אם אלה החיים בספארי: טוראית קרן

קרן פלס נכנעת לכסף ועורקת לעיתון מתחרה. האם מדובר בפרידה?

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תמיד ידעתי שלא יחלוף זמן רב עד שצייד כישרונות יגלה אותי, למרות שבאופן כללי אנחנו נגד ציידים בספארי. ובכן השבוע זה קרה. הטלפון בספא צילצל בדיוק אחרי שמרחתי לק וחיכיתי שיתייבש, אבל האנפה הלכה לתפוס דגיגים חדשים לפדיקור ועברי הצטלמה לתשדיר בחירות של מפלגת הקרנפה עיזנו. אז התפללתי שזה לא מרשות השידור לבדוק אם יש לנו טלוויזיה – לא מזמן התקנו בספא מסך פלזמה שממנו מספרים כל הלקוחות המרוצים על הטיפולים המסורים שלנו – ועניתי.

» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - לכל הפרטיםזה היה ליברדג, הקרפיון הנודע לשמצה. "יש לי הצעה שלא תוכלי לסרב לה", הוא סינן בין זימיו. "שוב? חשבתי שעברנו את זה כבר", עניתי. "עיתון 'בית חייתי' רוצה שתערקי אליו עם המדור האישי שלך על הנעשה בספארי. לעומת המקומון התל אביבי הסמולני שאת מתבוססת בו, 'בית חייתי' מחולק חינם בתפוצה אינטר־גלקטית. את הולכת להיות כוכבת". "זה מאוד מחמיא", הוחמאתי, "אבל אני צריכה לחשוב על זה". "עוד לא סיימתי לדבר", סינן הקרפיון. "את הולכת לקבל את משקלך בחציר, וגם תרומה נדיבה למלון הבוטיק שלך, במעטפה מבוילת, וגולת הכותרת - משרתת צמודה – קובוסית מים, שאולי נראית אוסטרלית אבל היא אריתראית ומאוד חרוצה ומפנקת. שלא לדבר על בארטרים למסאז'ים ובראנצ'ים בבתי שגרירים". "הקובוסית הזאת, היא יודעת למרוח לק?". "היא בקיאה בכל אמנויות הטיפוח, מגיל צעיר מאוד, והיא אשפית באיפור ערב ובאיפור כלות, למקרה הצורך. אני מפקסס לך את החוזה". הוא ניתק.

קובוסית המים המפנקת (צילום: טיבור יגר) הייתי מבולבלת. זה הזמן להתייעץ עם רב. גדול רבני הספארי הוא הרב קו. הוא כמו המזוזה של הספארי. מדובר כמובן בטמרין הרעמתי מוזהב הראש ששוכן עם עדת מאמיניו בכלוב הצפוני. הרב קו ידוע בהבחנותיו החדות והמבריקות. ולא זו בלבד שהוא בוחן כליות ולב, הוא גם יודע לתכנן מסלולי נסיעה מן הספארי לכל חלקי הארץ. רק רבנים גדולים ניחנים בשילוב כישרונות מופלא כזה. הוא ודאי ישכיל לומר לי אם להעביר את קובץ הגיגי אל "בית חייתי". זרקתי על עצמי מטפחת, כדי להצטנע, והצפנתי.        שיירה ארוכה של נזקקים חיכתה לרב קו. היו שם גמל חד דבשתי שביקש קמע נגד עין הרע, תנין שהגיר דמעות עקב פגיעה בכבוד המשפחה, אנטילופה סוסית שחורה שחזרה בתשובה ואליגטור אמריקני שביקש להתגייר. היתה גם נמפית מצויצת, אבל היא חשבה שהגיעה לאודישנים של "דה ווייס", אז נפטרנו ממנה די מהר, לא לפני שהקשבנו לה מצייצת את לנה דל ריי. כשהגיע תורי השמש כבר נטתה לשקוע ופיזרה אדמוניות שגרמה לראשו המוזהב של הטמרין הרעמתי להזהיב עוד יותר. "אדוני הרב קו", השתחוויתי, "האם כדאי לי לעבור עם הטור המצליח שלי ל'בית חייתי'?". הרב הושיט יד זהובה והניח אותה על ראשי. "גלח הלגחשה לגש אפסחר חדאפשש", הוא אמר. "סליחה?". "מהנשי תלטקבס נסאקנהדפפעט", הוא הגביר את קולו. והחווה בראשו לבא בתור. חזרתי מבולבלת משיצאתי, על פרק כף ידי נקשר חוט אדום, לפוריות ופרנסה טובה. בספא חיכתה לי קובוסית מים חייכנית ובידה חוזה צפוף אותיות שריח דגה עולה מדפיו. לקחתי את העט וחתמתי בתחתיתו. קרן פלס, קרנפה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ