לונה גרנד חיפה: בילוי חורפי מושלם לקטנטנים - ילדים - הארץ

לונה גרנד חיפה: בילוי חורפי מושלם לקטנטנים

הלונה גרנד בחיפה, שנפתח לאחרונה מחדש, מציע פארק שעשועים גדול לקטנטנים שלא ימצאו את עצמם בלונה פארק רגיל. וכן, יש אפילו רכבת הרים

נורית אסיאג, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
נורית אסיאג, עכבר העיר אונליין

עמוק עמוק בגרנד קניון בחיפה, מתחת לחנויות, לבתי קפה, למסעדות ולאינסוף מדרגות נעות, מסתתר הלונה גרנד, פארק שעשועים ממוזג שפונה לאוכלוסייה הצעירה. אין כאן אנקונדה או בלאק ממבה או סירת פיראטים, אלא מגוון מתקנים שחלקם פונים לקטנטנים אמיתיים, אחרים מתאימים לבני 3 ומעלה, מקצתם מיועדים לבני 4 פלוס, ורק אחד מהם – הקרייזי סרף, שעולה, יורד ומסתובב – מתהדר במגבלת גובה (מעל 1.20 מ'). אם תרצו, לונה פארק לטף. 

מתחמי ג'ימבורי מומלצים ברחבי הארץ

שטח המקום, על פי אתר האינטרנט של הפארק, הוא 5,000 מ"ר. זה אולי נשמע ענק, אבל בפועל לא מדובר במרחבים אינסופיים, אלא באולם די גדול, שתקרתו גבוהה במיוחד. המתקנים אמנם די צמודים וצפופים, אך העובדה שהאתר מקורה מחפה על כך ומעניקה יתרון ברור: חסינות בפני מזג האוויר. שמש קופחת, חמסין, לחות, ממטרים עזים, רוחות, חושך שיורד מוקדם – כל אלה הופכים ללא רלוונטיים. מהאוטו, לחניון, לקניון ולפארק בלי לפתוח מטרייה או למרוח קרם הגנה מהשמש. אמריקה.

ומה מחכה לכם בפנים? יש רכבת וקרוסלה, מיני גלגל ענק, קנו שמפליג על מסילה ומכוניות מירוץ ש"דוהרות" על מסילה (ללא ההורים), וכמובן, מכוניות מתנגשות (מעל גיל 4). בני 3 ומעלה יוכלו גם להתנסות בסימולטור טיסה, המדמה מעוף בשמי חיפה. אל תטעו, זה לא מתקן היי-טקי שיובא מהטכני של חיל האוויר, אלא שורת מושבים הנעים, רועדים ורוטטים במקביל להקרנת סרט בכיכובו של אלברט כהן. הסרט מציג לכם אתרים שונים בחיפה מנקודת מבטם של הציפור והטייס: גן הבהאים, הטכניון, האוניברסיטה, הים, ואדי ניסנס ועוד. ילד שנמאס לו לשבת על הטוסיק קשור בחגורה יוכל לפנות לאומגה ולמתנפחים להוצאת מרץ.

  החסינות בפני מזג האוויר מעניקה למקום יתרון ברור. לונה גרנד חיפה (צילום: יח"צ)

גולת הכותרת היתה, ללא ספק, רכבת ההרים, שממוקמת מעלה מעלה, קרוב לתקרה. אל תיתנו לשם להטעות אתכם. אין כאן לופים מפחידים או מהירות מטורפת, ואפילו ההטיות של המסילה הן עדינות מכדי לשדר איזו תחושה של עוד רגע נופלים. אבל בן ה־3.5, שטרם התנסה בדבר האמיתי, היה מבסוט ביותר מהחוויה ודרש לעלות שוב ושוב.

במקום פועלות גם עמדות איפור ויש סדנאות יצירה ומוזיקת רקע (לעתים קצת רועשת מדי), ואפילו אפשר לפגוש פה ושם בובות ענק שמסתובבות בשטח, אך קשה להגיד ששוררת במקום אווירה קרנבלית. חלק מהמתקנים בעיצוב מיושן ועייף שפוגם בתחושה החגיגית, והג'ימבורי העליון, שמיועד לממש קטנטנים, זועק לרענון. ההמתנה בתור במתקנים המבוקשים (רכבת הרים, מכוניות מתנגשות וסימולטור טיסה) היא בלתי נמנעת, אבל מייגעת במיוחד כשמדובר בילדים כל כך קטנים. מי שהציל את האווירה הם בני הנוער – ובעיקר בנות הנוער – שתיפעלו את המתקנים. רובם היו אדיבים ונחמדים ועזרו לקטנים לעלות ולרדת ולהיחגר, ואפילו לנעול את הנעל שנפלה, והכל בחיוך ובנעימות.

הפארק תוכנן בעיקר בשביל הדור הצעיר, ובמיוחד יענג את בני ה-6-3, שיוכלו לעלות על רוב המתקנים וטרם הגיעו לגיל שמחכים לקצת יותר אקשן ואקסטרים. אמנם בת ה-9 הפרטית בילתה ולא התלוננה, אך אין ספק שנהנתה הרבה יותר בפארקים הגדולים. ובכל זאת, השילוב של מתקנים לא מסוכנים ושטח סגור ותחום מאפשר להורים לקחת את הילדים לבילוי של כמה שעות בלי לשמוע את התחזית ובלי להילחץ שהם פתאום ייעלמו בשטח, וגם סבים וסבתות ימצאו את מקומם ויוכלו ללוות את הנכדים. כן, אפילו על רכבת ההרים.

» לונה גרנד חיפה, גרנד קניון חיפהשעות פתיחה: שבתות, חגים, חוה"מ וחופשות בכל יום- מ- 10:00 עד 21:00ימי חול: ימי א' - 14:00 עד 20:00ימי ד', ה' - 15:30 עד 20:00ימי ו' - 13:00 עד 20:00מחירי כניסה: שבתות חופשות וחגים - ילד 62 שקלים , מבוגר 22 שקליםימי לימודים - ילד 52, מבוגר 20. כל המתקנים והפעילויות כלולים במחיר הכרטיס

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ