אם אלה החיים בספארי: ספארי סמי עופר רמת גן

לאחר הנצחון המוחץ והחשוב בבחירות המקומיות בספארי, הקרנפה פונה לפוליטיקה הכלל ארצית

קרן פלס, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן פלס, עכבר העיר

הניצחון בבחירות לראשות הספארי היה מוחץ. נבחרתי ברוב קולות. אמנם הייתי המתמודדת היחידה, ואמנם עברי לידר, האנפה הפדיקוריסטית והקופיף הפיליפיני היו החיות היחידות שהואילו בטובן לגשת לקלפי, אבל בכל זאת. ניצחתי. וזה מה שחשוב. בעצם מה שחשוב באמת זה שהבנתי שהקריירה הפרלמנטרית שלי רק התחילה. ותגידו שזה לא סימן שבדיוק הכריזו על בחירות. התייעצתי עם פנינה רוזנבלום, המנטור שלי גם בחיים הפוליטיים וגם בחיים הקוסמטיים, וגם עם היועצות הפרלמנטריות עברי והאנפה, והחלטנו ללכת על זה בגדול. פוליטיקה כלל ארצית, הנה אני באה.

» לא טרנדית, מנהיגה» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - לכל הפרטים בתור התחלה התכנסנו במטבחון באישון לילה, שהרי ידוע שדברים גדולים מתחילים במקומות קטנים שיש בהם אוכל. עברי הציעה לגייס דם חדש למפלגה - את הטפיר שזה עתה נולד, פנחס טפיר. לא רק שהוא נקרא כמחווה לשר האוצר המיתולוגי פנחס ספיר, הוא גם מאוד פוטוגני ויודע לדבר להמונים. אין לנו הרבה זמן, כי בגיל חצי שנה נעלמים לטפירים הפסים החמודים והם הופכים לסתם שעמום, מזל שהבחירות כבר בינואר. הבנתי שלאחותו פפאיה יש שלדים בארון (בטח השלד של הסוריקטה שנעלמה לפני כמה שבועות בפתאומיות), אני מקווה שאף אחד לא ירחרח ושהכל יעבור בשלום. האנפה אמרה שחייבים לחבור לדמות מוכרת בציבור שכבר מתמודדת, אז הסתכלנו בתמונות. היחידה שנראתה סבירה זאת שלי אחת. החלטנו לנהל איתה משא ומתן וכתבנו לה בפייסבוק. בינתיים ממתינים לתשובה וצריך להתקדם באפיקים אחרים. לא ידענו באיזה אפיקים בדיוק. עברי הציעה שנגיש בג"צ. "באיזה נושא?", שאלנו. "לא משנה", היא אמרה, "נמצא כבר. חייבים בג"צ. וחוץ מזה", היא הוציאה מהתיק פיסת נייר, "קיבלנו קובלנה". "קובלנה?! ממי?". עברי פתחה את הדף המקופל בארשת רצינית. מתברר שאחד הסנאים, יאיר לפיד, חושב שזה לא אתי שאני כותבת טור ב"עכבר העיר" כשאני מתמודדת על משרה פוליטית. החלטנו להתעלם. מה לסנאי ולדרכי ההתנהלות בספארי רמת גן? שיחזור לסנטרל פארק ויניח לנו.

פוטוגני ויודע לדבר להמונים. פנחס טפיר (צילום: טיבור יגר)

לאחר מכן התפנינו לנושא החשוב מכל - מציאת תורמים לקמפיין של מפלגת הקרן החדשה. האנפה אמרה שצריך לפתות אותם בהון עתידי, אז עשינו רשימה של טובות הנאה שאפשר להציע - עורות נמרים, חטי פילים, פרוות חורפנים, גבינות עזים (עברי נעלבה, אבל היא תתגבר על זה למען המפלגה). "הם יכולים מבחינתי לבנות על האגם של הפינגווינים רב קומות וגם קניון", אמרתי, ועברי הוסיפה בהתלהבות שנוכל להפריט את הרכבת של הספארי ואת השירותים הווטרינריים. "ומה אם כל אלה לא יספיקו לאוליגרך?", שאלה האנפה בדאגה. הבטתי בה במבט בוטח, מבט של מנהיגה מלידה. "במקרה הכי גרוע נפנה לסמי עופר ונבטיח לקרוא לספארי על שמו. הוא הכי סאקר של כאלה דברים". "אבל סמי עופר מת", אמרה עברי בעצב. "שיט". "אולי נבטיח לאוליגרך עיתון?", שאלה האנפה. "אבל הפרינט מת", אמרה עברי בעצב. מקורבים, הם כאלה מורבידיים. יאללה, תתפקדו.

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה