אם אלה החיים בספארי: ארטי-דג או קרטי-פרי?

הקרנפה מופלית לרעה בגזרת הארטיקים ובונה תוכנית עסקית שתגרום לקרן פלס לבוא לבקר

קרן פלס, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן פלס, עכבר העיר

חם בטירוף. אתם יודעים את זה, אני יודעת את זה, גם בספארי יודעים את זה. והם התכוננו מראש והכינו ארטיקים מסוגים שונים לכל בעלי החיים. כתבתי לכל בעלי החיים? אויש, התבלבלתי, התכוונתי לרוב בעלי החיים. ואני אפרט: בימים האחרונים הקפיאו המטפלים הנחמדים שלנו בתוך דליים וקופסאות בגדלים שונים מים עם בשר טחון, פירות, דגים וכדומה, ויצרו "ארטי־דג", "קרטי־פרי", "קארטי־עוף" ו"ארטי־דם" (שזה - אם עוד לא הבנתם - ארטיק עם בשר אדום קפוא. דוחה, אני מסכימה). כשהכל היה מוכן הם עברו בין הטיגריסים, הגיריות, החוטמנים, הזאבים, הקופים, הלמורים, הפינגווינים ועוד כל מיני יצורים, וחילקו לכו־לם את הארטיקים האלה, וכו־לם ליקקו והשתעשעו והצטננו ונגסו במקלות העץ עד שלא נשאר כלום, אפילו לא טיפת קארטי־עוף או ארטי־דג. ויש כאלה שנהנו אפילו יותר - קופי המקוק השחור, לדוגמה, יצאו בבוקר לחצר, ושם חיכתה להם בריכת מים ובתוכה פירות!

» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - שעות הפתיחה ופרטים נוספים

האם מישהו חשב לעצמו שם בצוות הספארי לזרוק לתוך הדליים והקופסאות שלהם קצת חציר ולארגן איזה "קרטי־חציר" לקרנפים המסכנים שנצלים כל היום בשמש? הו לא ולא. האם הם חשבו למלא לנו את בריכות הבוץ בפירות ובממתקים? לא ולא. הם חושבים שם רק על החוטמנים. איזה מין חיה זאת בכלל? וכששלחתי את מזל, חברה שלי, להתלונן, אמרו לה "קרטיב זה לא בשבילכם", והבטיחו לבוא להשפריץ עלינו מים בצינור. באותו רגע הבנתי את מה שהייתי צריכה להבין כבר מזמן - אם לא תדאגי לעצמך, אף אחד לא ידאג לך. ונוסף להכל היה גם את הסיפור של ורדה הפילה.

מתקררים בספארי. למורים והקרטיבים המיוחדים שלהם (צילום: מוטי קמחי)

ורדה היא פילה אסייתית בת 54 שחיה בחצר עם הזכר השליט מותק ושתי פילות נוספות - לה פטיט ולה בל (הכי חוסר מודעות). לה פטיט ולה בל עומדות להמליט, ומשום מה חושבים בחלונות הגבוהים בספארי שוורדה מקנאה ושהיא הולכת לתקוף אותן, כך סיפרה לי ורדה ממש כאן באמבטיית הבוץ, ולא רק זה, אלא שחושדים שכבר תקפה פעם פילות שעמדו להמליט ואת הפילונים שלהן לאחר ההמלטה, ולכן הרחיקו אותה לחצר נפרדת עד להמלטות, שלכו תדעו מתי יקרו כי היריון של פילות נמשך 22 חודשים! בכל אופן, כשוורדה סיפרה לי את כל זה, ודמעות חמות התגלגלו מהעיניים הפיליות שלה, לא היה לי אפילו ארטיק להציע לה. אבל אז עלה במוחי רעיון.

החלטתי לפתוח ספא. טיפולים בבוץ חם. מסאז' עם אבנים חמות. מריטת שפם וזקן (עברי העז הכי בעניין, היא כבר הזמינה תור). כל מה שמרגיע ומנחם את כל החיות שמפלים לרעה כאן בספארי, ויש לא מעט כאלה. אני הולכת לנהל פה עסק פופולרי, אני יש לי חוש עסקי. וכך גם אוכל לשמוע את כל הרכילות החמה ולספק לקרן פלס עוד סיבה לבוא לבקר. ואז, כשאשגשג, אוכל ללכת בעצמי למכולת ולקנות לי איזה קרטיב שארצה. ולעזאזל החוטמנים.

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות