אוכלים עם נמרים: נגב "ZOO"

הזדמנות לפגוש זברות, בבונים, זאבים וקופים עם כל המשפחה בבאר שבע, באווירה אינטימית ונעימה על רקע הנוף החולי של הנגב, וללמוד קצת על העולם שמעבר לבני האדם

עכבר העיר | צילום: נגב zoo יח"צ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר | צילום: נגב zoo יח"צ

מתברר שגם אם חלק מבני האדם נרתעים מהצחיחות המדברית שמאפיינת את דרום הארץ, עשרות בעלי חיים מסוגים שונים נופשים בו בנעימים מדי יום, אל מול עיני המבקרים. נגב "ZOO" או בשמו הקודם "הגן הזאולוגי" הוא גן החיות הגדול ביותר באזור הנגב, והוא מתפרש על כ-50 דונם הממוקמים בבאר שבע, בסמוך לחווה החקלאית ולכפר הראל. בתור מי שהוקם תחילה כפינת חי צנועה לפני יותר מ-50 שנה על ידי המורה לטבע מניה אוריאלי ז"ל, הפארק צמח וגדל ומתגוררים בו כיום מעל ל-100 מינים שונים של בעלי חיים מכל העולם, חלקם נדירים מאד ומצויים בסכנת הכחדה.קל לשכוח שנמרים אפריקאים, זברות, בבונים וזאבים הם לא רק שמועה או דמויות שמככבות בסרטים של דיסני ונשיונל גיאוגרפיק, בייחוד אם לא הזדמן לכם כרובינו להגיע לסוואנה של קניה. אז אם אתם נמצאים באזור הדרום, כנראה שיש לכם אופציה מעולה לבילוי משפחתי. מלבד לשמש הנעימה, המבקרים בגן יכולים ליהנות ממסלול מעגלי בין חיות משק שמסתובבות חופשי ופינות חמד שונות, תוך כדי צפייה מקרוב בסוגים שונים של נחשים וצבי ענק במתחם הזוחלים, בחסידות, בנות יענה ופלמינגו באזור המיועד רק לעופות, בקופים, סוריקטות ויעלים ועוד שלל חיות פרא. אחד האלמנטים שמייחדים את השוטטות בגן, הוא האפשרות להאכיל את החיות עם מזון מיוחד שרוכשים בכניסה ובכך ליצור קשר אינטימי ומעורב עמם, ולצאת עם תחושת סיפוק אמיתית.הצצה אל עולם החיות, נגב "ZOO":

בימי שבת נפתחת במקום פינת ליטוף מיוחדת בין השעות 14:00-10:00 שתשמח במיוחד את הזאטוטים והזאטוטות שבאים מהעיר ולא זכו ליותר מדי מפגשים עם יצורים השונים מכלבים וחתולים. בנוסף, תמורת תשלום לא גבוה ניתן להזמין מבעוד מועד הדרכה מקצועית של כשעה וחצי שתעזור לקטנטנים, וגם לכם, ללמוד עוד עובדות מסקרנות על זאולוגיה, אקולוגיה, ביולוגיה, בוטניקה ועוד, ולזכור שיש עולם גם מחוץ לגבולות האספלט והבטון או סביבות המחייה האנושיות. ראוי לציין שהמקום עוסק גם בפעילות חשובה של טיפול ושיקום חיות בר פצועות שמובאות על ידי פקחי רשות הטבע והגנים או אפילו על ידי אנשים פרטיים שמצאו חיה בשטח, שזקוקה לעזרה רפואית מיידית.מעבר לעולם בני האדם. נגב "ZOO"הפארק מותאם גם לאנשים עם מוגבלויות ומאפשר מעבר נוח לכסאות גלגלים או עגלות של תינוקות, ומציע בילוי אוורירי לכל המשפחה, שיכולה לנוע בין המתחמים השונים, המדשאות והפינות המוצלות על רקע נוף הגבעות החוליות. המחיר של אדם, מגיל שנתיים ומעלה הוא 30 שקלים, כשתושבי באר שבע, סטודנטים, אזרחים ותיקים וחיילים זכאים להנחה, וכל ההכנסות מיועדות אך ורק לטובת בעלי החיים המצויים בגן ולפיתוח הפארק.הגן הזאולוגי - נגב "ZOO" - קריית בץ 5, באר שבע.שעות פתיחה: מספטמבר עד יוני, ראשון-חמישי, 17:00-09:00, שישי 14:00-09:00, שבת - 09:00-16:00. בחודשים יולי-אוגוסט, ראשון-חמישי, 20:00-09:00, שישי - 14:00-09:00, שבת - 16:00-08:30.