לילה של כוכבים: איפה תוכלו לראות את מטח המטאורים?

הרימו את העיניים אל השמיים כי גם השנה מחכה לנו סוף שבוע של כוכבים נופלים. איפה תוכלו לראות את גשם המטאורים? וכמה זה יעלה לכם? כל המידע כאן

שלי פלדמן, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליל מטאורים באגם ירוחם
ליל מטאורים באגם ירוחםצילום: מרדכי גורדון
שלי פלדמן, עכבר העיר

תשכחו מכל הקלשאות ששמעתם על כוכבים נופלים, כי עכשיו מדובר בדבר האמיתי. גם השנה יתקיימו מספר אירועים בהם תוכלו לחזות בגשם המטאורים, ואתם מוזמנים לעצום את העיניים ולחשוב על אינספור משאלות שתוכלו לבקש. אספנו עבורכם את כל המידע על אירועי צפייה בכוכבים נופלים. שימו לב, מספר המקומות מוגבל וכדאי להזדרז ולהזמין כרטיסים מראש.

» החופש הגדול - קיץ 2017 - מדריך האירועים המלא
» אירועי הקיץ מומלצים לילדים
» סרטי קיץ מומלצים לילדים
» חופים מומלצים לכל המשפחה
» בריכות שחייה מומלצות לילדים
» המדריך המלא לפארקי המים

פארק אגם ירוחם

באגם ירוחם מחכה לכם פסטיבל שלם של אסטרונומיה, כאשר בתוכנית: מתחם פעילויות לכל המשפחה של תצפיות כוכבים מודרכות עם לייזרים בשדה טלסקופים ענק לצפייה בגרמי השמיים, סדנאות והפעלות אסטרונומיה לילדים כולל מופעי אש וסדנאות ג'אגלינג. בנוסף, בפארק האגם יתקיימו סיורי ספארי עקרבים, טיולי אופניים ליליים, הפעלות ODT בתשלום נוסף, פרטים במקום.
איפה: פארק אגם ירוחם
מתי: יום חמישי, 10 באוגוסט בין 24:00-19:00.
כמה: ילד (עד גיל 12) - 20 שקלים, מבוגר - 30 שקלים.
לפרטים נוספים: 08-6339399
» ליל המטאורים באגם ירוחם - לכל הפרטים

פארק תמנע

פארק תמנע מזמין את כל המשפחה, זו השנה השמינית לאירוע האסטרונומיה הגדול של השנה. במהלך הלילה יתקיים מופע של כדורים פורחים - Night Glow - שיאיר את המדבר במופע אורקולי ומוזיקה קצבית שתמשך למסיבה בקצב הסמבה לכל המשפחה. בהמשך יוקרן סרט חצות במסך ענק על שפת האגם, ובשעה 5:00 בבוקר, עם הזריחה יצאו לדרך לסיורים בפארק לגלות את הדמויות בקניון הפרצופים. אורחי האירוע מוזמנים באותו לילה להישאר ללון באתר הקמפינג של הפארק בחינם. יש להגיע עם ציוד קמפינג .
איפה: פארק תמנע
מתי: יום רביעי, 9 באוגוסט, החל מ-19:00.
כמה: 79 שקלים לאדם (מגיל 3)
לפרטים נוספים: 08-6616976
» ליל כוכבים וכדורים פורחים בפארק תמנע - לכל הפרטים

שלוש שעות בפארק היפה ביותר בדרום. פארק תמנעצילום: חגית גל

מצפה רמון

אירועי צפייה במטח הכוכבים במצפה רמון יתקיימו במסגרת "קיץ של כוכבים" באתר. מלבד התצפיות, בלילות חמישי ושישי יוחשך "רובע דרכי הבשמים" ויתקיימו בו פעילויות ליליות מיוחדות: מתחם אסטרונומיה שומר שבת, טלסקופים ותצפיות על הירח והכוכבים, מספרי סיפורים, סרטים על כוכבים, טיולי בין ערביים, סיורי עששיות, ספארי עקרבים ועוד. במשך היום יעמדו לרשות המבקרים שלל אטרקציות נוספות: פלנטריום ופינת יצירה, בריכה ומתקנים מתנפחים לילדים, טלסקופ שמש מיוחד, ירי בחץ וקשת אולימפיים, ביקור בחוות האלפקות, ועוד.
איפה: מצפה רמון
מתי: חמישי-שבת, 12-10 באוגוסט, כאשר התצפית תתקיים בין שבת לראשון, 13-12 באוגוסט.
כמה: מבוגר - 55 שקלים, ילד - 40 שקלים (ברכישה מוקדמת)
לפרטים נוספים: 054-7331421
» קיץ של כוכבים במצפה רמון - לכל הפרטים

סופ"ש שלם כל כוכבים. כמצפה רמוןצילום: חנן אפריאט

חאן השיירות

חאן השיירות מציע לאורחיו אירוע לילי במצפה כוכבים נייד שיוצב במקום לאורך כל סוף השבוע. במהלך האירוע יוכלו ליהנות חובבי המדבר והאסטרונומיה מהרצאה מקצועית של אסטרונום על מטאורים, תתקיים צפייה משותפת במטר המטאורים על גבי מחצלות ומזרונים, ותתאפשר גם צפייה במטר דרך טלסקופ מקצועי שיוצב במקום. האירוע יהיה פתוח ללא תשלום לכל האורחים אשר ילונו בחאן בתאריכים אלה. ישנה אפשרות ללינה במתחם קמפינג או במאהל בדואי מסורתי.
איפה: חאן השיירות.
מתי: חמישי-שבת, 12-10 באוגוסט.
כמה: אוהל בדואי - לינה וארוחת בוקר: 130 שקלים למבוגר, 100 שקלים לילד (גיל 3-12); לינה, ארוחת בוקר וערב: 210 שקלים למבוגר, 160 שקלים לילד. קמפינג - לינה בלבד: 60 שקלים למבוגר, 40 שקלים לילד; לינה וארוחת בוקר: 105 שקלים למבוגר, 80 שקלים לילד; לינה, ארוחת בוקר וערב: 185 שקלים למבוגר, 140 שקלים לילד.
לפרטים נוספים: 08-6535777
» ליל המטאורים 2017 בחאן השיירות - לכל הפרטים

לישון תחת הכוכבים הנופלים. חאן השיירותצילום: Ganna Tugolukova | ID 66673259

כפר הנוקדים

כפר הנוקדים מציע לאורחיו פעילות לילית מיוחדת, במסגרתה יוכלו ליהנות מסוף שבוע מדברי חוויתי שכולל מעגלי מתופפים, סיורי לילה בעקבות חיות המדבר, גילוי עקרבים בעזרת פנסים אולטרא סגולים, תצפית שמיים ועוד. לצד הפעילויות יתקיימו תצפיות כוכבים בנקודה חשוכה סמוך לכפר. התצפיות יהיו מודרכות וינתנו הסברים אסטרונומיים על הכוכבים ועל התופעה הזאת, על ידי צוותים מקצועיים. לטובת המטיילים שלא הולכים לישון, יפתח מתחם תצפיות מיוחד, החל מ-02:00 לפנות בוקר, שעת השיא למטר המטאורים.
איפה: כפר הנוקדים
מתי: בלילה בין שישי ושבת, 12-11 באוגוסט.
כמה: ללא תשלום נוסף לאורחי הכפר.
לפרטים נוספים: 08-9950097
» ליל מטאורים בכפר הנוקדים - לכל הפרטים

תצפיות בלב מדבר. כפר הנוקדיםצילום: יוני גריצנר

חניון הלילה כוכב הירדן

חוויה לילית בלתי נשכחת מחכה לכל המשפחה בגן לאומי כוכב הירדן, המתנשא מעל עמק הירדן ואפוף בהילה מסתורית ובסיפורים היסטוריים מרתקים. הלנים בחניון הלילה של הגן הלאומי מוזמנים להתמסר לליל מטאורים, במסגרתו פשוט שוכבים על הגב, מביטים לשמיים, שומעים סיפורי מיתולוגיה על קבוצות הכוכבים וצופים בכוכבי הלכת ובמכתשי הירח בעזרת סמן לייזר וטלסקופ. הפעילות מתחילה עם רדת החשיכה ונמשכת לתוך הלילה.
איפה: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: שבת, 12 באוגוסט, עם רדת החשיכה.
כמה: מבוגר - 42 שקלים, ילד - 32 שקלים, מבוגר מנוי של רשות הטבע והגנים - 27 שקלים, ילד מנוי - 22 שקלים, תלמיד - 25 שקלים. המחיר כולל לינה.
לפרטים נוספים והזמנות: 04-6581766

גם בצפון אפשר לראות. ליל מטאורים בגן לאומי כוכב הירדןצילום: אריאב בולדו

מצפה הכוכבים גבעתיים

מצפה הכוכבים גבעתיים מקיים לאורך כל החופש הגדול פעילויות לילדים ומשפחות חובבי אסטרונומיה, ביניהן סיורים מודרכים שכוללים הרצאות על החלל ומערכת השמש, תצפית לילה על כוכבי לכת, פעילות "אסטרונאוטים צעירים" ו"אגדות בשמיים"
איפה: מצפה הכוכבים גבעתיים.
מתי:
ימי ראשון ב-19:30, ימים שלישי וחמישי ב-18:00 וב-19:30
לפרטים נוספים: 03-5731152

לא רק במדבר. מצפה הכוכבים גבעתייםצילום: אורן גבאי גולן