לילה חייתי: איך היה ב"קסם בספארי"?

חיות לילה, טורפים והולוגרמות מלהיבות, לצד כלובים נטושים. הסיור הלילי החדש של הספארי הצליח לרגש את הקטנים ולבלבל מעט את המבוגרים

שלי פלדמן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי פלדמן, עכבר העיר

במהלך הקיץ, בחודשים יוני עד אוגוסט, יתקיימו בספארי ברמת גן סיורים ליליים חוויתיים המיועדים לכל המשפחה, תחת הכותרת המבטיחה "קסם בספארי". את ההליכה הרגלית הנעימה תלווה תאורה אמנותית, לצד אפקטים מיוחדים שיחשפו בהדרגה לכל אורך הסיור. החל מעיניים מאירות בתוך השיחים ועקבות בעלי חיים שמופיעות לסירוגין על השביל, עד לחיות ליליות בכלובים והקרנות מיוחדות של בעלי החיים בסביבתם הטבעית.

» קסם בספארי - לכל הפרטים » החופש הגדול - כל הכתבות

מאחורי הפרויקט הייחודי, שנוצר לרגל 40 שנה להיווסדו של הספארי, עומדים גיל טייכמן, ארנון פז וחברת ישראכרט. הרעיון עצמו נחמד והצליח להדליק ברגע את הזאטוטה בת ה-3.5 שאליה התלוויתי, במיוחד כאשר הבינה שהיא הולכת לפגוש את החיות במתכונת שונה ו"מסתורית" יותר מזו שהכירה את עכשיו: בחסות החשיכה והתאורה המלווה. גם את המבוגרים הצליח הרעיון לסקרן. אחרי הכל, מי לא מחפש בימים חמים אלו הזדמנות לצנן מעט את הגוף והנפש.

תעתועי אורות ואפקטים קוליים. קסם בספארי (צילום: נועה מגר)

ג'ירפה שמגיעה לירח

כיוון שלא קיבלנו מפה או הדרכה בשטח, קשה היה לדעת לאן שווה ללכת ואיפה ממתינות האטרקציות השוות ביותר: הולוגרמה של מלך החיות ששואג על ההולכים, או אולי חיה פרוותית חמודה שמתחבאת על איזה ענף. כך מצאנו את עצמנו תוהים וטועים בשטח, בינות לכלובים נטושים (כיוון שהחיות נמצאות במנוחה הרחק מהקהל הרועש), וחיות שהופתעו מאיתנו בערך כמו שאנחנו הופתענו מהם. המבוגרים חשבו שלו היה מסלול מסודר ומודרך יותר, כל העניין היה מתייעל פלאים והופך משיטוט חצי פרודקטיבי, לסיור חווייתי ואף לימודי. הקטנטנה לעומת זאת, אשר מחשבות על יעילות רחוקות ממנה אלפי שנות אור, דווקא שמחה על הפסיעה הלילית והתלהבה מאוד כשפגשה בג'ירפות שעמדו בתוך תאורה מחמיאה ונראו גבוהות ויפות מתמיד. "תראי, היא מגיעה עד הירח!" צעקה הזאטוטה בהשתאות. אם היא מרוצה, גם אנחנו מרוצים.

מעט לפני כן פגשנו את חתולי החול שהצטנפו בפינה ואפילו נמרים שטיילו בתוך תאורה ירוקה מיוחדת. הלמורים שקיפצו בין העצים, סחפו קריאות התלהבות רבות, אך הפילים לעומת זאת, נהנו מהחשיכה ועסקו בשלהם כשאנחנו היינו עסוקים בלהתרשם מגודלם האימתני.

הנמרים זכו בתאורה מיוחדת. קסם בספארי (צילום: נועה מגר)

שיעור באפקטים בין חיה אחת לאחרת, פגשו הילדים באפקטים אור קוליים שונים. חמוד ביותר היה "שטיח דגים". מרבד מוקרן המדמה הליכה בתוך המים, כשמתחת לרגליים שוחים מיני דגים ויצורים ימיים אחרים. חלק מהאפקטים כללו סאונד בלבד ואחרים היו הולגרמות צבעוניות ויפות שמשכו את הילדים. תצוגת התוכים המוזיקליים היתה חביבה ותו לא, אך ההולגרמה שהייתה בכלוב דובי הקוטב והפינגווינים והקרינה תמונות מחייהם בטבע, הצליחה להקסים גם את המבוגרים.

בתום שעה וחצי של שיטוטים, שכללו התלהבות, סקרנות, קריאות הפתעה וגם קצת אכזבות שעלו בכל היתקלות בכלוב ריק, הכריזה הקטנטנה: "עוד!". יתכן שנשוב בהמשך הקיץ, כאשר מזג האוויר יתחמם וכשהחיות יתרגלו מעט להפרעות שלנו אחרי החשיכה.

פחות ריגש את הקהל. הקרנת תוכים ב"קסם בספארי" (צילום: נועה מגר)