צעדה בארבל, הפנינג אקולוגיה במודיעין: איפה מבלים עם הילדים בסופ"ש?

וגם: צעדת נחל ציפורי, מחזמר על חייו של נחום גוטמן, הצגה קסומה על כלכלב שובב והקוסם מארץ עוץ

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר אונליין מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לסוף השבוע.

משפחה בכושר

ביום שישי אתם מוזמנים לעשות כושר משפחתי, ולצעוד לצד נוף משגע ופריחה מרהיבה בצעדת הארבל על-שם רועי דרור. הצעדה תתקיים במצפור רועי מול כנרת, שמורת הטבע ארבל, ותכלול שלושה מסלולים: עממי - 5 ק"מ - מסלול שמתאים למשפחות עם ילדים, מטיבי לכת - 6 ק"מ ומעגלי סביב מצוק הארבל. בנוסף, תוכלו ליהנות מהדרכה לאורך כל המסלול ומהסעות מסודרות מסוף המסלול חזרה למעלה לחניון.צעדת הארבל, שישי ה-25.3 החל מהשעה 10:00, מצפור רועי מול כנרת, שמורת הטבע ארבל. במידה וירד גשם הצעדה תדחה ליום שישי ה-8.4. הצעדה חינם - הרשמה לצעדה בחניון הארבל החל מ-08:30

וגם: צעדת נחל ציפורי תתקיים ביום שבת ה-26.3 החל מ-09:30. הצעדה תהיה במסלול מעגלי באורך של 6 ק"מ, לאורך המסלול ישולבו תחנות הסברה לכל המשפחה.צעדה סביב הארבל משם תוכלו לצפות אל עבר הכנרת (צילום ארכיון: ירון קמינסקי)

אקולוגיה במודיעין

"חווה ואדם" , החווה האקולוגית חינוכית במודיעין, עורכת בשיתוף "בתים מבפנים",  יום חווייתי גדוש בפעילויות, סדנאות וסיורים לכל המשפחה ביום שישי ה-25.3.מה בתכנית? הכרות עם נושא האקולוגיה והדגמתה בשטח, שיטות בנייה ירוקה ושימוש בחומרים טבעיים וממוחזרים, המרת אנרגיה, אגירת מים ושימוש חוזר במים, גינון וחקלאות אורגנית, הכרות עם הצמחייה המקומית ושימושיה, מחזור, מיון אשפה ושיטות לטיפול בפסולת ביתית ושילובה בבניה או הפיכתה לחומר אורגני לדישון והכנת קומפוסט.

פעילות אקולוגית לילדים ב"חווה ואדם" במודיעין, שישי ה-25.3 בין השעות 11:00-16:00. הכניסה חופשיתפעילויות אקולוגיות לילדים ב"חווה ואדם" (צילום: יח"צ)סיפורו של נחום גוטמן

זוהי הפעם הראשונה בישראל ש"לובנגולו מלך זולו" זוכה לגרסת אופרה. הכתיבה והפיתוח של הגרסה הבימתית לקחו כשלוש שנים, כשעל כתיבת הטקסט אחראית הסופרת סמדר שיר, ואת המוזיקה הלחין ירון כפכפי ("דויד", "הקוסם" ו"מסביב לעולם בשמונים יום"). עלילת הספר, שנכתב במקור כסיפור בהמשכים ל"דבר לילדים", מספרת את סיפורו של גוטמן, הצייר והסופר מתל אביב – העיר הקטנה שלחוף הים הגדול, החולם על הרפתקאות ועל חיות הבר של אפריקה. יום אחד הוא מחליט לקום ולעשות מעשה, ויוצא בעקבות חלומו למסע הרפתקאות מופלא, שבמהלכו הוא מתוודע לאגדה אודות האוצר הגדול של לובנגולו מלך זולו, אבי עם המטבולו אשר בהרי בולוויה.

בארץ לבנגולו מלך זולו, שבת ה-26.3 ב-11:00, מדיטק חולון

בארץ לובנגולו מלך זולו (צילום: יוסי צבקר)

מה עם שבתאי?

בזמן שעמליה הקטנה משחקת בגן, בבית של שבתאי הכלב יש מסיבה. חברים הגיעו, כולם נהנים, הרעש עולה, מעיר את השכנים. פתאום קול צלצול מקלקל את הכל. זו תושייה - השכנה, כשהיא בסביבה זה אומר סכנה. האם ייתפס הכלבלב השובב? האם בא הקץ לכל מעלליו?

מה קורה עם שבתאי, שבת ה-26.3 ב-11:30,תיאטרון קליפה

(צילום: דימיטרי טולפנוב)

שבת עם דורותי

סיפור קורותיה של דורותי וכלבה טוטו במסעם לארץ עוץ, שם היא פוגשת את הדחליל, איש הפח, האריה, הפיה הטובה, המכשפה הרעה וכמובן את הקוסם הגדול מארץ עוץ.

הקוסם מארץ עוץ, שבת ה-26.3 ב-11:00, היכל אמנויות הבמה הרצליה

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ