תרבות מגיל צעיר: מדריך ההצגות לפעוטות

הצגות ללא מילים, מלאות צבעים ואביזרים - אין גיל מוקדם מדי להתחיל לצרוך בו תרבות. המדריך המקיף להצגות לפעוטות ברחבי הארץ

שלי פלדמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שחקניות ההצגה "תיאטרון פצפון" עומדות על הבמה יחדיו
ללא מילים ועם המון צבעים. תיאטרון פצפוןצילום: כפיר בולוטין
שלי פלדמן

הקטנטנים שלכם כבר לא תינוקות, ואתם מחפשים משהו מעניין עם ערך מוסף לעשות איתם בשעות אחר הצהריים. אמנם רוב ההצגות בשטח מיועדות לילדים גדולים יותר, אבל בשנים האחרונות עולות הצגות איכותיות שמיועדות גם לפעוטות, חלקן מתאימות אפילו מגיל שבעה חודשים. אז כדי שלא תפספסו, הכנו לכם את המדריך המלא להצגות לפעוטות.

» מה עושים היום - לוח האירועים המלא
» מדור ילדים - לכל הארועים והכתבות
» עכבר מעבדה בייבי - לטור הקודם
» שבעה ספרים מומלצים לפעוטות
» בתי קפה מומלצים לחופשת לידה בתל אביב

תיאטרון פצפון

מופע תיאטרלי לפעוטות מבית תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער, שמקנה לקטנטנים ביותר חוויה ראשונית של תיאטרון. ההצגה מגוללת את סיפור היכרותן של שתי ילדות הנפגשות לראשונה. הן מנסות להבין אחת את השנייה, להכיר, להתקרב. המפגש ביניהן מוליד משחק, והמשחק המשותף שלהן פורש בפני הצופים עולם עשיר בדמיון, מוזיקה, תנועה, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידאו.
גילאים: 2.5-1.
» תיאטרון פצפון - לכל הפרטים ומועדי ההצגה

פרפרים בבטן

הצגה קטנטנה בהשתתפות הקהל של תיאטרון המדיטק. סיפורה של ילדה הרודפת אחרי הפרפרים שלה. קהל הילדים משתתף במסע שלה אחרי הפרפרים האבודים והיא מכניסה אותם לעולם של תיאטרון המשלב בובות, אנימציה, וידאו, צלליות, מוזיקה ועוד רגעים בימתיים.
גילאים: 5-1.10
» פרפרים בבטן - לכל הפרטים ומועדי ההצגה

בובות, אנימציה וצלליות. פרפרים בבטןצילום: אייל לנדסמן

בלונים 

"בלונים" היא הצגה ויזואלית ללא מילים של תיאטרון הרוח. ההצגה מיועדת לפעוטות ומשתפת ילדים מהקהל. בהצגה מופיעה שחקנית אחת והיא משלבת אנימציה, בובות, צלליות, מוזיקה, וידאו-ארט, תנועה וכמובן - הרבה מאד בלונים שמספרים סיפורים. ההצגה עולה לרוב במוזיאון תל אביב או במרכז טיפ טף בחולון. 
גילאים: 7 חודשים-4 שנים
» בלונים - לכל הפרטים ומועדי ההצגה

סיפור מיוחד ללא מילים. בלונים:

צוציקים

בהצגה "צוציקים", שמהווה מופע המשך ל"תיאטרון פצפון", ניצבות שתי שחקניות המעבירות את הפעוטות מסע חווייתי עשיר בדמיון המשלב תנועה, מוזיקה, צבעים, אביזרים, בובות והקרנות וידאו. האלמנטים התיאטרליים מותאמים ולקוחים מעולמם של הפעוטות ומעניקים להם בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון.
גילאים: 2.5-1
» צוציקים - לכל הפרטים ומועדי ההצגה

מסע חוויתי עשיר. צוציקיםצילום: כפיר בולוטין

רוח היער

הצגה נוספת של תיאטרון הרוח. פיית היער מתעוררת ליום חדש שבו היא מכבה את הכוכבים, מדליקה את השמש ויוצאת ליום של הרפתקאות יחד עם ציפור - חברתה הטובה. במהלך המסע הן פוגשות בחיות שונות ומגלות את המנגינה של הטבע. הצגה ללא מילים המשלבת מוזיקה, תנועה ובובות. 
גילאים: 5-2
» רוח היער - לכל הפרטים ומועדי ההצגה

סיפורה של פיית יער. רוח היערצילום: יוסי חזן

אה-או!

"אה-או!" היא הצגה צבעונית לקטנטנים של תיאטרון אלמינא, בבימויה של דנה דבורין. גלגל עונות השנה מוגש בתיאטרון תנועה חזותי בשילוב מוזיקה שמנוגנת באופן חי על הבמה, עם נגיעות מתחום המוזיקה הקלאסית.
גילאים: 4-2.
» אה-או! - לכל הפרטים ומועדי ההצגה

מוזיקה חיה ואמנות ייחודית. אה-או!:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ