איפה תבלו (כמעט) בחינם עם הילדים בתל אביב?

שעות סיפור שייקחו אתכם למחוזות קסומים, חוגים לקטנטנים, בילוי משפחתי במוזיאון - בילוי משפחתי עד 15 שקלים

מור דרעי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מור דרעי, עכבר העיר

מי אמר שאין תרבות חינם בתל אביב? במחיר של עד 15 שקלים אתם יכולים לקנות לילד חטיף וללכת אתו לגינה הציבורית או לחשוף אותו, באותו מחיר בדיוק, לקצת תרבות. בין הפעילויות תוכלו למצוא מפגשים עם סופרים, שעות סיפור איכותיות, הדרכות בנושאים שונים, משחקיה לקטנטנים, תערוכות מתחלפות במוזיאונים ועוד. כתבה ראשונה בסדרת כתבות ארצית על בילויים עד 15 שקלים לילדים.

» החופש הגדול - לכל הכתבות» המשחקיות הכי טובות בתל אביב» שעת תרבות: תערוכות מומלצות

חוגים לקטנטנים: בית תמי

המרכז הקהילתי בלב לבה של תל אביב מרכז בתוכו חוגים ופעילויות במיוחד לילדים. במקום תמצאו את משחקיית טפטופיה המתאימה גם לקטנטנים. בכל יום שלישי מקיימים המדריכים במקום פעילות חברתית בשם קרוסלה, המתאימה לילדים בכיתות ג' שיכולים ליהנות ממגוון פעילויות, שעשועים והדרכות שעלות פעילותן לחודש היא 10 שקלים בלבד.

איפה: בית תמי, תל אביב. כמה: 10 כניסות ב־100 שקל, למשלמים דמי חבר.למי: גילאי 3-5. בכל יום שלישי גילי 6-9.לפרטים נוספים: 03-5288827

במיוחד לגיל הרך (אילוסטרציה: dreamstime)

לפגוש ספרים וסופרים: בית אריאלה

בבית אריאלה מתקיימות פעילויות איכותיות לילדים שכוללות שעות סיפור עם מיטב המספרים, הפעלות, הצגות ומפגשים חודשיים עם סופרים מוכרים. זה המקום לפגוש בדמויות ספרותיות אהובות ולחוות יחד איתן את המסע שהן עוברות, עם כל ההתרגשות והקסם שבסיפור ובמילה הכתובה. ההקשבה לסיפורים מרחיבה את עולמו של הילד ומאתגרת אותו במפגש עם הדמויות תוך העשרת עולמו הלשוני והגברת יכולת הריכוז וההקשבה שלו.

איפה: בית אריאלה, תל אביב.כמה: 10 שקלים.למי: שעת סיפור לגילי 3-8. מפגשי סופרים לגילי 12-9.לפרטים נוספים: 03-6910146/6910141

סיור אינטראקטיבי: מוזיאון תל אביב לאמנות מוזיאון תל אביב לאמנות מעניק הזדמנות לילדים לסייר בין היצירות באוספי הקבע של המוזיאון ולחוות אמנות בגובה העיניים, תוך אתגר והפעלות. המדריך הקולי כולל מסך מגע המציע חוויה אינטראקטיבית והפעלות הקשורות למרבית העבודות המשולבות במדריך. על ידי הקשת המספר הנמצא ליד התמונה, יכנסו הילדים לעולם של חוויות קוליות וויזואליות אודות היצירה בה הם צופים ובכך יעשירו את עולמם במהלך הסיור במוזיאון. המדריך מתאים גם להורים שמצטרפים לילדיהם ורוצים להפוך את הביקור במוזיאון לחוויה משותפת ולימודית. איפה:מוזיאון תל אביב לאמנות, שד' שאול המלך 27.כמה: כניסה ללא תשלום עד גיל 18, 15 שקלים לסיור בתערוכות הקבע. למי: גילאי 6 ומעלה.לפרטים נוספים: 03-6077020.

חוויה ב-15 שקלים. מוזיאון תל אביב לאמנות (צילום: עודד אנטמן)בילוי בחיק הטבע: מוזיאון ארץ ישראל בימים אלו מתקיימת תערוכת צילום טבע בינלאומית - "טבע עולמי, טבע מקומי". זו השנה השנייה בה תוצג בישראל התערוכה היוקרתית של המוזיאון להיסטוריה של הטבע בלונדון וה-BBC. בישראל מוצגת תערוכה זו לצד "תמונת טבע 2#", תערוכה של צילומי חיות בטבע בישראל, המתקיימת ביוזמת מוזיאון ארץ-ישראל, תל-אביב. בתערוכה יוצגו מאה תצלומים זוכים שנבחרו על ידי צוות שופטים שבראשו עמד ג’ים ברנדנבורג, אחד מהצלמים המוערכים ביותר בעולם. התצלומים נבחרו מבין למעלה מ- 43,000 תצלומים שהוגשו על ידי צלמי טבע מרחבי העולם.איפה: מוזיאון ארץ ישראל, תל אביב.כמה: כניסה ללא תשלום עד גיל 18 (עד גיל 13 בליווי הורים בלבד).למי: מגיל חמש ומעלה.לפרטים נוספים: 03-6415244.הטבע מגיע למוזיאון. מוזיאון ארץ ישראל ( צילום: אלכס גיפמן)