קוראים ברצף: ספרי המשך מומלצים לילדים

החל מסדרת "ארץ האגדות", דרך "משאית כחולה קטנה" ועד "שליחות חשאית" - ספרי ההמשך שהילדים שלכם לא ירצו להניח לרגע

מור דבורקין-פוגלמן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משאית כחולה קטנה בעיר הגדולה
ספרי המשך שכדאי לכם לקרוא. עטיפת הספר "משאית כחולה קטנה בעיר הגדולה"צילום: יח"צ

לצד הטיולים והאטרקציות שמוצעות להם, הקטנים מבלים גם שעות רבות בבית, שרובן, אם נהייה כנים, עוברות ברביצה מול המסכים. אחת הדרכים הטובות ביותר לשכנע אותם להמיר חלק מהזמן הזה בקריאה, היא לרכוש עבורם ספרים עם גיבורים ומקומות שכבר מוכרים ואהובים עליהם. לשם כך הכנו עבורכם רשימה של ארבעה ספרי המשך מוצלחים, ועוד אחד שפותח סדרת ספרים חדשה ומבטיחה.

» ספרי ילדים
» הצגות ילדים
» מבשלים על ילדים
» מה עושים עם הילדים בסופ"ש

ספרי ההמשך המומלצים לילדים:

"ארץ האגדות - מסעותיו של הסופר" 

הספר החמישי בסדרת "ארץ האגדות" מאת כריס קולפר, העוסק בהרפתקאותיהם של התאומים אלכס וקונר ביילי, החיים בין עולמנו לעולם האגדות של האחים גרים. בספר הנוכחי יוצאים התאומים וחבריהם האגדיים והארציים להדוף צבא של נבלים ספרותיים המאיים להשתלט על ארץ האגדות ולהופכה למקום אפל ומעוות. לשם כך עליהם לגייס צבא משלהם, שכולו לקוח מסיפורים שחיבר קונר עצמו - ממשיך דרכם של האחים גרים. קולפר מצליח לחדש ולהפתיע עם ארבעה יקומים סיפוריים שונים ומגוונים ועלילה קצבית וסוערת השומרת את הקורא על קצה הכסא ומותירה אותו עם הרצון לחזור שוב ושוב אל העולמות המופלאים שבספר.
מה: "ארץ האגדות - מסעותיו של הסופר" מאת כריס קולפר, מאנגלית: נעה בן פורת, הוצאת מודן, 339 עמודים.
מי: לגילאי 10-13.
כמה: 84 שקלים.

מצילים את עולם האגדות. "ארץ האגדות - מסעותיו של הסופר"צילום: יח"צ

"מבצע קהיר"

הספר השלישי בסדרת " שליחות חשאית" מאת דנה אלעזר-הלוי, שגיבוריה הם שלושה בני נוער היוצאים למשימות ריגול והצלה מעבר לים. הפעם מגיעים נעם, גיא ורועי לקהיר בסיפור כיסוי של נערי מקהלה, על מנת לעצור ארגון טרור בשלבי הקמה. על פניו, הכל אמור להיות קל יותר במבצע הנוכחי - הם פועלים באישורה של ראשת המוסד ובליווי צמוד של שני סוכנים מנוסים והמשימה העומדת בפניהם היא טכנית וקצרה. אולם הצטרפותה של צלע רביעית לחבורה בדמותו של אופיר השחצן והאגואיסט משבשת את היחסים בין השלושה ומסכנת את המבצע כולו. אלעזר הלוי התעלתה על עצמה וכתבה את הספר המותח ביותר בסדרה עד כה, אפוף ניחוחות סכנה ובגידה, הנקרא בבת אחת ובנשימה עצורה.
מה: "שליחות חשאית - מבצע קהיר" מאת דנה אלעזר-הלוי, הוצאת אחוזת בית ספרים, 283 עמודים.
מי: לגילאי 12-15.
כמה: 88 שקלים.

מוסדניקים צעירים. "מבצע קהיר"צילום: יח"צ

"מונו הוא לא יצירת אמנות"

ספר ההמשך ל"מונו הוא לא ארנב" שכתב גור אילני, ובו קורותיהם של הילדה קוקית ובובות הספק-ארנבים שלה מוֹנוֹ ובּוֹדוֹ, המנסים לשוב לארץ ארנוביה. בסיפור החדש מגלה קוקית כי מונו הפך למוצג בתערוכה שיצרה אמהּ האמנית, המורכבת כולה מצעצועיה הישנים. לאחר שהיא גורמת למהומה רבתי בתערוכה ול"תקרית דיפלומטית" עם מבקר אמנות רגזן, מקבלת קוקית הזדמנות לתקן את המעוות, אך לשם כך עליה לשלם מחיר לא פשוט. כמו בספר הקודם, מצליח אילני לגעת בעדינות אך בישירות במקומות מורכבים ואפלוליים בנפש, כשהוא נע על הקו הדק שבין דמיון למציאות. הפעם מתמקד הסיפור בשאלת מהותם של זיכרונות - עד כמה אנו מעצבים אותם, עד כמה הם מעצבים אותנו ומהו ההבדל בין וויתור על אוביקט או מקום, לוויתור על היכולת לזכור אותו? איוריה של הדר ראובן על גווניהם האפלים והצורות המופשטות הם בעלי סגנון יוצא דופן על מדף ספרי הילדים, ומעניקים נדבך נוסף, עשיר ומעניין, למשחק בין מציאות לדמיון בספר.  
מה: "מונו הוא לא יצירת אמנות" מאת גור אילני איירה: הדר ראובן. הוצאת טל-מאי, 99 עמודים.
מי: לגילאי 6-8.
כמה: 78 שקלים.

ארנב הוא חבר. "מונו הוא לא יצירת אמנות"צילום: יח"צ

"משאית כחולה קטנה בעיר הגדולה"

לאחר ששבו את לבם של קטנטנים ברחבי העולם עם ספרן "משאית כחולה קטנה", יצרו אליס שרטל והמאיירת ג'יל מקלמרי את ספר ההמשך. הפעם יוצאת המשאית מהכפר ליום בעיר הגדולה ונדהמת מקסמה וסכנותיה גם יחד - היא מתפעמת מיופיה של העיר באור השחר, מגובהם של בנינייה ומקצב החיים והתנועה המהיר, אולם במהרה היא מתוודעת גם לצפיפות ולדוחק בכבישים, ולחוסר הסבלנות וגסות הרוח של המכוניות העירוניות. האם תצליח למצוא את מקומה ביניהן ולהגיע ליעדה בשלום? דרך דמותה המואנשת של המשאית, מצליחות שרטל ומקלמרי להעביר בצורה אותנטית ומשעשעת את ההצפה החושית שחווים פעוטות רבים בעת יציאה לרחובותיה של עיר גדולה וכן לדון בנושאים רלוונטים לעולמם דוגמת איפוק, סבלנות ונימוס. עדי זליכוב-רלוי העניקה לספר המאוד אמריקאי בסגנונו תרגום בעברית מרנינה ורעננה שיקרב אותו אל לבם של הקוראים המקומיים.
מה: "משאית כחולה קטנה בעיר הגדולה" מאת אליס שרטל, איירה ג'יל מקלמרי, מאנגלית: עדי זליכוב-רלוי. הוצאת ידיעות אחרונות וספרי חמד.
מי: לגילאי 2-4.
כמה: 78 שקלים.

יוצאת מהכפר. "משאית כחולה קטנה בעיר הגדולה"צילום: יח"צ

"הסייר העשירי - מכת ברק"

היעלמות מסתורית של טייס בכיר, רובוט רב עוצמה שקם לתחייה ומזימות בין-גלקטיות הם רק חלק מהחומרים מהם עשויה סדרת הקומיקס החדשה מאת דורית מיה גור. ב"מכת ברק", הספר הראשון בסדרה שיצא לאחרונה, אנו מתוודעים לדור בן האחת-עשרה, שאביו הטייס נעלם בעת טיסה בליל סופה. על אף שנדמה כי כולם סביבו השלימו עם המצב, דור המתגעגע מסרב לוותר וממשיך לנסות להתחקות על עקבותיו של אביו, גם כשהדבר עולה לו במחיר חיי החברה שלו. בשיטוטיו הבודדים בשכונתו הוא מגיע לבית שננטש על ידי פרופסור מסתורי ומוצא בו רובוט מקולקל. במאמצים רבים מצליח דור לתקן אותו ומגלה כי מדובר ברובוט בעל כוחות מיוחדים, העומד עתה לשירותו. השניים יוצאים לפתור את תעלומת העלמות אביו של דור ומגלים כי היא רק חלק ממזימה חובקת עולמות. דורית מיה גור יצרה ספר קומיקס מהוקצע עם עלילה מושכת ומרתקת ודמויות שיעוררו בקוראים הצעירים הזדהות מיידית וסקרנות עזה שתגרום להם לצפות לספרי ההמשך.
מה: "הסייר העשירי - מכת ברק" מאת דורית מיה גור, הוצאת כנרת, 73 עמודים.
מי: לגילאי 8-11.
כמה: 72 שקלים.

יוצאים להרפתקה עם רובוט. "הסייר העשירי - מכת ברק"צילום: יח"צ

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ