כבוד השר יובל המבולבל? רעיון לא רע

מצד אחד ה-22 בינואר מתקרב בצעדי ענק, מצד שני האחד באפריל עוד רחוק מאיתנו עד מאוד. ובכל זאת הידיעה הזו לגמרי מריחה כמו מתיחה – יובל המבולבל הולך לפוליטיקה ורץ בבחירות הקרובות כמקום שלישי ב"מפלגת כלכלה"

גלי פיאלקוב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי פיאלקוב, עכבר העיר

נדמה שבכל מערכת בחירות הגונה יש מפלגה אחת שרצה על תקן הבדיחה התורנית. אחרי שמפלגת כלכלה כבר בישרה שבמקום מספר 5 ברשימתה מוצב כוכב הטריוויה העולה משה אבועזיז, שזכה במיליון שקלים אצל אברי ב"אחד נגד מאה", ואחרי שיוסי בובליל הצטרף ועזב כי לא קיבל שריון לראשות המפלגה, הכריז היום יושב ראש המפלגה דניאל גולדשטיין על לא אחר מאשר יובל המבולבל כמי שיאייש את המקום השלישי ברשימה.

"הראנו לו את המצע שלנו שבין היתר מדבר על חינוך טוב יותר וכיתות לימוד של עד 20 תלמידים בכיתה", הסביר גולדשטיין, "כמו כן הצעה נוספת שלנו היא לכתוב על חטיפים ומוצרי מזון שמכילים חומרים מסוכנים ולא בריאותיים את המילה 'אזהרה'. יובל התלהב מאוד ואמר שרק בשביל דור העתיד הוא מוכן להחליף את בגדי הליצן בחליפה ועניבה...". למרות שנדמה לרגע שיש בדברים שמציגה "כלכלה" נטייה לשטחיות קלה, האם "שאיפה להישגים", אותה מגדיר כבוד שר החינוך גדעון סער כמטרת על מערכת החינוך, היא אג'נדה רצינית יותר?

ובאמת, מדוע שלא ירוצו כוכבי ילדים לכנסת ואף ישאפו להגיע לממשלה? דוד חיים, ניקי גולדשטיין, רינת (הנסיכה-לנצח) גבאי, משה דץ וכמובן טל מוסרי, כולם יכולים בכיף לאייש את ועידת החריגים. ולחנה לסלאו וציפי שביט מהגווארדיה הוותיקה יש מספיק ווליום ונוכחות כדי למלא את תפקיד יושב ראש הכנסת ברוטציה.

יצבע את הכנסת בצהוב. יובל המבולבל (צילום: יח"צ)

מה רע ביובל בתפקיד, נניח, שר האוצר? כבר יש לנו יובל אחד כזה. אמנם לכאורה, מנקודת מבטו של האזרח בעל הכיסים המתרוקנים, נדמה שמר שטייניץ לוקה בבלבול תפקודי, אבל בעצם אין פה תחרות אמיתית על התואר הנחשק "מבולבלי", שכן לתיאור התנהלותו האמיתית של מר שטייניץ יש תארים אחרים, הולמים יותר והרבה פחות תמימים.

עוד נקודה לזכותו של יובל המבולבל היא ניסיונו בתחום התקשורת הפוליטית. רק לא מזמן גויס הנ"ל לקמפיין חובק מדינה של משרד התמ"ת לקידום עניין תשלום מע"מ דחוי והצליח בכך בצורה בלתי רגילה. לא? טוב, אולי לא. אבל זו לא סיבה שלא לראות בו מועמד ראוי. הוא ראוי לגמרי. ליובל שם-טוב המבולבל הרי יש כבר שם טוב ביותר בתחום הלהבת, הצחקת והעסקת ילדים. כמה קשה זה יכול להיות להפעיל את אותו צ'ארם מתפרץ על ההורים ואחר כך על המדינה כולה? מה בסך הכל סוד קסמו? ראשית יש לו מספר תכונות חדשניות בתחום הפוליטיקה: ביגוד צבעוני – יכניס קצת שמחת חיים לכנסת האפרורית; קרחת מלאה במקום הלוואה וחיסכון, שהיא התסרוקת המסורתית של הח"כים, תביא אל היושבים בציון סופסוף אור נגוהות שיתפרץ מבית הנבחרים; והקול הצרוד והצורמני יעיר את הישנים הרבים במליאה. יתרה מזאת, הבחור מתהדר גם בלא מעט כישורים מוכרים ואהובים, שעליהם אמונים היטב מיטב ח"כינו: שימוש במשחקי מלים, רעיונות ומושגים שאיש אינו יודע את פירושם(נהרדע! מישהו?), חוסר מודעות מוחלט על סף הקלולסיות, אפס ניסיון פרלמנטרי או ניהולי כלשהו, והתעקשות להימנע באופן גורף מהעמקה בכל תחום שהוא. אם כן, עכשיו כשהדברים מונחים לעינינו מסתבר שבעצם מדובר על ח"כ עתידי שהוא לגמרי אחד מהחבר'ה, והמבולבל יכול להצטרף בכיף לחבריו שכבר משתוללים על המחצלת וזוללים כדורי שוקולד במזנון הכנסת. » גיבורי האור 2 - לכל הפרטים והמועדים