גולגולנוע: הכירו את סרט הקולנוע האינטראקטיבי הראשון

סרט חדש של מוטי אבירם ובדיבובה של מיקי קם, מעניק גם לילדים הקטנים אפשרות ליהנות מהמסך הגדול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ילדים הולכים לקולנוע. אלא שלרוב מדובר בגילי שש ומעלה, ילדים בוגרים שיכולים לשבת במשך שעה וחצי־שעתיים, לצפות בסרט מצויר או מדובב וליהנות ממנו. לעומת זאת, קהילה שלמה של קטנטנים, מתחת לגיל הקולנוע האמור, חיה לה בשקט ולא מתלוננת. הם לא זוכים ללכת לבילוי בקולנוע. האם לא מגיע גם להם לצפות בסרט שתוכנן, עוצב ויזואלית והותאם בדיוק לגילם הצעיר?

» גולגולנוע - לכל הפרטים ומועדי הקרנה» סרטי ילדים - לסרטים נוספים ומועדי הקרנה

במיוחד לשם המטרה הזו הוקם גולגולנוע, בית קולנוע חדש המותאם לגילי שלוש עד שש (יש המגיעים גם בגיל שנתיים), שחושף את הגילים הצעירים מאוד לחוויית קולנוע ראשונה בחייהם, המציגה שילוב של תכנים ערכיים ואיכותיים.

כבר בכניסה לבית הקולנוע מתוודעים הילדים לאולם גדול, מלא כיסאות ושטיחים אדומים מקיר לקיר, לריח פופקורן וחטיפים, דבר שכצפוי מרגש את הילדים עד מאוד. בכניסה לאולם מקבל כל ילד כיסא מוגבה שאותו ניתן להניח על הכיסא המרופד, וכך הוא יכול ליהנות מהמופע כשווה בין שווים. למרות ואולי בגלל ההכנה הנדרשת מבעוד מועד למסע הקולנועי החווייתי שעומד להתרחש פה, אין ספק שההתרגשות קיימת באולם.

הילדים הקטנים יושבים ומצפים לתחילת המופע, הרבה שאלות מרחפות באוויר וההורים עונים ומסבירים בסבלנות יתרה. לפתע קופצת מהמסך הגדול דמותו האינטראקטיבית והצבעונית של גולגול, שמדברת עם נועה, שחקנית צעירה בת אנוש שמדובבת את הקהל מעל במת האולם. השילוב של שיחה מעל גבי מסך הקולנוע ומופע הבמה של השחקנית מהווה יצירה חדשנית וקלילה. הטקסטים בשיחה הקולחת בין השניים נותנים לילד תחושה שגולגול הוא אמיתי וקרוב, ושממש ניתן לגעת בו.

על המסך ומחוצה לו. גוגול, הדמות המצוירת ונועה השחקנית

דמות האנימציה התלת ממדית המוקרנת על המסך מדובבת על ידי השחקנית והקומיקאית מיקי קם, והקול השובב נעים ומצחיק את הילדים. הדינמיקה בין השניים אכן עובדת, והילדים משתפים פעולה במקומות המתאימים. אחרי כ־20 דקות של משחקים עם הילדים, תחרויות והרבה צחוק והנאה, מתחיל סרט הקולנוע, המבוסס בכל פעם על סיפור ילדים אהוב אחר. בביקורי במקום הוקרן הסרט "הפיל שרצה להיות הכי", על פי ספרו של פאול קור. גיבור העלילה הוא פיל שרצה להיות הכי יפה, הכי חכם, הכי צבעוני, הכי הכי מכל דבר, ורק אחרי שעבר מסע מפרך ביער הבין שלמעשה הוא כבר כזה ושהוא לא צריך להשתנות.

בזמן הסרט עזבו כמה קטנטנים והוריהם את האולם - נראה שהחוויה מותאמת לגילים צעירים אך לא לכל אחד - אבל ילדים שנשארו לראות את סרט האנימציה עד הסוף קיבלו ללא ספק חוויה מרגשת שהעלתה חיוך על פניהם. אין בכי באולם, אין צעקות, רק ילדים שבאו ליהנות, שמתנהגים כמו גדולים ושמוכיחים שמגיע להם לבוא שוב.

בסיום הסרט והמופע מקבל כל ילד שיוצא מהאולם חוברת ובה תמונה של הסרט שבו צפה, ואפשרות ליהנות מממתק טעים כדי להעצים את החוויה. לסיכום, חוויה קולנועית לקטנים שמומלצת מאוד.

גולגולנוע. סינמה סיטי גלילות, סינמה סיטי ראשון לציון. בקרוב גם בסינמטקים ברחבי הארץ. 45 שקל לכרטיס. בירור מועדים והזמנת כרטיסים בטל' 1־700־702־552.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ