כך תערכו מסיבת חזרה לבית הספר

לקראת בואה של השגרה המבורכת, אתם מוזמנים לערוך מסיבת חזרה צבעונית לבית הספר שתעזור לפתוח את השנה ברגל ימין

רחל אלג'ים, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רחל אלג'ים, עכבר העיר

האחד בספטמבר. צמד מילים שמעורר בכל אחד מאיתנו קשת שלמה של רגשות ואסוציאציות. חלקנו נזכרים מיד בפרפור הקטן שבלב לפני כיתה חדשה, מורה חדשה ושנה חדשה. חלק אחר ממש מריח את ריח המחברות ועטיפות הפלסטיק החדשות. אחרים ודאי מתבאסים מהפרידה ממאות השקלים ויש שמתאבלים על סוף החופשה השנתית שלהם. מי מכם שצמד המילים הזה דווקא מעורר אצלו אושר גדול, לקראת החזרה לשגרה המבורכת, מוזמן לערוך עם הטף, עבור הטף או לסייע בידי הטף לערוך מסיבת חזרה מדהימה לבית הספר. » המדריך המלא לבחירת תיקים» כריכים מומלצים להפסקת עשר» כל ההמלצות לקנייה נכונה של מחשב

» מי מוזמן: בעקרון מי שבא ברוך הבא. אפשר להזמין את ילדי הכיתה, החברים העולים לכיתה א', או רק קומץ החברות הטובות. » איך מזמינים: כיוון שמדובר בסוף אוגוסט ואנחנו בעניין של פעילות צורכת זמן, כדאי להדפיס הזמנות בצורת עפרון או ספר, לתת לילד לגזור את קווי המתאר ולכתוב את שם המוזמנים. הכל תלוי כמובן בגיל. לפני כיתה א' אפשר לתרגל כך כתיבת אותיות, כאשר בכיתות גבוהות יותר הילדים יכולים להכין הזמנות לבדם במחשב. החבר'ה מוזמנים להגיע עם ילקוטים, מחברת וקלמר עם טושים.הכינו את הטושים (צילום: אילוסטרציה)» ועדת קישוט: זמן לקשט את חלל המסיבה ברוח החזרה ללימודים. אפשר להכין דגלונים משולשים עם שמות המקצועות, פלקט עם תמונות שצולמו במהלך שנות בית הספר או הגן, בלונים עם שמות המורים ועוד. את החדר אפשר לארגן כמו כיתה ולהעמיד כיסאות מסודרים מול לוח מחיק שמציבים בקצה החדר.

» זמן ההפעלות: הכל בהתאם לגיל. אפשר להתחיל במשחקים שונים - לשבת ולשחק מול הלוח "איש תלוי", "21", ו"טלפון שבור". אפשר לשחק גם בסיפור המתגלגל - הראשון מקבל דף חלק ובקצה העליון כותב משפט, מקפל ומעביר לבא אחריו שיכתוב משפט משלו. בסוף פותחים ומקריאים את הסיפור. אם רוצים, אפשר לבחור לפני כן נושא או לתת לכל אחד פתק ובו מילה שהוא צריך לשבץ במשפט שלו. עכשיו מגיע הזמן להוציא את המחברת ובה כל אחד מצייר או כותב דבר שהוא חושב או רוצה שיקרה לו השנה. אפשר גם להכין אותיות מבצק סוכר, לאפות עוגיות או למלא שבלונות בג'לי. כמו כן, ניתן לקנות בייגלה אותיות או מספרים. דרך מעולה להכיר את האותיות (צילום: אילוסטרציה)לסיום אתם מוזמנים להוציא את שאריות הצמר מהחורף וליצור מהן בובות קטנות: מלפפים חוט צמר על שתי ידיים וקושרים בעזרת חוט צמר קצר כך שנוצר ראש. בחלק התחתון גוזרים ונוצרה בובה קטנה. עכשיו מדביקים עיניים בדבק חם ומשחילים טבעת של מחזיק מפתחות (המתקדמים יכולים ליצור עוד ליפוף, קטן יותר ולהשחיל דרך הבובה ליצירת ידיים). את יצירת המופת מחברים לתיק ויוצאים לשנה חדשה ברגל ימין.