לצייר, לקרוא, לאהוב: אפליקציות שהילדים יתמכרו אליהן

פאזל, ספרי ילדים קלאסיים, סופרמן, התחליף של אנגרי בירדס - ועוד אפליקציות שגם ההורים לא יוכלו להפסיק לשחק בהן

לירון ורדי גלר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לירון ורדי גלר, עכבר העיר

הילד לא עוזב לכם את הסמארטפון? במקום להתרגז ולנסות למנוע ממנו הורידו לו לפחות תכנים שמתאימים לו. המדריך המלא לילדי הטאץ'.

» משחקי ילדים נוסטלגיים» די.וי.די חדשים לילדים» המשחקים שישאירו את הילדים בבית

וזה אפילו לא מלכלך: לוח ציור

אפליקציה המשמשת כבלוק ציור וירטואלי בה הילד בוחר את התמונה שברצונו לצבוע או לצייר, למשל חתול, משאית או פרח, כשלכולן דוגמאות שונות לצביעה. בכל שלב אפשר למחוק את מה שנעשה או לשמור ולהתחיל ציור חדש. חלק מהדמויות באפליקציה גם משמיעות קולות כמו חתול מגרגר, משאית מתניעה וכו'. האפליקציה מתאימה לגילאי שנתיים עד ארבע.

וזה גם עושה קולות. Drawing Den (צילום מסך)

פיתוח חשיבה: פאזל

מגוון אפליקציות של פאזלים ניתן למצוא: כזה שבו יש להתאים הפכים כמו שחור ולבן, למעלה למטה וכדומה, פאזל בו על המסך מופיעות צורות שונות כאשר קיים רק המתאר של הצורה והילד צריך לבחור את הצורה הנכונה להשלמה, פאזל עם משפחה של צורות שצורה בודדת נמצאת בצד ויש להתאימה - ועוד. סדרת הפאזלים מעשירה את עולמם של הילדים וניתן להגיע איתה לרמות קושי שונות כשהילד שולט בבחירתן. האפליקציה מתאימה לגילאי שנתיים עד ארבע.

בכל רמות הקושי. Match it up 2 (צילום מסך)

לא תחליף, תוספת: ספרים

אפליקציות ספרים הן בין הפופולאריות ביותר היום כשכמעט לכל גיל אפשר למצוא ספר מתאים. לגילאים הצעירים ספרים כמו זהבה ושלושת הדובים, גוליבר בארץ הגמדים, כיפה אדומה, מעשה בחמישה בלונים, תירס חם, הבית של יעל ועוד. בסוף כל ספר יש פעילות ומשחק שקשורים לתוכן. ההורה גם יכול להקליט את עצמו מספר את הסיפור בקולו, ואז הילד יכול לדפדף בין הדפים למשמע קול מוכר. האפליקציה מתאימה לגילאי שנתיים ומעלה.

היום, לא מעט ספרים חדשים מגיעים כבר עם אפליקציה. לספר "תזמורת מפלצות הקצב" של אמי רובינגר, למשל, יש אפליקציה שהיא מעין ספר משחק, שמשלבת היכרות עם תשעה כלי נגינה שונים והתנסות בנגינה בהם. מלבד היכרות עם סולם הצלילים, הילדים יכולים לתרגל חריזה, זריזות ידיים וזיהוי תפקידם של הכלים השונים באופן יחידני, וגם כחלק מתזמורת גדולה.

לא רק ספר. מעשה בחמישה בלונים - האפליקציה

זה בטוח עדיף על קלפים: סופרמן

גיבור העל המוכר בעולם הגיע למסך הקטן במשחק ממכר שבו הוא מתמודד מול אויביו הותיקים בשלבים שונים. הרעיון הוא לנווט את סופרמן במשחק כשהוא מרחף באוויר ומתמודד עם מכשולים. בכל שלב סופרמן מתחזק, עד השלב האחרון בו מתמודדים מול לותור ששיגר לווין לשליטה על מזג האוויר בניסיון לכבוש את העולם.

הטובים תמיד מנצחים. אפליקציית סופרמן באייפון:

אם נמאס לכם מאנגרי בירדס: mega jump

המפלצות החמודות עם העיניים הבולטות הפכו להיות ממכרות כמעט כמו האנגרי בירדס. הרעיון הוא לאסוף מטבעות וכוכבים, להתחמק ממפלצות עוינות ולטפס כמה שיותר למעלה. כמתחילים עם זה אי אפשר להפסיק, אז במחשבה שנייה אולי כדאי להרחיק את זה מהילדים.

ממכר כבר אמרנו? mega jump באייפון ובאייפד:

הנוסטלגי: Idigger

הילדים של 2011 לא יבינו מה חולל פעם דיגר למהפכת המשחקים הממוחשבים, אבל הם בהחלט יוכלו להתחבר לגרסה המחודשת: דיגר נוסח מאותגרי האפליקציה, שמזכירה להורים נשכחות. דיגר הולך בתוך מבוך ומתחמק ממפלצות תוך כדי שהוא חייב לאכול יהלומים ולזכות בשקי הכסף. יש כמה שלבים לתהליך שעובר בין החצים השונים וכולם חווייתיים במיוחד.

כמו פעם, אבל יפה יותר. Idigger - האפליקציה

יאמי: Ovenbreak הישר מסרטי האנימציה של שרק העוגייה הידועה בכינויה קוקי, הגיעה כבר בגרסה שניה לסמארטפון. המטרה היא לעבור שלב ולטייל בין עולמות שונים בתוך המטבח ומחוצה לו. החל מהתחמקות מעוף עצבני ועד מאבק עם כלי מטבח רועשים. האפליקציה מעוררת תיאבון וחביבה מאוד על ילדים שאוהבים ממתקים.

במקום ללכת לחנות ממתקים. Ovenbreak - האפליקציה