בגינה של דתיה

מעבר להנאה מהשירים ומהעלילה, מצליחה הקלטת "גינת השטוזים" לפתוח בפני הילדים עולם מושגים חדש בדרך שונה ומרתקת

נילי כרמיאל, מערכת אתר "לגדול"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נילי כרמיאל, מערכת אתר "לגדול"

השבוע צפיתי יחד עם בתי הבכורה בת ה-4.5 ובתי הקטנה בת השנתיים ב-DVD של דתיה בן-דור, "גינת השטוזים". ה-DVD נפתח עם מנגינה קסומה ונעימה ומזמין לגינת השטוזים שצומחים בה כלי נגינה בתוך דלועים קסומים. ה"שטוזונים" מתגלים כחובבי מוזיקה נלהבים ומחוננים. הם  מתנסים בכל כלי נגינה המזדמן לידיהם, שרים בקול גדול ואף מחברים שירים בעצמם. התפאורה והדמויות מלאות חן וקסם והתלבושות מרהיבות וססגוניות.  ביתי הבכורה נהנתה עד מאוד. לאורך כל הדרך צחקה ושיתפה פעולה. מן הסתם היא כבר מבינה את ההומור שמאחורי כל שטוז. הקטנה, לעומת זאת, אולי פחות הבינה את המסרים שמאחורי השירים, אבל היה נראה שהיא נהנתה לא פחות מהדמויות הססגוניות והמשעשעות.

התלהבות נוספת נרשמה מצד בנותיי שזיהו את "מיכלי", הלא היא מיכל צפיר, המוכרת להן מהתוכנית "הבית של מיכל" בערוץ הופ.

בעיני, הקלטת הזו היא בעלת ערך מוסף מעבר להנאה מהשירים, מהמוזיקה וכסתם בידור נחמד לשעות הפנאי. הקלטת פותחת בפני הילדים עולם חדש של מושגים מעולם המוזיקה בדרך שונה ומרתקת שגורמת להם לרצות עוד ועוד. דתיה בן דור שוב הוכיחה כי היא יוצרת מוכשרת שמעשירה את עולמם של ילדינו בתוכן יצירתי ונפלא.

חשוב לציין שלכל קלטת מצורפות גם מדבקות שטוזים. מי שאומר "שטוז" נכון מקבל מדבקה, מה שמניע את הילדים לשיתוף פעולה פעיל בצפייה ומהווה ערך מוסף בולט.

גינת השטוזים, תסריט שירים ולחנים: דתיה בן דור. שחקנים: מיכל צפיר, רמי ברוך, רוית יעקב ועמי ויינברג. 50 דקות. מחיר: 69 ₪ כולל מדבקות שטוזים מקוריות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ