אם אלה החיים בספארי: זה תמיד אהבה

השבוע קרה משהו דרמטי בספארי. עברי לידר בחשיפה: אני בעצם עז ממין זכר

קרן פלס, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן פלס, עכבר העיר

זה היה קצת אחרי ראיון שערכתי לאנפה אחת בספא, בעקבות סיפור שהסתובב בספארי. באחד הבקרים גילו המטפלים של הגמלים אנפה שאחת מכנפיה שבורה מנקרת ומנקה את רגלי הגמלים. מתברר שאף חתול או בעל חיים אחר לא העז לעשות לה משהו כי כולם הבינו שהגמלים מגנים עליה. מיד כשעברי ואני שמענו עליה קראנו לה להתראיין לתפקיד פדיקוריסטית ראשית. מיותר לציין שהיא התקבלה, למרות החשש שכשתבצע פדיקור דגים היא תאכל את כל הדגים. חייבים לקחת סיכונים כשמנהלים עסק.

» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - שעות הפתיחה ופרטים נוספים» נבחרת הופ! בספארי - לכל הפרטיםאחרי שהתעייפנו מהראיון ומכל הרכילות על הגמלים, נחנו קצת באמבטיית בוץ וראיתי שעברי לא כתמול שלשום. שאלתי אותה מה קורה ואם הכל בסדר, והיא ענתה שהיא פשוט ממש מתרגשת מהאלבום החדש של עברי לידר, כי מן הסתם הוא האליל שלה מרגע שנולדה, ואם לא היתה מתחברת אליו ברמות רוחניות, היתה נשארת סתם עז זכר סטרייט חסר חשיבות. סליחה? מה זאת אומרת עז זכר סטרייט חסר חשיבות?! עברי עיפעפה לעברי בחיוך והלכה להביא את האלבום המשפחתי. "הנה אני ואחותי עינת שרוף כשהיינו קטנים" - היא הצביעה." וכאן", עברה לתמונה שמשמאל - "אנחנו יונקים מאמא עפרה חזה. כל שמות הגורים בספארי מתחילים באות הראשונה על שם אמם. כמו הקרנפים טיבור וטרקל של טנדה, או העזים שימי תבורי ושושנה דמארי, הילדים של שירי מימון, נו את מכירה אותם". "רגע, אבל מה זאת אומרת עז זכר?", התעקשתי. "זה מה שאני", אמרה עברי, "עז זכר". "אבל למה את מתייחסת לעצמך בלשון נקבה?", המשכתי. "אחרי שעברי לידר נתן לי כוח להתחבר לאני האמיתי שלי ולצאת מהארון, החלטתי לעבור ללשון נקבה, ככה הרגשתי".

עינת (הבהירה) ועברי (הכהה) בתמונת ילדות (צילום: טיבור יגר)מיותר לציין שהייתי מבולבלת מאוד. בתור קרנפה שבטוחה במיניות שלה, כל הנושא היה חדש לי. החלטתי לקבל את עברי כמו שהוא, כלומר כמו שהיא. ופתאום חשבתי על כל המשפחות של כולם, על עברי, עינת ועפרה, וטיבור, טרקל וטנדה, ושימי עם העיניים הבולטות, שאוהב תאילנדיות ושונא קטיושות, ושושנה ושירי, ונהייתי נורא עצובה. כי אני הגעתי לבד מאפריקה. אין לי אף אחות קימי בוסי או אמא קתרין־החברה־השבדית־של־גדעון־לוי. זאת רק אני, קרן. אפילו קרן פלס לא באה לבקר ועכשיו כבר יש לה משפחה שלמה משל עצמה. בכיתי ובכיתי ובכיתי ובכיתי. דמיינתי איך קימי ואני היינו יכולות לנסוע עם קתרין למוסקבה בעקבות המשוררת הדגולה אנה אחמטובה שקתרין כותבת את הביוגרפיה שלה, ובטח היינו יכולות לקפוץ אחר כך לבלקן, לתחקיר על הספר שלי. כמה כיף היה יכול להיות לנו. ואז הרגשתי יד צמרירית על הכתף. זאת היתה עברי. היא הסתכלה עלי ממש מקרוב ואמרה שאין שום סיבה לבכות, כי היא המשפחה שלי ותמיד תהיה. ומאז בכל פעם שעצוב לי כי אין לי את קימי ואת קתרין, אני זוכרת שיש עיניים שרואות אותי קרוב, ואני יודעת שזכיתי לאהוב.

כתבות מומלצות

בילי אייליש וטיילור סוויפט. חולקות תדהמה עם הקהל

"שבית המשפט יילך להז***": הכוכבים מוחים על ביטול הזכות להפלות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

נבחרת הנוער של ישראל חוגגת. תהיה בחצי הגמר היורו, ובמונדיאל בשנה הבאה

נבחרת הנוער בכדורגל עלתה לחצי גמר היורו, ולראשונה גם למונדיאל

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות