מועדון החנונים: ממתק נעורים ממכר

הסדרה החדשה של ערוץ Zoom מעניקה זמן צפייה נעים לילדים, במיוחד לאלה שמאסו בדרמות מסתורין מעייפות

גלי פיאלקוב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי פיאלקוב, עכבר העיר

קחו את "הצלצול הגואל" המאוסה, ערבבו אותה עם "פארקר לואיס" המדליקה (שתי סדרות עבר לילדים ונוער שמכירים רק ההורים), והרי לכם "מועדון החנונים" - סדרת ילדים ונוער חדשה שעלתה לשידור אתמול (ראשון) בערוץ זום של HOT. יוצר הסדרה הוא ירון ארזי ("פצועים בראש"), התסריט המאד המוצלח ומעט נונסנסי נכתב בידי דפנה ממן ואסף שליטא, הבמאי הוא עדי סופר ועל ההפקה חתומה ADD. שיר הנושא נכתב והולחן על ידי דורון מדלי ושרה אותו עמית פרקש.

אז נכון, לא מדובר בסדרה גאונית או קאלטית במיוחד בפוטנציה, אבל בהחלט אפשר לזהות ב"מועדון החנונים" ממתק חמוד ומעט ממכר שיכול להעניק לכל המשפחה (גם למבוגרים האחראים) זמן צפייה נעים ומחויך יחדיו. העלילה של "מועדון החנונים" היא במשקל נוצה, נטולת פואנטה ולקחים, וזה לא דבר רע בהכרח. הרי הסדרות החינוכיות דידקטיות מטרידות ומעושות, ובעלות מסרים שקופים וברורים מדי, גם בשביל הילדים הקטנים. בים סדרות המתח-דרמה ששולטות כיום בקרב בני הגיל הצעיר ("גאליס", "החממה" וחברותיהן), שאמנם מתובלות בהומור אבל גם טורחות לעשות קולות רציניים ואפילו להפחיד לא מעט את הילדים, נעים לגלות סדרה שכל תכליתה להצחיק ולעניין את כל בני המשפחה.

במקום דרמה, קצת קומדיה. מועדון החנונים (צילום: נעם יוסף)

במרכז העלילה חמישה ילדים חנונים, שחלקם עונים לסטריאוטיפ והם מעין מחוננים חכמים במיוחד, בעוד שהאחרים קצת טמבלים, אבל באופן חינני שכזה. החבורה מקימה את "מועדון החנונים" של בית הספר, במטרה לכתוב ספר כללים להישרדות בעולמם של מקובלי בית הספר. החוק הראשון והחשוב מכולם בספר, הוא למצוא חנונים נוספים כדי שלעולם לא תהיה לבד, וכדי להצליח לשרוד בג'ונגל הבית-ספרי כפי שאומר שיר הנושא. כל פרק מתרכז לכאורה בסעיף אחד מספר החוקים, ומלמד איך "נכתב בדם" לאחר תקרית כזו או אחרת. הקשר בין החוקים לבין המציאות מקרי בהחלט, שזה דבר מוצלח, שהרי לא הכל חייב להיות קשור ומאורגן, וקצת כאוס עוד לא הרג אף אחד. האירועים מסופרים בקולו של יותם (יואב רוטמן) החנון הכריזמטי. בפרק הראשון של הסדרה העוסק בחוק החנונים: "לעולם אל תשקר בקשר לאלרגיות שלך" - נקלע יותם לסיטואציה בה נבחר לשחק בהצגה כיתתית לצד מושא אהבתו שקד (שירה נאור) האדמונית המוזרה. המחזה, שאותו כתבה המחנכת בלהה (ענת מגן שבו שתמיד תענוג לראות), עוסק בממציא האשכולית הלא ממש מוכר, שמעיה שעשוע. כשמתברר ליותם שהוא אמור לגלם את שעשוע, לנגוס בפלח מפרי ההדר הגדול ואז להתנשק עם שקד הנחשקת, הוא גם נזכר באלרגיה שלו לפרי, והשאר יסופר בפרק וכמובן גם בהיסטוריה.

צמד החנונים הלוזרים הכובשים, שוסטק (נוה צור מ"גאליס") וצחי (אורי בלופרב) מספקים שלל שגיאות, צחוקים ופדיחות לכל פרק. בפרק הראשון הם נסחטים על ידי תות (שיר מורנו) מלכת הכיתה היפה, וסוחטים בעצמם חצי בית ספר. הפרק השני מבוסס על החוק: "אם כותבים עליכם שאתם חתן וכלה - עדיף להתעלם". השניים מחבלים בטעות בצילום של אולגה המורה לספורט (דורין קריו המצחיקה) ומנסים לשחזר את התמונה. בדרך לשחזור השניים חווים שלל היתקלויות באופן שלא מאפשר אלא לחייך מאוד ואפילו לצחוק מדי פעם. יון תומרקין, בתפקיד אורן "טונה" הבריון הטיפש במיוחד, מתפרע עם מבטא, מבטים מוזרים ותנועות עוד יותר משונות, וחושף פן קומי נחמד במיוחד של השחקן. עמית פרקש המקסימה משתדלת לצאת חנונית בסדרה, אבל בתכלס ממשיכה להיות יפהפייה כובשת לבבות, ואילו עומר דרור החתיך לוהק לתפקיד תום מלך הכיתה שאמור באמת לשבור לבבות. אל כל אלו חוברים גם לני כהן בתפקיד הגר החנונית החמודה והמעט ניורוטית, אורי זמיר כחתואל ששמו בלבד מספיק כדי לבדר, ובעל המזנון משה משה, שמגלם בהצלחה יוסי מרשק.

כל בית ספר הוא כמו ג'ונגל. הקליפ של "מועדון החנונים":

לפני שתתיישבו לצפייה הראשונה אתם מוזמנים למצבור שאלות נוסח "בועות" המיתולוגית: לאן יוליכו בני הנוער את הערצתם כאשר ייתקלו בקומדיית מצבים שאינה עוסקת בחיי הזוהרים והעשירים והנכונים אלא דווקא בחנונים, ושבה שחקנים מוערצים כמו יון תומרקין ועמית פרקש משתטים ואף מסתלבטים על עצמם בלי חשש? האם יצליח תומרקין הצעיר לשמור על פרסטיז'ה ועל דציבלים גבוהים מצד המעריצות הצעירות? התשכיל פרקש כלפלפית עם עיגולדים להמשיך להיות אלילת נוער נחשקת? ומי, אם בכלל, יהיה המפורסם הנערץ החדש שהסדרה תנפיק? והכי חשוב: האם חנוניות היא היא השחור החדש? כל זאת ועוד בפרקים הבאים.

מועדון החנונים, ימים ראשון עד חמישי בשעה 15:45, בערוץ Zoom. לילדי HOT בלבד.