אם אלה החיים בספארי: קופים בחלל

הקופמונאוט האיראני יוצא מן הקפסולה היישר לספארי רמת גן, וקרן מחליטה לפנק אותו אצלה בספא

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הבזקי הפלאשים סינוורו אותנו מרחוק. שוב הגיעה כל התקשורת, קמתי מרבצי וניערתי את רגלי מהבוץ שדבק בהן. תהיתי מה הם רוצים הפעם. האם זה בגלל שהשקנו צללית חדשה בגון תפוח גרנד אלכסנדר? או אולי משום שהקרנפה החדשה בסביבה וחברתי משכבר הימים ריהאנה למדה סוף סוף למרוח מסיכת בוץ מושלמת ורוצים שוב תמונה של שתינו יחד? עברי כבר היתה מגונדרת כולה, שערה הצמרירי היה משוח לאחור בג'ל, כמחווה פוליטית רבת תחכום לפוליטיקאי ארצנו. "את מוכנה?", היא שאלה בטרם יצאה אל המצלמות. "אני תמיד מוכנה", אמרתי תוך כדי בחינת האודם על שפתי. יצאנו. 

» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - לכל הפרטיםאך לא. גדודי הצלמים והכתבים עטויי המיקרופונים והעדשות הרחבות לא צבאו את פתח הספארי. הם עמדו סביב קפסולה ססגונית שממנה יצא קוף מוכה הלם. הוא הביט סביב ועיניו התרוצצו בחוריהן. "זה הקופמונאוט האיראני הראשון", לחשה האנפה הפדיקוריסטית ונוצותיה סמרו.  דחפתי לידיה של עברי את דוגמיות הצלליות החדשות בגון תפוח גרנד אלכסנדר שהכנתי מבעוד מועד וצעדתי קדימה. "זהו יום חג בספארי רמת גן", קראתי. "כולנו שמחים לארח אותך אצלנו, קופמונאוט", חיבקתי אותו חזק וחשפתי שיניים בוהקות אל המצלמות, "והגענו במיוחד מהספא כדי לקחת אותך ליום מרגוע שכולל מסאז' תאילנדי מפנק, רפלקסולוגיה מטריפה ואפילו פדיקור דגים שיבוצע על ידי פדיקוריסטית מוסמכת". הקוף המבולבל חייך בבהלה ונתן לי להוביל אותו אל הספא. 

הקופמונאוט ההמום. שמישהו יביא לו בננה (צילום: איי.פי)עברי הופקדה על מלאכת חפיפת הקוף, והאנפה על פליית הכינים. "אז מה?", שאלה אותו עברי, "איך היה בחלל?". הקוף פער את עיניו ולא אמר מילה. "רואים משם את הספארי?", ניסתה האנפה לקשור שיחה. כלום. שלחתי את עברי להביא את החתול הפרסי שמתגורר בביתן מכירת הכרטיסים, כדי שהקוף ירגיש בבית. ידוע שליטוף פרווה מרגיע עצבים רופפים. לכשהגיע החתול מיד הזעיף פניו, ניסה לתפוס את אחד הדגים החרוצים שלנו ואז רבץ קצת ליד התנור, התהפך פעמיים, התרומם, הרים את זנבו והסתלק. לא לפני שהותיר אחריו "מיאו" אחד קצר. רק אחרי שחלפו כמה שעות טובות של מירוקים ופינוקים הביט פתאום הקוף בעיניים תבוניות יותר והפטיר חלושות: "הדרך החוצה היא הדרך פנימה". "וואו", אמרתי, "זה עמוק". התיישבתי ליד האורגן וניסיתי להלחין את זה. לא כל כך הלך. "זה מאוד חכם, קופמונאוט, מה עוד למדת הרחק בחלל?", ניסיתי להוציא ממנו איזה משפט נוסף, אולי הוא יתחרז. "בננה", לחש הקוף. פנימה ובננה לא ממש מתחרז. אולי פנינית ובננית. "עברי, צאי אל התקשורת ובשרי להם שהקוף סיפר לנו הכל, ושבקרוב נוציא ספר שיחשוף את כל האמת. כולל תמונות, זיכרונות וחברים מספרים", עברי רשמה את מה שאמרתי בשקיקה. "תגידי שהוא יימכר בבלעדיות בספא, ושיהיו הנחות למזמיני מסאז' שבדי ואיפור כלות". עברי הנידה בראשה ויצאה. "ותביאי בננה בדרך חזרה". הכל אני צריכה לעשות פה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ