עכבר העיר

הילדים מטפסים על הקירות, ועל הדרך עולים לכם קצת על העצבים? עכבר העיר מבין לליבכם ומציג לכם מדי שבוע שלל המלצות לבילוי משפחתי, שיכניס קצת צבע תרבותי לשבוע הקרוב.

» סרטי ילדים » פעילויות לילדים

יום ראשון: חושבים בריא בערוץ הופ!

במסגרת "שבוע בריאות בערוץ הופ!" תושק תוכנית המקור החדשה, בהשתתפות דיירי רחוב סומסום - "בית הספר לבריאות של משה אופניק". אופניק פותח בית ספר לבריאות ברחוב סומסום ומנסה לעודד את תלמידיו: אלמו, אביגיל, סיוון ומחבוב, לאמץ אורח חיים "אופניקי". בסופו של כל פרק החברים מרחוב סומסום מגיעים יחד למציאת פתרון שיתרום להם הכי הרבה לשיפור איכות חייהם ובריאותם. הסדרה החדשה מדברת אל הילדים ומקנה להם ערכים חשובים של שמירה על אורח חיים בריא בנושאים שונים כגון: פעילות גופנית, תזונה נבונה ,חשיבות אכילת פירות וירקות, שמירה על בריאות השיניים, דימוי עצמי חיובי ועוד.

» בית הספר לבריאות של אופניק, יום ראשון ה-18.3 ב-7:25, 16:25 -18:45, ערוץ הופ!

שבוע בריא בערוץ הופ. בית הספר לבריאות של אופניק (צילום: צחי צלינקר)

וגם: שעת סיפור "העכבר והתפוח" בספריית כותר ראשון - שקמה, ראשון לציון. מחיר: 10 שקלים. לגילאי 3 ומעלה

יום שני:

בהצגה "קרקס קוביות" של תיאטרון הקרון, זוג ליצנים לובשים קוביות, מאלפים אותן ונטרפים על ידיהן. הם מתקוטטים, מתפייסים, מתאהבים, מכשפים, רוקדים ויוצרים עולם פלאי ומשמח. מופע חדשני המשלב תיאטרון מחול, בובות ואמנות.

» קרקס קוביות, יום שני ה-19.3 ב-17:30, מתנ"ס קצרין. לגילאי 9-4רבים ומתפייסים. קרקס קוביות (צילום: יח"צ)

וגם: שעת סיפור במדיטק חולון, יום שני ה-19.3 ב-17:00. מחיר: 10 שקלים.

יום שלישי: יום מעשים טובים

במסגרת יום מעשים טובים כולם מוזמנים להביא לקניון ערים בכפר סבא, ספרי קריאה (לא אנציקלופדיות ולא ספרי לימוד) במצב טוב ומתנדבים מהקהילה יקבלו את הספרים בדוכן מיוחד. כל מוסר ספר יקבל זיכוי בסך חמישה שקלים לרכישת ספר בבתי הקפה. הספרים יועברו באמצעות "סיפור חוזר" לבתי הקפה בעיר שם יוכלו תושבי העיר לרכוש ספרים יד שנייה בעלות סמלית ולתרום לקהילה. בנוסף, יהיו באירוע דוכני מכירה של מוצרים המיוצרים במפעלים מוגנים של מתמודדים עם נכות נפשית ברחבי הארץ. יוצגו מוצרים מנייר, עץ, מארזי נרות מקוריים, סידורי ממתקים, צעצועי ילדים בעיצובם של מעצבים ישראלים ומארזי שי לחג, קולאז'ים ועוד.

» פעילויות לילדים בקניון ערים, יום שלישי ה-20.3 ב-19:00-11:00, ללא תשלום תיאטרון קמגולם עם ההצגה "מה רצה הצב?" (צילום: איתמר מורנו)

וגם: מה רצה הצב?, יום שלישי ה-20.3 ב-17:00, מרכז קהילתי זאב גלר בכפר סבא, לגילאי 5-2. מחיר: ילד - 40 שקלים, מנוי - 30 שקלים, מבוגר - 25 שקלים

יום רביעי: לאמץ כלב לשעה

סיפור נוגע ללב אודות כלבלב רגיש וטוב לב בחיפושו אחר בית חם בימי החורף הקרים. במהלך הסיפור יכירו הילדים את כלבלבי מקרוב, יעניקו לו חום ואהבה ויעזרו לו להגשים את חלומו הגדול: לגור בבית משלו. בסוף ההצגה יפרדו הילדים מכלבלבי המאושר בדרכו לביתו החדש. הצגת יחיד בשילוב בובות של תיאטרון הסמטה.

» כלבלב מחפש בית, יום רביעי ה-21.3 ב-17:30, תיאטרון הסמטה ביפו

ההצגה כלבלב מחפש בית (צילום: גל אביב קלדרון)

וגם: הלב - תיאטרון גושן, יום רביעי ה-21.3 ב-17:00, תיאטרון ירושלים. לגילאי 4 ומעלה