנאות איקבנה-שזירת פרחים יפנית, סושי ואוריגמי, שייערכו בכל יום בפסטיבל. (הסדנאות הן בתשלום סמלי נוסף). בפסטיבל ישתתפו גם חברי אמא"י- ישראלים שעוסקים בתרבות היפנית, שיציגו במשך כל ימי הפסטיבל תערוכת צילומים של פריחת הדובדבן ופסטיבלים ביפן.

» פסטיבל הסאקורה 2011, רביעי ה-23.2 וחמישי ה-24.2 החל מ-16:00 בגן הבוטני בירושלים. מחירי כניסה לגן הבוטני: מבוגר- 28 שקלים, גמלאי/ ילד- 18 שקלים (מעל גיל 3). למנויי הגן הכניסה חינם עם הצגת כרטיס מנוי

וגם: ההצגה מעפילים קטנים, 17:30 מדיטק חולוןפסטיבל הסאקורה 2011 בגן הבוטני בירושלים (צילום: יהודית מרקוס)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ