אם אלה החיים בספארי: הידיד שלך בקר"ן

הקרנפה מייסדת מוקד עזרה נפשית ופוסט טראומה לבעלי חיים שנלחצו מהמצב הבטחוני של השבוע החולף בדרום וגם בספארי

קרן פלס, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרן פלס, עכבר העיר

האזעקה הראשונה תפסה אותנו לא מוכנות. עברי התאמנה על מופע הדראג החדש שלה בחצר, האנפה הפדיקוריסטית עשתה פדיקור כי לא משלמים לה לשבת להתבטל, ואני רבצתי בבריכת הבוץ ותיכננתי איך אשתלט על העולם. ואז היא התחילה, והלב שלי צנח. האנפה רצה אל עברי ונכנסה מתחתיה, עברי רצה אלי ונכנסה מתחתי, ואני ניסיתי להתחבא מתחת לערימת חציר. לא בטוחה שהקונסטרוקציה הזאת תחזיק מעמד אם ייפול עלינו פאג'ר.

» אם אלה החיים בספארי - כל הטורים» ספארי רמת גן - לכל הפרטיםמאוחר יותר, כשקצת נרגענו, יצאתי לסרוק את הספארי במטרה למצוא מרחב מוגן. בכל מקום היו חיות מחושמלות מפחד. נחש צפע אחד התייפח בקול עולה ויורד, הזיקיות החליפו צבעים בטירוף, דורבן שעפו לו כל הקוצים מההדף נשאר קירח ומבועת, ואני בכלל לא רוצה לדבר על הג'ירף הפוסט טראומטי מביתן 3. בואו רק נגיד שהטראומה המתעוררת שלו הפילה את כל העלים מהעצים. רק היענים טמנו את הראש בחול. מכלום לא אכפת להן אלה. אבל שלא תחשבו שנמלאתי ייאוש. הקרנפה מגלה תושייה גם בעתות מלחמה. מיד ידעתי מה צריך לעשות - ראשית, הכרזתי על שבוע פתוח בספא, חינם אין כסף לכל החיות, כי אין דבר מרגיע יותר מבוץ חמים רפואי, וגם חיות הדרום מוזמנות להגיע. ושנית, וחשוב מכך - החלטתי לייסד את קר"ן - קרנפה ראשונית נפשית, מרכז שייתן מענה לחיות בפאניקה. כינסתי את עברי והאנפה כדי להעביר להן קורס מזורז בטיפול, והפקדתי בידן את עמדת הטלפניות.

קח את הבאסה בסבבה. קוף הלזולה (צילום: אי.פי)אחרי האזעקה השנייה הטלפונים לא פסקו מלצלצל. אחת השיחות הגיעה מקוף הלזולה השקט והביישן שרק התגלה לאחרונה. עברי איבחנה אותו כסובל ממלנכוליה כרונית על פי כל התסמינים ("אני עצוב כל הזמן", הוא אמר, "גם בין האזעקות"), וניסתה לרומם את רוחו ("תתעודד, קוף לזולה, קח את הבאסה בסבבה"). זה לא כל כך הלך. הוא ניתק. האנפה קיבלה שיחה מזברה מבוהלת שירדה מהפסים. "אני לבנה לגמרי, אין עלי שום פס, ואני מסתדרת לא רע בכלל", ניסתה האנפה לעודד את הזברה, "חוץ מזה הכי הולם אותך לבן, כמו כלה ביום חתונתה. בואי מחר לספא, נשים לך סומק". קנגורו פחדן התקשר לבקש שניצור קשר עם השגרירות שלו באוסטרליה, כדי שייקחו אותו חזרה, ואיזה רועה גרמני שאל אם יש לנו קונקשן לדירה בברלין. עשינו כמיטב יכולתנו. אחרי האזעקה האחרונה שמענו בום ממש קרוב. תודה לאל שהנפילה היתה בשטחים פתוחים. עברי בכל זאת התעלפה. ייעצתי לה להתקשר מיד לקר"ן. "יש שם אנשים מאוד מקצועיים שיכולים לעזור לך", אמרתי לה. והוספתי שאין מה לדאוג, כי שמעתי שמחר יחלקו כיפות ברזל לכולנו. אני רק לא כל כך מבינה למה דווקא כיפה. לא יכולים לדאוג למשהו קצת יותר גדול? בסך הכל יש לי הרבה מאוד גוף, וחוץ מזה, קרנפה עם כיפה זה קצת מגוחך. אני מניחה שזה קשור לאלוהים איכשהו. כלום לא עזר, עברי המשיכה להביט סביב באימה. יש עוד דרך לפתור את העניין. הוצאתי מהמזווה בקבוק וודקה והבאתי שתי כוסות שוטים. מזגתי לשתינו. איף יו גונה שוט, שוט, דונט טוק.