הסרט "יומנה של אורלי" הוא הזוכה בפסטיבל סרטי הילדים והנוער 2011

כך החליט צוות השופטים המבוגרים. הצוות הצעיר בפסטיבל הבינלאומי שנסגר הערב בסינמטק תל אביב בחר את הסרט הבלגי "אל תוך היער"

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אפרת בארי, עכבר העיר

הערב (מוצ"ש) ננעל פסטיבל תל אביב הבינלאומי השביעי לסרטי ילדים ונוער בסינמטק תל אביב. כ-8000 צופים צעירים והוריהם צפו בסרטי הפסטיבל והשתתפו בסדנאות מיוחדות, מתוכם כ-3000 ילדים תלמידי עמותות ופנימיות מיישובי הצפון, עוטף עזה, אשקלון, שדרות, דימונה, אופקים ועוד.

צוות של ששה שופטים, בראשותו של הבמאי אלי כהן העניקו את הפרס הראשון (10,000 שקלים) לסרט "יומנה של אורלי" (קנדה 2010). מנימוקי השופטים: "יומנה של אורלי" הוא סרטו העלילתי הראשון של כריסטיאן לורנס, סרט מלא יצירתיות, דמיון, הומור ורגעים מרגשים. הסרט מתאר קשיים של חיי נערה מתבגרת שחיה עם אמה. עבודת הבימוי מרשימה, לא רק בזכות התפוצצות זיקוקי די נור של דמיון והומור, אלא בזכות ניווט נבון של הסיפור, מרגעים של קומדיה אנרכיסטית אל רגעים מלאים רגש ואמפטיה".  

צוות השופטים הצעירים בחר בסרט הבלגי "אל תוך היער". צוות השופטים המבוגר אגב, נתן פרס ציון לשבח לסרט זה. "לראשונה צפינו בסרט אשר מבחינה קולנועית, היה עבורנו חידוש", סיפרו השופטים הצעירים, "היעדר דיאלוגים של קאתי עם הוריה מבליט את נוכחות השיח הפנימי שלה עם עצמה ולכאורה השיח עם בעלי החיים הנמצאים ביער. הזדהינו עם מצוקותיה של קאתי, הערצנו את כושר הישרדותה הבנו את המחאה ואנו רואים בו סרט חובה להורים ולאנשי החינוך בארץ ישראל".

בחירת הצעירים. "אל תוך היער"

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ