המופע של גאליס: לאהוב ללא תנאים

ההערצה לכוכבי גאליס כרוכה בהתאהבות נאיבית ומקסימה שכמבוגרים אפשר רק לקנא בה, וגם במופע החדש - כל אחד ואחת מהם סיפקו את הסחורה במלואה

גלי פיאלקוב, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גלי פיאלקוב, עכבר העיר

התחושה הדומיננטית ביותר שנותרת בצופים במופע סוכות המדובר של "גאליס" זהה לשמו של המופע: I love גאליס - כמה פשוט ככה מדויק. כי קשה עד בלתי אפשרי שלא לאהוב את החבורה הצעירה, המוכשרת והכל כך משקיענית הזו, וגם את כל המערך המשומן היטב העומד מאחוריה אפשר בעיקר להעריך. ההפקה של המופע, בבימויו של משה קפטן, מביאה לילדים הצעירים (החל מגיל בית ספר יסודי ועד סיום חטיבת הביניים בערך), מופע מהנה המשפריץ לכל הכיוונים ניצוצות כוכבות מלבבים.

» המופע של גאליס - כל הפרטים

אחרי הקיץ האחרון שעבר על הילדים, כשבמקום כיף ובילויים "זכינו" במלחמה והקטנים ובני הנוער היו ספוני בית, נטולי עניין לעסוק בו, ובעיקר עצובים משהו. עכשיו - כפיצוי מושלם, במיוחד לכבוד חופשת סוכות, ובעתיד הנראה לעין בספריית ה-VOD שבסלון ביתכם - קיבלנו את מופע "גאליס" המתוק ומרומם הרוח. ותכלס, זה בדיוק מה שהגיע לקהל האדוק והמעריץ.

ההבעות על פניהם של צופי המופע אומרות הכל. הילדים שגדשו את נוקיה היו נרגשים, ומלאי סקרנות ואהבה לאליליהם. ההערצה שלהם לכוכבי גאליס מסדרת הטלוויזיה - דרמה קומית ומותחת לנוער - היא פרסונלית, וכרוכה בהתאהבות נאיבית ומקסימה שכמבוגרים אפשר רק לקנא בה. כמה יפה היא אהבה ללא תנאים.

בדיוק מה שמגיע לקהל. גאליס (צילום: רפי דלויה)

נותנים את הנשמה

במופע משתתפים כוכבי הסדרה הטלוויזיונית שעליה מתבססת ההיסטריה: רוני דלומי כמאיה, שירן סנדל כיולי, עומר דרור כארז, נווה צור כהוגו, דניאל מורשת כליעם, וכמובן אליאנה תדהר ותובל שפיר הבלתי נפרדים, בתפקיד דני ויונתן. כל אלו יחדיו מייצגים את שני השבטים, טורינו ואולימפוס, שמגיעים מדי קיץ למחנה גאליס להרפתקאות מופלאות ופנטסטיות, המהפנטות אליהן דור שלם של צופים. במופע עוטף סיפור מסגרת רופף ולא חשוב במיוחד (אם כי הילדים איתם דיברתי סברו אחרת), קאברים ללהיטים בשילוב ריקודי פופ מלאי קצב ופאן. הביצועים, שנעים בין המקפיץ והמשמח לרומנטי והמרגש, בהחלט מוצלחים.

הצטערתי, כתמיד, על הפלייבק גם בשירה, אבל העניין מובן והוא כנראה תוצר של הרבה אילוצים. אולי בעתיד ניפטר מהמוזיקה במתכונת "הכינותי מראש" ו"תזמורת בצורת", המצריכות מהמשתתפים, שרובם דווקא יודעים לשיר, בעיקר תיאום בין הנעת הגוף והשפתיים, לצד גינוני כוכבות לא מוגזמים. משמעות הדבר - כמעט כל כוכב שר קאבר במופע, מתקרב במהלכו לקהל על לשונית במה קטנה, דבר המאפשר פוטו־אופ, צווחות מלוא הגרון ובכלל העצמת הריגוש והערצה. כולם יפים ונוצצים והלב רוטט בחזה מכמה שהם צעירים, כולם נותנים את הנשמה, וכולם מעוררי עניין וחמימות סימפאטית גם מצד ההורים. חלק נכבד מהזמן הקהל בכלל עומד, או מנסה את יכולתו בריצה לקדמת הבמה, ולכל אורך המופע הפיות שרים את הלהיטים המוכרים והשמחה רבה.

צעיר ורענן. גאליס (צילום: רפי דלויה)

נתראה בעונה הבאה את המופע פותח קטע בן שלושה שירים בביצוע כוכבי "פרויקט הלהקה" - שש דמויות נבחרות מהעונות שהיו לתכנית עד כה – והתוצאה מתאימה בול לחימום האווירה. ואז עולים הגאליסים, והגג של נוקיה עף מהצהלות. במסגרת עלילת המופע, שנועדה רק לקשר בין השירים ולאפשר חיבור די מופרך לעלילת גאליס הסדרה, משולבים קטעי משחק עם וידאו. המופע נפתח בהגעה מצולמת למחנה באוטובוס, שם מגלים החבר’ה שהפעם, הדברים מעט שונים מהרגיל. אבל המתח לא מספיק להיבנות, כי מיד הם פוצחים יחד בשירת Pompeii של Bastille, וזה מרגיש הכי צעיר ורענן. השיר הבא הוא הלהיט Counting stars של וואן רפבליק, המבוצע גם הוא על ידי כל המשתתפים יחד. מתגלגלים לשיר הבא - הבנים מבצעים יחד את "אולי הלילה" של משה פרץ, והבנות מחזירות להם עם crazy in love של ביונסה. דניאל מורשת שר את locked out of heaven של ברונו מארס ועושה טוב בנשמה. בכלל, מתוק הדניאל-ליעם הזה, ובעצם כולם מקסימים, והכי חשוב - ניכר בגאליסים שהתאמצו ועבדו על המופע, ושאינם רואים באהבת הקהל מובן מאליו. עומר דרור החתיך מבצע את Beauty And A Beat של ג'סטין ביבר, וכשתובל שפיר שר "אני לבד כבר יותר מדי זמן עכשיו" מתוך "רצים באוויר", כל הבנות (רובן ממש ילדות), נמסות. הוגו, האנטי גיבור כובש הלב של הסדרה, שר את "לב חופשי" של מוקי, רוני דלומי מבצעת יפה ממש את - let it go מ"לשבור את הקרח", שירן סנדל תוהה where have you been all my life?, ואליאנה תדהר עושה שירי מימון עם "לאן שלא תלכי", מוצלח כפי שהיא יודעת. בסוף, כמה ברור ומרשים, מגיע דואט אהבה של דני ויונתן, בביצוע יפה פלוס נשיקה לקינוח.

לסיכום עולים כולם למסר אופטימי עם "מכתב לאחי" של עילי בוטנר, ומזמרים "בסוף הדרך עוד תהיה מאושר", עם שיר הנושא היפה של גאליס ושיר ערוץ הילדים. ממש בקצה המופע, כשהנחת אוטוטו נגמרת ונהיה טיפה עצוב בלב, מגיע קטע VTR של הנסיעה הביתה מהמחנה, והקהל מגלה שהנהג של האוטובוס אינו אחר מטירן, הרשע הפוטנציאלי של העונה הבאה עלינו לטובה. זמזום של התרגשות ולחשושים של ניחושים בנוגע למה שיהיה בעתיד מלווים את העוזבים את האולם, כשהם כבר שקועים עד קצה ראשם בציפייה לבאות. גאליס - אין ספק שאוהבים אתכם.