חדש על המדף |

תארו לכם, ציפור, פיל ותנין גרים ביחד על עץ

וגם: שני אחים שמנסים לבחור בחיית מחמד אחת, אם נשארת עם ביתה בגן ורק עושה בלאגן, ילדה שמנסה להחליק את תלתליה בעזרת דבק וספר הלל לקשר המיוחד שיש להורה עם ילדיו

דלית כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
כריכת הספר "לבחור חיה זאת בעיה" בה רואים ילד מוקף בחיות: כלב, חתול, דג זהב וציפור.
דלית כהן

אנחנו מאוד אוהבים את חג הספר ומתרגשים כל שנה מחדש כשהוא מגיע. מעבר להמלצות לספרים שאתם חייבים שיהיו לילדים שלכם בבית, הנה כמה ספרים שיצאו בחודש האחרון שאתם צריכים להוסיף לרשימה שלכם - קראנו, צחקנו, אהבנו והנה מה שבחרנו - ספרי יוני החדשים

מדריך הילדים המלא
מה עושים היום
המלצות לסופ"ש עם הילדים
טיולים לכל המשפחה
מבשלים עם ילדים

לבחור חיה זאת בעיה / דוקטור סוס
תארו לכם איזו הרגשה נהדרת זו כשההורים סוף סוף מסכימים לאמץ חיית מחמד. אבל שני האחים בספר שלנו מגלים שמדובר במשימה לא פשוטה בכלל, כי מותר לבחור רק חיה אחת ובחנות החיות יש כל כך הרבה:

"ראינו עוד חיות,
כולן טובות, יפהפיות.
אז מה עושים ואיך בוחרים?
ואיך מחליטים על מי מוותרים?
מותר רק אחת.
ככה אבא אמר.
לא יכול להחליט.
רק אחת? איך אפשר?"

בסופו של דבר גיבורי הספר שלנו בוחרים בחיית מחמד אחת אך אנחנו הקוראים אינם רואים אותה, כי היא חבויה בתוך סל כהפתעה להורים. דוקטור סוס ידוע כאוהב חיות ואחד כזה שמאמין שצריך לדאוג לכולן באופן שווה, לכן בספר כל אחד יכול להחליט עבור עצמו איזו חיה קיבלה בית אוהב - כי מה שחשוב זה לדאוג לאחר, לא משנה אם הוא כלב, חתול, דג זהב או ארנב.
הוצאה: כתר
איורים: דוקטור סוס

היום הראשון של אמא בגן / אריק ואייה
כולם זוכרים את היום הראשון שלהם בגן או בכיתה א' כי זה היה אחד הימים המוזרים שבהם לא ממש מבינים מה קורה. גיבורת הספר שלנו מחזירה אותנו ליום הזה, אבל עם טוויסט מצחיק. קודם כל, היא מחליטה לעשות הכל כדי שאמא שלה תישאר איתה בגן, היא נדבקת אליה לרגל, עושה פרצופים ולבסוף נשכבת על הרצפה ועושה סצינה. כמובן שאמא נשארה, אבל לא כל כך מסתדרת בגן: אמא מקבלת נזיפה מהגננת כי היא דיברה מבלי להצביע, היא לא הצליחה להיכנס לתוך המשחקים הקטנים ועכבה את כל התור ולבסוף נתקעה עם הרגל בתל אופן, ומה עשתה הילדה שלנו?

"בסוף התקרבתי אל אמא
על קצות האצבעות, ולחשתי לה:
אולי כדאי שתלכי עכשיו?
תחזרי אחר כך, טוב?"

וככה בעצם כולנו מבינים שזה יותר כיף ללכת לגן בלי אמא, כי היא לא ממש קשורה.
הוצאה: מטר
איורים: פולין מרטן

איפה בייבי / שיתוף פעולה בין ערוץ בייבי ודני ספרים
ספר פעוטות חביב עם עמודים קשיחים והמון צבעים המספר על אמא פרפר שרוצה לצאת לטיול עם בנה, בייבי. אבל בייבי מסתתר ואנחנו יוצאים למסע חיפוש בין העמודים עם לשוניות השלובות לאורך הספר. הפעוט יכול להרים את הלשוניות ולגלות מה מסתתר מאחוריהן. האם בייבי מתחבא בגזע העץ או שזה ארנב נחמד?

בזמן שאנחנו מחפשים את בייבי, אנחנו לומדים להכיר את חיות היער ומה מיוחד בכל אחת מהן. כמובן שבסוף הספר, בייבי יוצא ממקום מחבואו אבל נחשו מה - כבר חושך בחוץ. ספר מצוין להקריא לקטנטנים לפני שהולכים לישון.
הוצאה: דני ספרים

מר פטיש / א. קרומר
בספר הזה הדמויות הראשיות הן כלי עבודה. כן כן, והדמות הראשית היא מר פטיש. אדון גבוה, ארוך ומצוחצח שמעולם לא עזר לאף אחד לבנות משהו כי אכפת לו רק מאיך שהוא נראה. אבל בספר כשהוא מטייל בעיר ונתקל במסמרים ובגברת צבת הזקוקים לעזרתו, הוא מבין שישנם דברים חשובים יותר כמו לעזור לאחר.

מר פטיש נתקל בחבורת מסמרים המבקשת את עזרתו לבנות תיבת דואר חדשה לילדה המחכה למכתבים מאביה, הוא נעתר לעזרתם ופעם הראשונה בחיו הוא מגלה כמה סיפוק הוא מקבל, גם אם זה אומר שהוא קצת מתלכלך. 
הוצאה: ניב
איורים: מרינה זעם

מה שאבא אמר לי / אסטריד דבורד
"אביתר מתבונן בסנוניות שבשמיים.
הן עפות אל הצד האחר של העולם,
זה מה שאבא שלו מסביר.
גם אני אוכל להגיע רחוק כל כך כשאהיה גדול?
אביתר שואל.
אפילו רחוק יותר, אבא עונה."

ואביתר ממשיך לשאול שאלות עד אין סוף, כמו שילדים בדרך כלל נוהגים. הקטנים לא שואלים כדי לשגע את המבוגרים, אלא מתעניינים בכל דבר חדש שהם רואים כי גם להם יש חשש טבעי מפני המסע הגדול שקוראים לו החיים. אבא של אביתר עונה לו בסבלנות, מרגיע, מעודד, מחזק, מציע דרכי התמודדות ומעל לכל, מבטיח לאביתר שאהבתו תלווה אותו תמיד. איזה מסר נהדר!
הוצאה: מטר
איורים: פולין מרטין

לא רוצה תלתלים / לורה אלן אנדרסן
לכל ילד יש את השלב שבו הוא הופך להיות מודע לעצמו ומחליט מה הוא אוהב ומה לא. תסביכי שיער אינם חדשים לנו, וגם הילדה בספר שלנו לא אוהבת את התלתלים שלה ומנסה בכל דרך אפשרית לגרום לשיער שלה להיות חלק. כמובן שהיא לא מצליחה:
"אז לקחתי מברשת
כל הערב הברשתי.
שעות ושעות וכמעט התיאשתי.
בבוקר כשקמתי
תראו - הפתעה!
השיער עוד יותר מסולסל.
זה זוועה".

לקראת סף ייאוש היא פוגשת בילדה עם שיער חלק שגם לא אוהבת את השיער שלה. השתיים מבלות שעות ביחד ומנסות תסרוקות רבות, הן כל כך נהנות שהן פשוט שוכחות ולומדות לאהוב כל אחת את שקיבלה. ספר מקסים ומצחיק שחייבים על המדף, במיוחד למי שיש הרבה תלתלים.
הוצאה: תכלת
איורים: סטודיו גם וגם

זה לא הקן שלך / גדעון סטרור
ציפור בנתה לעצמה קן מושלם, תכננה, אספה זרדים ולבסוף נחה. אבל אז התעוררה בעיה, כל החיות ביער חשבו שהקן שלה כה מושלם ורצו אותו לעצמן. הפרה, הג'ירפה, הפיל ואפילו תנין! לפתע, העץ הגדול עליו הציפור בנתה את כל הקנים נפל, והציפור הקטנה הפכה לעצובה. 

כל החיות ראו את כאבה והחליטו לתת לה קן גדול במתנה. מרוב שהציפור התרגשה היא החליטה שכולם יכולים לחלוק את הקן ביחד וללמוד על שיתוף פעולה ועזרה הדדית. תארו לכם, ציפור, פיל ותנין גרים ביחד על עץ.
הוצאה: תכלת
איורים: אנדריאה סורומי

אהבתי אותך מאז ומתמיד / הודה קוטב *בחירת העורכת*
"אהבתי אותך מאז ומתמיד.
לפני שציפורים פרשו כנפיים וקופים התנדנדו על עצים,
כבר היית כאן וגם אני.
לפני שהשמש זרחה בשמיים ודבורים רחשו בין פרחים,
כבר היית כאן וגם אני
ממתינים ליום בוא נהיה שניים".

הספר הזה ריגש אותי במיוחד כי הוא כולו חגיגה לקשר העל זמני ונטול התנאים בין הורה לילדו. תמיד מדברים על האהבה שההורים מרגישים כלפי הצאצאים שלהם וכמה שקשה להסביר את הקשר למישהו שלא חווה אותו. "אהבתי אותך מאז ומתמיד" בהחלט מצליח להעביר את מהות הקשר ההורי בצורה כה פשוטה וברורה כמעט כמו הרגש עצמו - פשוט לאהוב, כמה ברור וכמה פשוט.

הודה כתבה את הספר לכבוד בתה המאומצת, האלי ג'וי. בזכות הספר הזה הגעתי לנקודת השלמה אמיתית שזה לא משנה מי לא רצה אותי, הרבה יותר חשוב מי בחר בי. כפי שהודה בחרה בביתה, כפי שאימי בחרה בי - אנחנו צריכים להגיד תודה ולהעניק אהבה לילדים שלנו כמו שהורינו העניקו לנו. זה לא קל לקבל חיים שלא הבאת לעולם מבלי לדעת אלו גנים הוא נושא, אבל קל לדעת שמאז ומתמיד אהבת ותמשיכי לאהוב אותו כי הוא שלך, כאילו ילדת אותו בעצמך. 
הוצאה: אגם
איורים: סוזי מייסון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ