טייני לאב: משחקים מחוץ לקופסה

חושבים שאין חדש בעולם צעצועי ההתפתחות לילדים? אם תחפשו, תגלו שיש לא מעט חידושים שילהיבו אפילו הורים ותיקים שראו כבר הכל

שלי פלדמן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי פלדמן, עכבר העיר

להורים רבים נראה כי עולם הצעצועים זהה ומשעמם. לרוב הצעצוע יהיה בגוונים ורודים-סגולים לבנות, ירוקים-כחולים לבנים, או עם עיטורי אפרוחים וג'ירפות לאלה שלא רוצים לכבול את ילדיהם לצבע גנרי. המחירים גם הם דומים זה לזה, ולאף אחד לא באמת אכפת אם המוצר נקנה ברשת ידועה או בחנות בוטיק קטנה, כי לפעוטות זה הרי לא משנה. מצד שני, ישנם הורים (או קרובי משפחה אחרים) שמחפשים דווקא צעצועים קצת אחרים, כאלה שלא רואים בכל מקום, אבל שעדיין יוכלו להעסיק את הילדים לזמן רב. אמנם אייפד זה כיף ומסיח את הדעת לשעות רבות, אבל למה לא לאתגר את המוח עם משהו קצת יותר פיזי, ואם אפשר שלא יהיה משחק קוביות בסיסי או ערכות הרכבה זולות?

חברת טייני לאב (Tiny Love), המתמחה בייצור ושיווק צעצועי התפתחות לתינוקות, הצטרפה לפני חמש שנים למחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי בחולון (HIT) לשיתוף פעולה ייחודי. במסגרת שיתוף הפעולה הזה, מתקיים קורס לסטודנטים בשנה ג', בהנחיית בכירי החברה ובליווי צמוד של צוות המעצבים שלה. בסוף כל שנה, מוגשות עבודות יצירתיות שמביאות הסתכלות רעננה על שוק משחקי ואביזרי ההתפתחות לתינוקות.

לאורך הזמן הניב שיתוף הפעולה פירות צבעוניים ומעניינים ויצר מצב בו "כל הצדדים זוכים". המכון הטכנולוגי ביסס את מעמדו בעולם האקדמיה, הסטודנטים זכו להצצה פנימית לעולם המקצועי, ואילו בטייני לאב זכו לשמוע ולראות מאות רעיונות חדשים ומקוריים שמתוכם הושקו כבר שני מוצרים הנמכרים בימים אלו בחנויות רשת שילב. בנוסף, בעקבות שיתוף הפעולה, שילבה החברה שלושה מעצבים צעירים בוגרי המכון הטכנולוגי לצוות המעצבים של החברה.

אלמנטים משחקיים מקוריים. Tiny Pop Up (צילום: יח"צ)בתחרות שהתקיימה השנה זכתה במקום הראשון נעה גור, שעיצבה את הצעצוע "Tiny Pop Up" - שמיכה המשלבת אלמנטים מעולם הפופ אפ, שמאפשרים מעבר מדו לתלת מימד באמצעות קיפול ופתיחת השמיכה. האלמנטים שנפתחים יוצרים עולם משחק תלת מימדי עבור התינוק שניתן לשלב בו צעצועים ומשחקים שונים. שמיכת הפעילות מיועדת לגילאי 0-24, ומאריכה את חיי המוצר כפי שאנו מכירים אותו כיום. היא מייצרת טריטוריית משחק משפחתית, ומאפשרת משחק משותף לשני ילדים מתחת לגיל שנתיים.

צעצוע נוסף הוא ה-"Tiny Space" - מתחם דינמי לתינוקות בעל שלושה מצבים, אשר מתאים את עצמו לצרכי התינוק בהתאם לגילו ומתאים מגיל 0 עד לגיל שנה. בחומריותו מסתגל לסביבת המשחקים ומהווה מרחב משחקי לתינוק.צעצועי עץ וציורים שקמים לתחייה

לא רק הפרוייקט המיוחד של טייני לאב מעניין, ישנם מקומות אחרים בארץ וברשת, בהם ניתן להשיג צעצועים קצת אחרים, שירעננו את ארון המשחקים וישמחו מאד את הילדים. מקום אחד לדוגמה הוא "בובימה", שהפכה כבר לרשת חנויות במספר מקומות ברחבי הארץ. בחנויות ניתן למצוא אלפי מוצרים שונים, המתאימים לכל גיל שהעקרון המנחה אותם - צעצועים איכותיים ובעלי אפשרות למשחק מגוון. אפשר למצוא בחנות בובות תיאטרון ייעודיות להצגות או לאנשים פרטיים במגוון גדול ביותר, צעצועי עץ מיוחדים שמיוצרים בארץ ובחו"ל. המעוניינים יכולים כמובן להזמין את הצעצוע שמוצא חן בעיניהם דרך האתר.

לבית או לתיאטרון. בובימה (צילום: שמעון הניג)שני אתרים נוספים ומעניינים מאד הם "Pinocchio's Friends" שהופך את הציורים של הילדים לבובות בד מקסימות ו-"Crayon Creatures", שמקים את הציורים לתחייה בעזרת מדפסת תלת מימד, אבל לא למטרת משחק, אלא יותר כקישוט או מזכרת. כל מה שאתם צריכים לעשות, זה לשלוח את יצירות האמנות הדו-מימדיות של הקטנטנים, ולאחר זמן מה תגיד היצירה אליכם הביתה. המחיר לא זול בכלל, אבל המזכרת תישאר להרבה יותר זמן מעוד נייר על המקרר.