ביקורת |

"דוקטור דוליטל" של המדיטק מצליח לשמור על הקסם של הסיפור המוכר

מופע אמיתי ומצחיק, בובנאים ובובות שגונבים את ההצגה ומסר העוסק ברגישות ובאנושיות. איתמר בן ה-9 וחצי הלך לראות וחזר עם שורה תחתונה - מדובר בהצגה מעולה

איתמר עידן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמונה מתוך ההצגה "דוקטור דוליטל"
איתמר עידן

תיאטרון המדיטק בחולון מעלה עיבוד חדש וצבעוני לסיפורו של דוקטור דוליטל, המפיח חיים בגיבור הקלאסי והידוע - ומשתמש בדרכים מקוריות לעשות זאת. לכבוד האירוע החגיגי שלחנו את מבקר הצגות הילדים החדש שלנו, איתמר עידן בן ה-9 וחצי, לראות ולחזור עם רשמים. השורה התחתונה: לכו לראות. הנימוקים? איתמר כבר יסביר לכם במילים שלו:

דוקטור דוליטל - מועדי הצגות
מדור ילדים - כל הכתבות

מה עושים היום
הצגות לילדים

קודם כל אני רוצה להגיד שההצגה לא היתה טובה - היא היתה מעולה! מה היה מעולה? הכל: השחקנים, הבובות, התפאורה, המוזיקה, התאורה. נו, הכל. העלילה סובבת סביב דוקטור דוליטל, רופא מן השורה שמאוד אוהב חיות, אפילו יותר מבני אדם. הוא אוסף אל מרפאתו חיות אבודות ופצועות ועוזר להן להשתקם. מבלי שהוא שם לב, המרפאה שלו הופכת להיות מרפאה לחיות, ועקב כך בני האדם, הלקוחות המקוריים שלו, מפסיקים להגיע. מאחר ולבעלי חיים אין כסף לשלם, מרפאתו של דוקטור דוליטל עומדת בפני סכנת סגירה. פוליניזיה, התוכית של דוקטור דוליטל, מציעה לו ללמוד את שפת החיות ולהפוך לרופא החיות הראשון בעיר וכך להציל את המרפאה. 

אנחנו רואים את הקשיים הרבים שדוקטור דוליטל היה צריך לצלוח כדי לעזור לחיות, בעיקר בגלל שבני אדם לא מבינים שלחיות יש גם רגשות ומחשבות - מסר מעולה של ההצגה. בעיקר התרשמתי מהבובנאים שהפעילו את דמויות החיות, לצופה מן הצד זה נראה כאילו השחקן והבובה הם אותו גוף. הבובות היו החלק הכי כיפי בהצגה. הן היו צבעוניות, חמודות והשחקנים ממש שפכו את עצמם - הבעות הפנים שלהם התאימו בצורה מדויקת לאופן בו הבובה התנועעה. כל זה תרם לכל המופע להראות אמיתי ומצחיק.  

מבין הדמויות הבולטות, ניתן להבחין במנהל הקרקס, הוא מעט מאיים כשהוא רודף אחרי דוקטור דוליטל ולרגע זה נראה שהוא באמת יעשה לו משהו רע. לעומתו, החיה שמשכה תשומת לב חיובית היתה פוליניזיה, התוכית של דוקטור דוליטל, שדיברה בצורה מצחיקה. אליה הצטרפו: גבי הכבש שכל הזמן אכל ניירות, דב-דב הברווז שקיפץ מעל מכשולים קטנים, בובי האריה שאמור להיות אמיץ אבל כל הזמן פחד, לואיזה הדובה שניתן לה התפקיד לזרוק פתגמים מטופשים במבטא צרפתי ועוד. אבל לא הכל היה מושלם - את דמויות הפינגווינים המקפצים הזיזו עם מקלות וזה היה מאוד ברור לעין ודי סתמי.

אבל איך אני באמת יודע שמדובר בהצגה טובה? כי לא שמתי לב לזמן שעבר. גם הילדים האחרים שישבו באולם לא שמו לב, כולם היו כל כך מרוכזים במופע, בריקודים, בבובות עד כדי כך שלא נשמעו כמעט דיבורים או הפרעות. רק מחיאות כפיים סוערות בסיום.

דוקטור דוליטל, תיאטרון המדיטק, 14 בדצמבר 2019.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ