הספארי ברמת גן: יקר, אבל שווה כל שקל

בלילה, מוקדם בבוקר או אחר הצהריים - הספארי ברמת גן מציע מסלולים מרתקים באוויר הפתוח, שממלאים לפחות חצי יום של הנאה לכל המשפחה

גלי פיאלקוב, עכבר העיר אונליין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ספארי רמת גן
גלי פיאלקוב, עכבר העיר אונליין

למרות שהקיץ כבר עבר את שיאו, ואפילו החופשה כבר הולכת ומתכלה, דווקא עכשיו עולה ביתר דרמתיות השאלה "מה נעשה עם הילדים?". התשובה פשוטה – קחו אותם לספארי. כי בקניונים כבר הייתם, ובים ובבריכה, וכן בהצגה הזאת ובסרט ההוא, וזהו – הגיע זמנו של הטבע (המעט עירוני יש להודות) לתפוס קצת מקום בלו"ז הקיץ הצפוף והלוהט שלכם ושל הקטנים.

מספר עובדות ונתונים: הספארי, הממוקם בצמוד לפארק הלאומי של רמת-גן, מחולק לשני חלקים – השטח האפריקאי בו משוטטים וחיים בעלי החיים בחופשיות בצורה המדמה את תנאי המחייה שלהם בטבע, ולצידו גן החיות רחב הידיים. בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון – כ-1,600 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם 68 מיני יונקים, 130 מיני עופות ו-25 מיני זוחלים – והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני שלו.

ספארי רמת גן - כל הפרטים

נתחיל בסיכום: הבילוי בספארי אינו זול אמנם, אבל הוא בהחלט ממלא חצי יום (או יותר) של פעילות מעניינת ומלהיבה לכל המשפחה, ועוד כזו שההורים לא מרגישים במהלכה כמי שנגררו בעל כורחם להתרחשות מטופשת או משמימה. רצוי להביא מהבית אוכל ושתייה, דבר שיאפשר לכם שלא לבזבז יותר ממחיר הכניסה במהלך הבילוי במקום.

מכונית משפחתית או רכבת ספארי?

לספארי אפשר להיכנס עם כלי רכב ולנסוע בשטח האפריקאי, ולאחר מכן לעשות טיול רגלי (או באמצעות קלנועיות להשכרה) בשטח גן החיות הגדול ויפה. באופן מפתיע הביקור במתכונת הזו דווקא מתאים לחודשי הקיץ, בזכות המזגן המלווה אתכם בשלב הנסיעה, ובשל האזורים המוצללים הרבים של גן, המאפשרים למבלים ליהנות במקום למרות החום. אפשרות נוספת היא לחבור לאחד הסיורים המאורגנים הנערכים במקום מעת לעת (ושעל מועדיהם המדויקים מוטב להתעדכן באתר הספארי או בטלפון), בקבוצה או כיחידים.

הסיורים מתקיימים באמצעות שתי רכבות הספארי, וחלק נרחב מהסיור נערך תוך נסיעה ברכבת בלוויית מדריך. הסיורים הרלוונטיים למשפחות בתקופת הקיץ הם: ספארי על הבוקר, ספארי בין ערביים וספארי לילה. אם אתם מתלבטים ביניהם מוטב שתיקחו בחשבון שבסיור בין הערביים החום כמעט בלתי נסבל (למה אין מאווררים בקרונות הרכבת? לפחות זה). אמנם יש צורך להתאים את עצמכם לעיתוי הסיורים של הספארי, אבל מחירי הסיורים אינם גבוהים בהרבה ממחיר הכניסה העצמאית, ולכן מומלץ לשקול את האפשרות הזו, כי מדובר בביקור בעל ערך מוסף רב בהרבה מביקור סולו.

רק לא לשכוח מצלמה: לטייל בספארי לבד

כניסה לספארי באמצעות המכונית המשפחתית מאפשרת התנהלות עצמאית בקצב הנכון להם. עם הכניסה לשטח האפריקאי מקבלים את פני הבאים היענים, שנראים ידידותיים ביותר אבל מוטב שלא להתעסק עימם. הנסיעה אמורה להיות איטית, וכך מתאפשר לכולם באמת לראות את החיות, בעיקר את אלו השוהות ליד האגם, ולהתלהב מההשתלבות בקרבן. אחרי שתסיימו את המסע, תחנו ותגיעו אל גן החיות, יפרשו לפניכם מספר שבילים שמובילים לכלובים הגדולים ולכל שטחי הגן. הקופים, בעיקר השימפנזות והגורילות, מושכים את הילדים מאוד. הנהלת הספארי מבקשת בכל לשון של בקשה שלא להאכיל את החיות, גם לא במטעמים שאתם משוכנעים שהן אוהבות ויעשו להן פרווה מבריקה – בננות, במבות, בוטנים וכדומה.

האטרקציות הבאות הן מתחמי הג'ירפות והפילים, בהם ניתן לראות את החיות ישנות, משפריצות מים ומתנקות, מקבלות מזון מצוות הגן או משתתפות במופע שמתקיים בשעות מסוימות בלבד. קשה להישאר אדישים אל החיות הענקיות הללו וכמובן שקשה עוד יותר לצאת מהספארי בלי תיעוד של הקטנים לצידן, אז אל תשכחו לקחת מצלמה. השיטוט ברחבי הגן יכול להימשך אפילו מספר שעות, תלוי בקצב שלכם וברצון של הילדים לחקור וללמוד. ליד כל כלוב תמצאו שילוט המספר על החיה, מוצאה המקורי ומנהגיה. מספר כלובים, כמו כלוב הצ'יטה למשל, מאפשרים לילדים הצצה דרך חלונות מיוחדים (אליהם מגיעים בזחילה במחילות מיוחדות) ממש לתוך מרכז הכלוב. הניחו להם להתנסות בכך. הם עשויים למצוא את עצמם סמוכים מאוד לאחת החיות, אך מוגנים – חוויה ייחודית ומלהיבה. בשטח הגן יש, כמובן, גם מזנון (לא זול, כצפוי) וכן שלל ספסלים ומקומות להפוגה ומנוחה. גם ברזיות מים ושירותים נקיים יחסית ממתינים לכם לצורך התרעננות. אגב, רצוי לזכור לצאת מהגן שנייה לפני שהילדים "נשפכים", כי אל אזור האריות – שלרוב ישנים עמוקות – מגיעים עם האוטו רק לאחר הביקור בגן ולפני עזיבת הספארי.

אטרקציה לילדים. קופים בספארי (צילום: טיבור יגר)

במקום בטלוויזיה: הופ בספארי

לאחרונה פצחו ערוץ "הופ!" והספארי בשיתוף פעולה ייחודי המיועד לתקופת החופש הגדול – מסלול הופ! שמו. בכניסה לספארי מקבלים הילדים מפה עליה מסומן המסלול, שמהלכו מתמודדים הילדים עם שבע משימות וחידות שעל-מנת לפתור אותן הם צריכים לעבור בחצרות בעלי החיים, בהם ניצבים שלטים עם הפתרונות ועם מידע מעניין על החיות. בסוף המסלול מקבלים תעודת השתתפות. באתר האינטרנט של הופ תמצאו אגף המותאם למסלול, ובו שפע של מידע על בעלי החיים בספארי, משחקים, דפי פעילות וגלריית תמונות. עוד באתר: סרטונים על כל בעלי החיים שבמסלול – פילים, ג'ירפות, גורילות, פינגווינים, צבי ענק, תנינים, נמרים וטיגריסים; וסרטוני מידע על בעלי חיים נבחרים מהשטח הפתוח של הספארי: אריות, זברות, קרנפים והיפופוטמים. סרטון נוסף מרחיב על בית החולים לחיות הבר של הספארי ורשות הטבע והגנים. כמו כן מוזמנים הילדים לשלוח ציורים של בעלי חיים אהובים לאתר. הנבחרים יוצגו בתערוכה וירטואלית.

ההשתתפות ב"מסלול הופ" היא עצמאית, אך מקנה אינפורמציה והדרכה מעניינת אודות החיות ובהחלט כדאי לכם ולילדים לקחת במשחק הזה חלק. עלות הכניסה לספארי, ליחיד מגיל שנתיים: 57 שקלים.

הילדים מתעוררים מוקדם? ספארי על הבוקר סיור ספארי על הבוקר מתחיל כבר בשעה 7:30 ומתאים אם כל בני המשפחה הם ממשכימי הקום. הסיור מתחיל עוד לפני ששערי הספארי נפתחים לקהל הרחב, כשמזג האוויר עדיין קריר מעט. עובדי הגן ומטפלי החיות מתחילים את שגרת היום – הם מנקים את החצרות ובתי הלילה ומכינים את ארוחות הבוקר. הסיור מלווה באזור השטח האפריקני את הטרקטור, שבעקבותיו נוהרים קרנפים, זברות ויענים. מהמים עולים ההיפופוטמים ומהשמיים נוחתים אורחים נודדים. מדריך הקבוצה מתבל את הסיור בהסברים ובסיפורי בוקר. בהמשך הופכים המבקרים למטפלים פעילים: חלק מדיירי הגן ימתינו למבקרים כדי לקבל את ארוחת הבוקר ממש מידיהם. בסיום הסיור, על שפת האגם במרכז הגן, מוגשת למבקרים ארוחת בוקר.

עלות הסיור: 85 שקלים לאדם כולל ארוחת בוקר, וללא ארוחה 67 שקלים לאדם. אורך הסיור שלוש שעות.

ספארי בין ערביים: רוגע בשעות אחר הצהריים

שעות סיור בין הערביים משתנות בהתאם למועד השקיעה ולשעות פעילות הגן. הרכבת יוצאת לשטח הפתוח ומלווה את המטפלים רגע לפני שהם מאכילים את החיות ו"משכיבים" אותן לישון. במהלך הסיור גם משכימים את חיות הלילה, עטלפים וצבועים למשל, ומאכילים אותן וצופים בהתנהגותן.

מדריך או מדריכה מטעם הספארי מלהיבים את המבקרים עם סיפורים בדגש שעת בין הערביים על חיות הטרף שמזדנבות להן באיטיות אחר בעלי החיים הצמחוניים, על העדרים הגדולים החיים בשטח הפתוח של הספארי, על הנשרים שנמצאים על גבעת הנשרים ומשתקמים בספארי לאחר שנפגעו בטבע וטופלו בבית החולים לחיות בר. עוד בסיור – מפגש עם קופי האדם, הממתינים בציפייה להיכנס לתאי הלינה שלהם ולזלול את ארוחת הערב. שיא הסיור הוא השלב בו המשתתפים בסיור, גם הקטנים ביותר מביניהם, מצטרפים ומעניקים במו ידיהם ארוחת עלים דשנה לג'ירפות המרושתות, שגבעה מיוחדת הממוקמת מאחורי כלוביהן מאפשרת התקרבות עד כדי שימת העלים בפיהן ממש, פעולה שלפעמים מזכה את המאכיל בתודה ענקית (ורטובה) מצד הג'ירפה.

עלות הסיור: 65 שקלים לאדם. משך הסיור כשעתיים.

מה צריך יותר מזה? (צילום: טיבור יגר)

מה עושות האיילות בלילות: ספארי לילה מידי לילה, לאור ירח, יוצא סיור מודרך מיוחד במינו ברכבת פתוחה של הספארי במרחבי השטח האפריקני, באוויר הצח ובאווירה המיוחדת השורה בספארי בשעות הלילה. סיור ספארי לילה מעניק הזדמנות נדירה, בת שעתיים, להאזין לסיפורים שמאחורי הקלעים ולהתמקד בהתנהגות הלילית של בעלי החיים. הסיור, מלווה בסיפורים מרתקים ומשעשעים, המתאימים לכל המשפחה ולילדים מגיל 5 ומעלה (בתנאי שהילדים ישנו צהריים או לא מתמוטטים כשהשעה נהיית מאוחרת). משתתפי הסיור זוכים לפגוש את החיות מבלי שחלון המכונית חוצץ בינם. כך אפשר לגלות אילו בעלי חיים יוצאים מהאגם רק בשעות החשיכה, מי האב המסור שמחליף את אמא במשמרת הלילה, מה עושות האיילות בלילות, ולמה, באמת, לובשת הזברה פיג'מה. הסיור כולל ביקור בלתי נשכח בבתי הלינה של האריות. הזדמנות יוצאת דופן להתרשם, לצפות, להריח ולשמוע את להקת האריות ממש מקרוב.

עלות הסיור: 82 שקלים. אורך הסיור כשעתיים.

ספארי רמת גן - כל הפרטים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ