הרשות השניה תפקח על ילדים שישתתפו בתכניות ריאליטי

הרשות השנייה גיבשה אמנת עקרונות הנוגעת להשתתפות ילדים בתכניות טלוויזיה. ההפקות השונות יתחייבו לתת ליווי פסיכולוגי לילדים, ולא להשפיל או לבזות אותם בשום צורה

אפרת בארי, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת בארי, עכבר העיר אונליין

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו גיבשה אתמול (שני) אמנה לגבי השתתפות של ילדים בתוכניות טלוויזיה, כולל בתכניות ריאליטי. עקרונות האמנה מחייבות את הזכיין ואת ההפקה ליידע את הילד ואת הוריו לגבי סוג התוכנית בה הוא מבקש להשתתף, ולגבי ההשלכותיה, ורק לאחר מכן, תתקבל הסכמה מודעת של הילד וכמובן, של הוריו. בנוסף תידרש הסכמת רופא המשפחה ומנהל בית הספר. 

ההפקות יחוייבו גם לספק ליווי פסיכולוגי לילדים בתהליך בחירת המתמודדים בתוכניות, במהלך הצילומים ואחריהם. השתתפות של ילד בתוכנית תתבצע באופן שאינו משפיל או מבזה את הילד בשום צורה, לא בתכנית עצמה ולא בפרומואים.

אילת מצגר, סמנכ"ל טלוויזיה ברשות השנייה: "הדיון בהשתתפות של ילדים בתוכניות טלוויזיה הוא דיון ציבורי חשוב וראוי. הרשות מברכת על כך שהוועדה לזכויות הילד וועדת הכלכלה מצאה למכון לקיים דיון רחב בנושא. לאחר שהרשות בחנה את הנושא ואת דרכי ההסדרה השונים, היא מצאה שנכון להסדיר זאת באמצעות אמנה שגורמי השידור ייקחו על עצמם באופן וולנטרי. הרשות תבחן את פעילות הזכיינים בנושא, ותראה אם יש מקום בעתיד להסדרה גם בדרך של כללים. בכל מקרה, מדובר בצעד משמעותי בהסדרת תוכן בשידורי הטלוויזיה, תוך מתן מענה לסוגיות רגישות ומורכבות בעלות חשיבות ציבורית גדולה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ