חג קק"ל שמח: ט"ו בשבט ביריד המזרח

שירי חג, פעילות להכרת עצי ופרחי הארץ ו"פחמנומטר" אחד. קק"ל מכינה חגיגה ירוקה אמיתית ביריד המזרח וכולם מוזמנים להשתתף

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

"כך הולכים השותלים, רון בלב ואת ביד, מן העיר ומן הכפר, מן העמק מן ההר בט"ו בשבט!".

השיר התמים הזה, שמתנגן בפיהם של אלפי ילדים כל שנה, כבר לא משקף כנראה את הלך הרוח המודרני. בימים בהם הילד הממוצע מכיר שתיל רק עם הוא דמות במשחק באייפד, מתמודדת הקרן הקיימת לישראל עם אתגרים לא פשוטים. החג המתקרב הוא אם כך הזדמנות מצוינת לא רק לעשות מצווה ולשתול משהו, אלא גם ללמוד ולעודד את הילדים להתקרב לטבע. בשישי הקרוב, ה-17 בינואר, אתם מוזמנים לחגוג את ט"ו בשבט בגינת המשחקים הגדולה ביריד המזרח שבנמל תל אביב, לפעילות משותפת עם קק"ל. הילדים יוכלו לפגוש שם את בנימין זאב הרצל, שיספר על עצמו ועל הקמת קרן קימת לישראל, ללמוד על האופן שבו תרמו ותורמים רבים מרחבי העולם (ומישראל) לפעילות הקרן, על הקשר העמוק למדינת ישראל ועוד. אבל ט"ו בשבט הוא אולי לפני הכל חגיגה של טבע וסביבה. "מטרת הפעילות היא להדגיש את חשיבותו של הטבע בחיינו", מסבירה מנהלת השיווק של חברת "אתרים". "חשוב לנו לתת מקום חוויתי לנושא איכות הסביבה גם בתור העיר. יריד המזרח יתחדש בפרחים ועציצים חדשים ואנחנו מזמינים את כולם לקחת חלק בחגיגה".

» ט"ו בשבט - לכל הכתבות, המתכונים והאירועים» פעילויות נוספות לט"ו בשבט» אירועי קק"ל ברחבי הארץ

אז מה בחגיגה?באחת מתחנות הפעילות יפתרו הילדים חידות, כדי להכיר טוב יותר את ט"ו בשבט - ראש השנה לאילנות. השאלות יעסקו בעצים והפרחים שמסביבנו, והפעילות תכלול גם שירים, ומשימות הקשורות לחודשי השנה, פירות הארץ ועוד. הפרויקט הוא של יריד המזרח אותו מנהלת "אתרים" והוא בשיתוף עם קק"ל, ויתקיים בשעות 11:00-15:00. הכניסה אליה ללא תשלום.פעילויות נוספות שממתינות ביריד

» שעת סיפור עם "העץ הנדיב": יחד עם הילד והעץ מהסיפור המוכר, יוכלו המשתתפים לראות עד כמה העץ נותן מעצמו לנו, בני האדם. לאחר שיסתיים הסיפור, יבדקו הילדים האם יש משהו שהם יכולים לתת לעץ בתמורה ומה כל אחד יכול לעשות כדי להגן על העצים שבסביבה.

» ה"פחמנומטר": המבקרים בתחנת ה"פחמנומטר" יוכלו לגלות מהו הנזק שכל אחד עושה בפעילויות יומיומיות, ואיך, מבלי לשים לב, אנו מזיקים לסביבה שלנו. בנוסף, יימצאו פתרונות ושיטות, כיצד ניתן כל אחד יכול לשפר את המצב בסביבתו הקרובה.

כל אחד והעציץ שלו. ט"ו בשבט ביריד המזרח (אילוסטרציה: dreamstime)

» לפני החזרה הביתה, יוכל כל ילד ללמוד על תהליך ההתפתחות מזרע לשתיל. איך עץ נולד? מה זה זרע? איך מטפלים בו במשתלות של קק"ל ומה עושים איתו עד שהוא הופך להיות שתיל שמוכן לנטיעה? לא תתקיים נטיעה במקום, אך כל ילד יוכל לקבל עציץ, לקשט אותו ולשתול בו שתיל קטן שהוכן במיוחד במשתלות קק"ל, אותו ייקח ויגדל בבית (עד גמר השתילים).

» פעילות נוספת שתתקיים ביריד המזרח היא פעילות נטיעות מיוחדת שתיערך ברחבת ככר המזרקה (לא רחוק מגינת המשחקים הגדולה). כל הילדים וההורים מוזמנים להשתתף בפעילות נטיעת שתילים באדניות שיוצבו בשטח גלידריית אייסברג. הפעילות תכלול גם הדרכה לילדים על ט"ו בשבט, מספר סיפורים, יצירה ירוקה ועץ משאלות גדול שכולם יוכלו לתלות עליו את הפתק שלהם. שישי, 17.1, 11:00-15:00לפרטים נוספים - אתר יריד המזרח או חפשו את יריד המזרח בפייסבוק