הורים ממליצים: עיתוני הילדים הכי טובים

"צב-צב" לקטנטנים שלומדים לקרוא, "גלילאו צעיר" לילדים גדולים או אולי בכלל "דבר לילדים" הותיק? הורים מנוסים ממליצים על עיתוני הילדים הכי איכותיים

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

מי יכול לתת טיפים יותר טובים לבילויים עם הילדים מאשר הורים שניסו אותם בעצמם? מדי שבוע נביא לכם המלצות של הורים על כל מקומות הבילוי שאתם יכולים להעלות על הדעת: מהצגות ועד גינות, חופי ים ועד אטרקציות, מפארקי מים ועד אירועים חינם. שווה לעקוב. » הורים ממליצים - לכל הטורים» פאזלים אהובים על הילדים» פעילויות יצירה כיפיות בבית

"צב-צב"

מי אני: טלי דוברת שגב, אמא לילד בן 5.5 מחדרה.אצלנו בבית קוראים: "צב צב".מה: "צב צב" הוא עיתון של אצבעוני שמתאים לילדים בסביבות גילו של הילד שלי. הציורים בו מקסימים והסיפורים מתאימים לילדים גם באורך שלהם (לא ארוכים מדי) וגם בנושאים כגון חגים, גוף האדם, בעלי חיים, אותיות ומספרים. צב-צב מיועד להכין את הילד לקראת לימודי הקריאה, הכתיבה והחשבון והוא עושה זאת עם סיפורים, כתבות, משחקים ופעילויות וגם דפי עבודה.

לומדים לקרוא. "צב-צב" (שער העתון)"גלילאו צעיר"

מי אני: מלכה בונקר, אם לילדים בני 7, 12 ו-16 מבאר שבע.אצלנו בבית קוראים: "גלילאו צעיר".מה: אנחנו מנויים למגזין "גלילאו" ובהמשך ל"גלילאו" צעיר כבר כעשור. מדובר בעיתון מעניין מאד, מגוון ועם תשבצים וחידונים שהילדים אוהבים לפתור. הגיליונות הישנים נקראים שוב ושוב בבית הספר היסודי אליו אנו מוסרים אותם.

גם לילדים מגיע. "גלילאו צעיר" (שער גליון)"עיניים"

מי אני: טלי גסנר, אמא לילדה בת 4 וילדה בת 2, מרחובות.אצלינו בבית קוראים: לא בדיוק אצלנו, אבל האחיין שלי, בן 9 מירושלים, מנוי למגזין "עיניים". מה: המגזין מבית הארץ, מגיע פעם בחודש והילד פשוט חולה על זה. הוא קורא מכריכה לכריכה ולא יכול לחכות כבר לגיליונות הבאים. מדובר עיתון לילדים בני שש לשלוש עשרה. כל גיליון של "עיניים" עוסק בנושא מרכזי אחד, כאשר לאורך הגליון דנים ונוגעים בו מכמה נקודות מבט.

בכל חודש נושא אחר. מגזין "עיניים" (שער המגזין)

"דבר לילדים" מי אני: עדי זמיר, אמא לילדים בני 4, 10.5 ו-13 מכפר סבא.אצלינו בבית קוראים: כחלק מפרויקט מדהים של הספריה הלאומית ליום העצמאות ה-64 של מדינת ישראל, נסרקו כל עיתוני הילדים של שנת תש"ח: "דבר לילדים", "הבוקר לילדים", "משמר לילדים" ו"הצופה".מה: אפשר כמובן להגיע לספריה ולקרוא את כל המגזינים והעיתונים ולהנות מהם. אם לא ניתן להגיע או להשיג את העותקים האלו, ישנה אפשרות של כולם לקרוא את העיתונים הנהדרים האלה אונליין.

רגע של נוסטלגיה. "דבר לילדים" (צילום מסך)

"אצבעוני" ו"דובון"

מי אני: שרון כהן, אבא לילדות בנות 9 ו-5 ולתינוק בן 10 חודשים מקיבוץ גרופיתאצלינו בבית קוראים: "אצבעוני" וגם "דובון" של אצבעוני.מה: "דובון" מתאים לילדים שלומדים קרוא וכתוב בגילאי 5-7. הסיפורים ערוכים במתכונת ייחודית המשלבת כמה שיטות לימוד המקובלות בארץ לרבות "בלי סודות", "ליטף", "אלפוני" ועוד, אך בעיקר בשיטה פונטית. הסיפורים לקוראים החדשים ערוכים בצורה של ספרון המיועד לתלישה מתוך העיתון. ישנם כאלה לקריאה משותפת וכאלה שנועדו למבוגרים, שיוכלו להקריא לילדים. "אצבעוני" מתאים לילדים מעל גיל 6 שכבר קוראים עצמאית. יש בו סיפורים וכתבות, מדורים קבועים עם נושאים חשובים לילדים (כמו זכויות למשל) שעשועונים, משחקים וגם מדור בו הילדים מפרסמים סיפורים, ברכות וציורים שלהם.

לילדים שכבר קוראים לבד. "אצבעוני" (שער העתון)

דבר המומחית

טיפים של ליאת קרן, פסיכותרפיסטית לילדים ומטפלת משפחתית מוסמכת מהבית להתפתחות תינוקות.

אנחנו חיים בעידן האינטרנט עם דור חדש, שיכול ללמד אותנו על פלאי הטכנולוגיה מהרגע שנחה ידם על המכשיר האלקטרוני הראשון. בהתחלה אנחנו מוקסמים מהיכולות המופלאות של הקטנטנים, שנדמה כאילו נולדו עם שליטה מופלאה בתפעול גאדג'טים למיניהם. בהמשך אנחנו מגלים שקשה לנתק אותם מהמסכים השונים. מה עושים? אחד הפתרונות הוא לתת חלופה לסקרנות שלהם ולגלות להם עולם קסום אחר כמו עולם הסיפורים. כמובן שספרי הילדים נמצאים סביבם כל הזמן והם חשופים להם כבר מינקותם, עם זאת יש משהו שונה ומרגש במיוחד כשמדובר במגזין, כזה שמגיע בדואר, ארוז עם מדבקה עליה כתוב שמם.

הדבר עונה על כמה צרכים של הילדים: » בגרות - הם מקבלים דואר "כמו גדולים".» ייחודיות - הדואר ממוען אליהם, מה שהופך אותם למיוחדים.» ריגוש - פתיחת העטיפה היא כמו פתיחת מתנה ובכל פעם מתגלים בחוברת תכנים חדשים, מותאמים לגיל הילד ולשלב ההתפתחותי שלו.» שיגרה - מאחר והמגזין מגיע בקביעות הילד מצפה ומחכה לו.» עניין - המגזין משלב כתבות מותאמות גיל, עם צילומים, שעשועונים וקטעי קומיקס. הילד ימצא בו משהו שיעניין אותו ויהנה גם לחזור ולגלות בו דברים חדשים.» עידוד הקריאה - מבלי להרגיש הילד יזהה שמות ואותיות, במיוחד בכותרות של סדרות במגזין. הקריאה במגזין היא קלילה ויוצרת תשתית טובה לקריאה מתקדמת יותר בהמשך.