זארה מציגה: חולצת פסים עם כוכב צהוב

כוכב זהב או אולי טלאי צהוב? חולצת ה"שריף" של זארה עושה רושם של משהו קצת אחר. בעקבות הסערה שהתעוררה ברשת, הפריט יוסר מהמדפים ברחבי העולם

עכבר העיר
עכבר העיר

הבוקר התגלה כי רשת האופנה הספרדית המצליחה "זארה", מציעה כחלק מהקולקציה שלה לפעוטות, חולצת "שריף" עם פסים בכחול לבן וטלאי צהוב, שמדמה את כוכב הזהב של השריף.

תמונה של החולצה, מציפה את הרשת בשעה האחרונה, ומעוררת דיון האם ראוי לשווק פריט לבוש כזה בישראל, או בכלל, כיוון שכפי שניתן לראות, החולצה מזכירה יותר את התלבושת שכולנו מכירים מתמונות מהשואה ופחות מסרטי מערבונים.

לפי בדיקה שערך "עכבר העיר", החולצה משווקת גם במדינות נוספות ולא רק בישראל.

כזכור, בשנת 2007, נאלצה להוריד החברה מהמדפים תיקים מתוצרתה, שהיו מעוטרים בין השאר בצלבי קרס, לצד ציורי אופניים ופרחים. התיקים הוסרו לאחר שמספר לקוחות זועמים הפנו את תשומת ליבה של הרשת, ואחדים מהם פנו גם לעיתונות. דוברת החברה העולמית, סוזאן סוואט, הודיעה שהתיקים הגיעו מספק חיצוני ואיש בחברה לא הבחין בסמל, שככל הנראה הגיע לתיקים כיוון שזהו סמל הינדי שנמצא בשימוש רווח בהודו.

מיחסי הציבור של "זארה" נמסר: "הפריט המדובר מקולקציית " Cowboy Collection" לתינוקות, עוצב בהשראת דמות השריף מסרטי המערב הפרוע. בפריט זה ניתן לראות כי על הכוכב מצוינת המילה "שריף". עם זאת, אנו יכולים להבין את הרגישות, ההקשר והקונוטציה שנוצרה. הפריט אינו קיים בארץ, ומיד כשהתברר העניין הוחלט להסירו ממדפי המכירה בכל העולם. אנו מביעים את התנצלותנו הכנה אם כתוצאה מכך פגענו ברגשות לקוחותינו."

שריף יהודי. החולצה הבעייתית (צילום מסך מתוך האתר)