אוללה: הורה, היפ-הופ וסמבה במופע הכי שמח - הצגות לילדים - הארץ

אוללה: הורה, היפ-הופ וסמבה במופע הכי שמח

הכירו את המופע שיקח את הילדים למסע בצרפת, ברזיל, ישראל ובעוד ארצות לפי הצלילים האופייניים להן, ויציג להם את הקסם שבמוזיקה

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
גלי פיאלקוב, עכבר העיר אונליין

"אוהב אתכם", מכריז טֵרִיקוּ בסיום המופע "אוּלָלָה" – וכל הצופים, ילדים והורים, מאמינים לו ומרגישים את האהבה. האהבה הזו, עושה רושם, היא זו שהופכת את אוסף השירים המוצלחים והריקודים המושקעים להופעה שחודרת אל הלבבות ונותרת שם זמן רב אחרי שיוצאים מן האולם.

אוללה - לכל הפרטים

טֵרִיקוּ נולד בצרפת בשם טרי סבן ועלה לארץ ב-2006. הוא למד מוזיקה מגיל צעיר, וגם הופיע להנאתו. כשהקים משפחה גילה את האושר שבנגינה עבור הילדים, ובלימוד באופן חווייתי את רזי הצלילים וההרמוניות. ליצירת "אוּלָלָה" חברו אל טריקו אונה הולברוק ("נולד לרקוד") שאחראית על הכוריאוגרפיה, סטיב קלפה שביים ושי אלון שאחראי על העיבוד המוזיקלי. יחד יצרו כולם מופע שנועד להציג לילדים בני שנתיים עד שבע את הקסם שבמוזיקה, ועורך להם טיול בכמה ארצות לפי הצלילים האופייניים להן (צרפת, ברזיל, ישראל ועוד).

על הבמה – שנראית כמו חלום מקסים וצבעוני – מופיעים לצד טריקו ארבעה שחקנים-רקדנים מוכשרים להפליא ומתוקים במיוחד: איתן בן אהרון, הילה אביבי, קרן שבת ורון כהן. טריקו עצמו לא מפסיק לזוז ולפזז – יושב על התופים ורוקד היפ-הופ, שולף כלי נגינה מכל פינה, זז מצד לצד וכל הזמן מדבר אל ועם הילדים. הטבעיות שלו על הבמה באה לידי ביטוי גם באלתור עם הצופים: כשמהאולם נשמע "אמאל'ה" חינני בעקבות הצגת החצוצרה, טריקו מייד הסכים והוסיף "אמאל'ה" משלו.

צפו בקליפ מתוך המופע "אוללה":

בנוסף לחצוצרה, מציג טריקו לילדים את החליל, הצ'לו, המפוחית, הקלרינט, הכינור וכלי נגינה נוספים; מלמד אותם את התווים השונים בעזרת ערכת פעמונים צבעונית (שאותה מצא יום אחד ברחוב); מדגים להם סגנונות ריקוד מגוונים, מהורה ועד היפ-הופ וסמבה; חד חידות בנוסח "תו השעה" עם שירי ילדים מוכרים; וכל העת מפציר בקהל להצטרף לשירה – והקהל, יש לציין, נענה בחדווה.

אחד השירים היפים במיוחד נקרא "עולם חדש" ונפתח במילים "עולם חדש, עולם מקסים, מלא באושר הילדים". בעולם לא תמיד הכל מלא אושר, אבל האולם שבו נערך המופע "אוללה" היה גדוש בהתלהבות צעירה (וגם מבוגרת). גם ההורים וגם הילדים הצטרפו בקול אל השירה ואפילו הכירו את המלים. חבל רק שהמחיר גבוה יחסית, עובדה מטרידה שמתאימה להצגות ילדים רבות. יחד עם זאת מדובר ב-45 דקות שבהחלט משאירות טעם של עוד, ומעשירות את הרפרטואר של הזאטוטים בכמה (וכמה) שירים ממכרים במיוחד, שאפשר לזכור אפילו אחרי השמעה אחת, ואפשר גם לאמץ אם רוכשים את הדיסק של המופע.

אוללה, שלישי ה-22.2 ב-17:30, היכל התרבות ראשון לציון. 55 שקלים

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ