חגים בתלת מימד במוזיאון גן המדע

מכון דוידסון לחינוך מדעי מציע פעילות מיוחדת וחד פעמית לכבוד החגים, סביב תערוכת הממד השלישי שבמוזיאון. כל מה שמחכה לכם שם

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

לכבוד החגים מקיים מכון דוידסון לחינוך מדעי תערוכה מיוחדת לכל המשפחה תחת הכותרת תערוכת הממד השלישי. התערוכה מוצגת במוזיאון גן המדע שבמכון ויצמן למדע ברחובות, הנמצא במרחק של 20 דקות מתל אביב. לצד התערוכה יתקיימו פעילויות חגים מיוחדות במינן, כולל הדרכות והתנסות כיפית בשטח, עד שעות הערב המאוחרות.

» החופש הגדול - המדריך המלא» תערוכות תלת מימד בגן המדע - לכל הפרטים

גן המדע הוא מוזיאון ייחודי שפועל תחת כיפת השמיים ומציע מסע חווייתי אל תוך הפיזיקה שמאחורי תופעות הטבע. הפעילויות בו כוללות סיורים מודרכים ומונגשים בהנחיית מדריכים מקצועיים, בליווי הסברים המותאמים לכל המשפחה, כולל לילדים קטנים, כך שמשפחה יכולה לבלות במקום שלוש או אפילו ארבע שעות. במקום קיימת תערוכת קבע של עשרות מוצגים בהם יכולים המבקרים להתנסות בעצמם ולגלות תופעות וחוקים פיזיקליים, לדוגמה: יצירת קשת בענן על ידי הפעלת מזרקת מים; התנסות באיך מרגישים אסטרונאוטים שהולכים על הירח; ייצור גלי קול אשר הופכים את המשתתפים עצמם למעין אפרכסת; נגינה על קסילופון שעשוי מסלע; הפיכה ליו-יו אנושי; ניסוי הדלקת אש באמצעות ריכוז קרני השמש ועוד פעילויות רבות. יום שלם במוזיאון. תערוכות בגן המדע (צילום: מכון דוידסון לחינוך מדעי)

חגים בתלת ממד

איך פועלת מדפסת תלת-ממד? כמה צדדים יש לדף נייר אחד? מה מסתתר בתוך הקונכייה שעל שפת הים? כמה נעלמים יש ללימון? כמה ממדים ישנם בכלל בתוך בועת סבון? לאורך החגים, המוזיאון, שישאר פתוח עד השעה 20:00 בכל יום, יהפוך לגן רב-ממדי. לצד המוצגים הקבועים בו, יוכלו המבקרים ליהנות ולגלות את עולם התלת-ממד על כל גווניו בתערוכה חדשה שתוצג בכל מתחמי הגן עד ה-31 באוקטובר.

בגלריה של גן המדע תוצב תערוכה אינטראקטיבית, הכוללת מוצגים ויזואליים גדולים, סרטונים ותוכנות אינטראקטיביות. בין המוצגים יוכלו המבקרים למצוא עצמים שידגישו את רב-הממדיות של חפצים מוכרים מהיום יום כמו: תפוח, לימון או לב, לצד תופעות טבע שמתרחשות בכדור הארץ, החל מהתפרצות הרי געש ועד לתנועת הקרחונים.

בחדר התערוכות יראו המבקרים מדפסת תלת-ממד בפעולה וילמדו להכיר את אופן פעולתה, יצטלמו ל"סלפי" בתלת-ממד ויוכלו ליהנות ממציאות מדומה בעזרת משקפיים מיוחדים.

הקהל יוכל ליהנות מסיורים מודרכים בין מוצגי הגן ומביקור באקוספירה - כיפת הזכוכית האקולוגית של גן המדע. במסגרת הסיורים יחצו המבקרים שבעה גשרים על נהר אחד, ינסו להבין איך בועות סבון יכולות לפתור בעיות מרחביות סבוכות, יגעו בממדים השונים והמרתקים של עולם החי והצומח ויכירו מקרוב מסילה חד צדדית.

חצר משחקים תלת-ממדיים תיפתח גם היא תחת כיפת השמיים ותציע מגוון משחקים מאתגרים בממדים לא שגרתיים. בנוסף יתקיימו סדנאות יצירה בהן יוכלו גם הקטנטנים להשתתף, במסגרתן יכינו ציורים בתלת-ממד ויבנו מבנים שונים בעזרת חול קסמים.

מה מסתתר בתוך המוח? תערוכות בגן המדע (צילום: מכון דוידסון לחינוך מדעי)» תערוכות תלת מימד בגן המדע, שעות הפעילות: ראשון עד שבת בין השעות 9:00-20:00 ובשישי וערבי חג בין השעות 9:00-14:00. מחיר: מבוגר - 40 שקלים, ילד (18-5) - 35 שקלים, ילד מתחת לגיל 5 - חינם; משפחתי (2 מבוגרים+3 ילדים ומעלה) - 150 שקלים, אזרח ותיק - 20 שקלים. בהזמנה דרך אתר המוזיאון ינתנו 10% הנחה, כך שכרטיס משפחתי יעלה 135 שקלים. החניה במקום חינם. לפרטים נוספים