לעשירים בלבד: הבריכה שאתם לא יכולים לשחות בה

הבריכה של רובע לב העיר בתל אביב אמורה להיות פתוחה לתושבי הסביבה, אבל האם ההנהלה מנסה למנוע את הרשמתם?

אודיה גנור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אודיה גנור, עכבר העיר

"המקום מאפשר הימלטות בכל שעה לעולם קסום". כך מתוארת הבריכה של פרויקט המגורים רובע לב העיר שעל פינת בלפור ומזא"ה, על ידי האתר א־דיזיינר.

לתושב שגר בסמוך למתחם היוקרתי נודע כי מתכנני הפרויקט הגיעו להסכמי בנייה מול העירייה בתנאי שהבריכה תהיה פתוחה להרשמה לתושבי העיר שאינם דיירי הבניין. התושב החליט לנצל את האפשרות הזו והגיע אל המקום עם זוגתו ותינוקת במטרה לספוג מעט מאותה תחושת אקסקלוסיביות ולהירשם לבריכה. "הגענו, והשומרים מנעו מאיתנו את עצם הכניסה לבניין, תוך איומים ודרישות שנסתלק", הוא מספר, "הם סירבו לתת לנו את המספר של חברת האחזקה ובמקום דיברנו באינטרקום עם אחראי שטען שאין בריכה בכלל. קמו צעקות, ודיירת שעברה שם אמרה שלא כדאי להירשם, שפעם מישהו נרשם וברח. כשקראתי על הבריכה שמחתי, בתמימותי, שלמרות שהפרויקט חוסם בלוק שלם, יש לו צד קהילתי ושיתופי".

רמי נוימן מחברת מגדלים אחזקות, האחראית לבניין, מנסה להסביר את הצד שלו: "השומר שדיבר איתם הוא לא מוסמך ולא ידע את הפרטים", הוא אומר. "המעוניינים צריכים להשאיר פרטים, ואנחנו נחזור אליהם ונעדכן אותם בעלות ההרשמה. אי אפשר להיכנס באופן חד פעמי". לפי הוראותיו של נוימן, פנה התושב ישירות אליו ובינתיים הוא ממתין לתשובה. "התחושה שעלתה מהשיחה היא שהם פשוט לא מעוניינים שנירשם", הוא מעדכן.

בעירייה מאשרים את הדברים: "התוכנית שאושרה בשנת 1992 קובעת כי הבריכה תהיה פתוחה לרווחת תושבי האזור. נברר את פשר האירוע מול הנהלת הבריכה ונעמוד על זכות התושבים לעשות בה שימוש".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ