עכבר העיר

הוועדה לבחירת מנהל אמנותי לפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים בראשותם של ניצה בן צבי, מנכל"ית תיאטרון חיפה ומשה נאור, המנהל האמנותי של התיאטרון, ובהשתתפות פרופסור שפרה שיינמן, ראש הקתדרה לתיאטרון ילדים באוניברסיטת חיפה, גברת אביבה שש, מנהלת סל תרבות עיריית חיפה, גב' גלי סגל, נציגת מערכת החינוך של עיריית חיפה ועמיר קליגר, דרמטורג התיאטרון בחרו פה אחד בבמאי, השחקן והמחזאי איציק ויינגרטן.בכל פסח, מפיק תיאטרון חיפה את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים, שיכנס השנה לשנתו ה-25 ויתקיים בחול המועד פסח, בתאריכים 5-7 באפריל 2015."אני מאד מאמין בכוחן ובהשפעתן הרבה של הצגות ילדים" אומר איציק ויינגרטן "ונאבק כל חיי שהן תהיינה משובחות ואיכותיות ובשפות תיאטרון רבות ומגוונות. מאד אשמח לעבוד בתיאטרון חיפה ולנהל אמנותית את פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים ולתרום מניסיוני ביצירה ובניהול".

איציק ויינגרטן הינו בוגר משחק ובימוי באוניברסיטת תל אביב ובסוף לימודיו השתתף בקבוצת התיאטרון של הבמאית נולה צ'לטון בתיאטרון חיפה. שנים רבות שימש כבמאי הבית של תיאטרון חיפה ושל תיאטרון הבימה, היה מנהל אמנותי של פסטיבל עכו ומנהל אמנותי של פסטיבל התיאטרונטו ונמנה עם מייסדי "המרכז התיאטרוני בנווה צדק". משנת 2003 הוא משמש כמנהל ביה"ס לאמנויות הבמה של מכללת סמינר הקיבוצים. ויינגרטן ביים הצגות תיאטרון רבות למבוגרים ולילדים בתיאטראות השונים, שיחק בתפקידים רבים וכתב עשרות מחזות. במהלך השנים זכה בפרסים רבים על כתיבה, בימוי ומשחק בארץ ובעולם.

ניצה בן צבי, מנכל"ית התיאטרון מדגישה כי "שיקולי הוועדה התבססו על כך שהפסטיבל הינו חלק מהותי מתיאטרון חיפה ומיצירותיו. הפסטיבל מתקיים כחלק מהפעילויות של תיאטרון חיפה הרואה חשיבות רבה בטיפוח הקהל הצעיר ובחשיפתו להצגות איכותיות ומושקעות ואנו מאמינים שהבחירה באיציק לאור ניסיונו הרב כמנהל וכיוצר תתרום רבות הן לפסטיבל והן לתיאטרון".