סיורים חינם בירושלים - ועוד המלצות לבילוי עם הילדים בסופ"ש - ילדים - הארץ

סיורים חינם בירושלים - ועוד המלצות לבילוי עם הילדים בסופ"ש

וגם: משחקי צבאים משפחתיים בגן הלאומי אשקלון, דיון פילוסופי על טוב ורע בסינמטק ירושלים ומחול משובח לילדים

עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
עכבר העיר אונליין

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר אונליין מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לסוף השבוע.

» טיולים לשבת

איפה במבי?

בשבת כל המשפחה מזומנת לפעילות חוויתית בגן הלאומי אשקלון, במסגרתה יפעלו הילדים כפקחים צעירים ויחפשו אחר צבאים המסתתרים בשטחי החולות, בין הצמחים, בדיונות החול וליד הים. מסע מרתק בטבע, בין העיר לים, בו כל משפחה תחפש יחדיו אחר הצבאים ושאר בעלי החיים השוכנים בחולות הגן ותלמד כיצד אנחנו יכולים לשמור עליהם.

כל משפחה תשתתף במשימה מאתגרת: לאתר את הצבאים (עשויי העץ) המוסווים בשטח ולזהות את האות הכתובה על כל צבי. המשפחה שתצליח לזהות את כל אותיות החידון, תרכיב מהן צמד מילים הקשורות לצבי הארצישראלי.

» משחקי צבאים בגן הלאומי אשקלון, בכל שבת בחודש ינואר ( 8,15,22,29) בשעות 11:00 ו- 13:30. מומלץ להביא משקפות ומגדירי פרחים וציפורים. הסיור מתאים לילדים אך אינו מתאים לעגלת תינוקות. יש להצטייד במים ונעליים נוחות להליכה. הפעילות מותנת במזג האויר ולא תתקיים במידה ויהיה גשום - טלפון לבירורים בקופת הגן 08-6736444. גן לאומי אשקלון

  (צילום: אמיר בלבן)

סיורים חינם בירושלים

הרשות לפיתוח ירושלים ומנהל קהילתי לב העיר מזמינים את הציבור ליהנות מחוויות סיורים ברחבי העיר, במהלכם אתם מוזמנים לגלות מחדש את החצרות והפינות הקסומות, יריד בצלאל לאומנויות, הפיתוח האורבאני והקהילתי והבתים בעלי הארכיטקטורה המפוארת, ההיסטוריה שבין האבנים, התרבות המתחדשת והטעמים הנפלאים.

הסיור מיועד לכל המשפחה והוא מתקיים ביריד בצלאל במסגרתו יש דוכנים רבים ולעיתים הופעות מוסיקליות והפנינג אמנות. הסיור עצמו אינו קשה הוא סך הכל שעה וחצי בחינם יחד עם מורה דרך.

» סיורי יום שיש בירושלים, כל ישי ב-12:00, נקודת המפגש ביריד בצלאל לאומנויות בפינת הרחובות שץ ובצלאל. הסיורים לא יתקיימו בימים גשומים. לפרטים נוספים: מוקד 106 או בטלפון: 02-5314600. ההשתתפות חינם

  יריד בצלאל (צילום: יח"צ)

מגה שבת

סינמטק ירושלים מציג תוכנית חדשה לילדים ולהוריהם - מדי שבת שנייה ב-11:00 יוקרנו סרטים מובחרים בדיבוב לעברית, כשלפניהם תיערך סדנה. בשבת הקרובה ישודר הסרט מגה מוח (דיבוב לעברית). לפני הסרט תתקיים שיחה עם הילדים בנושא טוב ורע בעולם. האם יש טוב בלי רע? האם יש טוב מוחלט בעולם? מהו מקומה של החוכמה בהבחנה בין טוב לרע? ד"ר צור קרליץ, חוקר בתחום החינוך, יאתגר את הילדים במחשבות על אמות המידה שלנו לטוב ורע.

» שבת בבוקר בסינמטק ירושלים, שבת ה-15.1 ב-11:00. ילד - 36 שקלים, הורה + ילד - 60 שקלים

מי הטוב ומי הרע?. "מטרו-מן" ב"מגה מוח"

משחקי מחול

משחקי ילדים היא הצגה לכל המשפחה המשלבת מחול, לוליינות, וידאו ומשחק בהשראת יצירתו של פיטר ברויגל. המופע בוחן מקרוב את המתרחש במגרש משחקים תוסס, בפעילות בה הילדים שקועים במשחקים המשקפים את חיי הגדולים ומשמשים להם כהכנה לחיי המבוגרים. ההתרחשויות מתחלפות בקצב מהיר, מיחסים של חברות ואחווה לעוינות ובדידות, ומצחוק פרוע לפנטזיה. המשחקים מתרחשים לנגד עיניו של הצייר פיטר ברויגל שקפץ לביקור "קצר" אחרי 400 שנים של היעדרות כדי לבחון מחדש את ילדותו, בגרותו ויצירתו.

» משחקי ילדים, שבת ה-15.1 ב-11:30. סוזן דלל

(צילום: תמר לם)

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ