מה מחכה לכם בפסטיבל חיפה להצגות ילדים?

הפסטיבל יארח השנה לראשונה מגוון הצגות לפעוטות של תיאטראות שונים בארץ, לצד הצגות מאיטליה וספרד

שלי אלעזר, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים לשנת 2012 שהפך במרוצת השנים לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ יתקיים השנה במשך שלושה ימים בחול המועד פסח בין התאריכים ה-10-8.4.

מבין מאות המחזות להצגות ילדים שהוגשו השנה לתחרות, בחרה הוועדה האמנותית, בראשותה של המנהלת האמנותית, צביה הוברמן, את שש ההצגות שיתחרו בפסטיבל ויועלו בבכורה עולמית:

"אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" - הצגה על געגועים של ילדה קטנה לאביה מאת ליאור גרטי על פי ספרו של אשכול נבו, בבימויו של אורי אמנותי ובהשתתפותם של אביגיל אריאלי, זיו מאיר, נעמה שטרית ויולי סקר.

"קורדרוי" - תיאטרון חפצים מלא המצאות והפתעות עצמה שיצר האמן הרב-תחומי שחר מרום בהשראת הספר "קורדרוי" מאת דון פרימן.

"ארץ הגרביים האבודים" - סיפור הרפתקאות על ילד המגיע לארץ קסומה שכל תושביה הם גרביים. מאת שי להב ויוני זיכהולץ, בבימויים של רענן פררה ומשה בן שושן ובהשתתפות אלברט כהן, נוגה רוט-גור, אברי ארבל, יאיר מוסל, אור משיח ונוגה מילשטיין. 

"חכמים בלילה - אגדת חלם" - סיפורי חלם משעשעים בעיבוד ייחודי של תיאטרון נייר ותזמרת כלי זמר מקורית של אייל תלמודי מלהקת "אוי דיויז'ן". מאת נעמי יואלי וגליה ורד-לוי בבימוייה של נעמי יואלי ובהשתתפות גליה ורד-לוי.   

"שכנים" - הצגה מלאת הומור וללא מילים על שני שכנים המגלים שיחד, זה לפעמים יותר מלבד. מאת רועי שגב, יובל כהן ואמנון וולף. בבימויו של רועי שגב ובהשתתפות אמנון וולף ויובל כהן.

"המכשפה בבית ממול" - סיפור הרפתקה מותח ומשעשע של שלושה ילדים בודדים המגלים את כוחה של חברות. מאת יואב בר-לב ועירית קפלן בבימויו של יואב בר-לב  ובהשתתפות עירית נתן בנדק, רוני מרחבי, איתי שור ויקיר פורטל.

מדובר ברשימה חלקית וראשונה על הפסטיבל. בחודש הקרוב תוכלו לקבל פה פרטים נוספים על הפסטיבל, על ההצגות הצפויות בו, מחירים, גילאים ועוד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ