שלי אלעזר, עכבר העיר

עוד לא התאוששנו מהקיץ ומתקופת החגים וכבר נוחתת עלינו עונה חדשה. חנוכה, הוא אולי החג העמוס ביותר בהצגות ילדים ובהפקות ענק. מלבד הפסטיגל, שעושה השנה מחווה לאריק אינשטיין, מתוכננות עוד לא מעט הפקות בסדר גודל שלא שונה ממנו. אז מה מחכה לכם? מי הכוכבים שיבדרו את הילדים שלכם בחג? וכמה זה יעלה לכם?

» חנוכה 2011 - כל הפרטים» לכל הצגות הילדים בחנוכה » משפחה חוסכת - כל המבצעים להצגות חנוכה» צדק חברתי: מאה הצגות חנוכה בחינם לילדי הפריפריה

המשחק מתחיל: פסטיגל 2011

הפסטיגל השנה יראה כמו משחק מחשב מטורף: הילדים ייכנסו לתוך עולם דיגיטלי בעזרת במת המופע שעשויה ממסך Led ענק בגודל 180 מטר מרובע, עליה יוקרנו אימג'ים, אשר יספקו את הרקע הווירטואלי לעלילת הפסטיגל. נהגי מרוצים, ערפדית, וירוסים, לוחמת דיגיטלית יפיפייה וקטלנית ועוד שלל דמויות מעולם משחקי המחשב כולל כמה ציפורים כועסות במיוחד, וכמובן איך אפשר בלי הפייסבוק.

השנה, מצדיע הפסטיגל לאריק איינשטיין, מגדולי האמנים שפעלו ועדיין פועלים בישראל, שנענה לבקשה לשלב את שיריו ,דמותו יצירותיו בעזרת טכניקות אודיו-ויזואליות, שיאפשרו לקהל להרגיש כאילו אריק על הבמה. השירים שנבחרו: אמא אדמה, מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר, כשאת בוכה את לא יפה, צא מזה, אדון שוקו, עטור מצחך, שיר השיירה, אני ואתה, עוף גוזל.

i פסטיגל מבויים על ידי חנוך רוזן  ויככבו בו אלי יצפאןמירי מסיקהיהודה לויעוז זהבי,  לי בירן, מאיה בוסקילהעמית פרקשעודד פזדנה פרידראנה ארונובחנן סביון, גיא עמיר,תובל שפיר וליאנה תדהר.

כמה? 210 שקלים.מתי? החל מה-8.12.11 עד ה- 17.1.12.» פסטיגל 2011 - לפרטים נוספים ומועדי הצגות

חדש מול ישן. הצצה לפסטיגל 2011

 (צילום: ענת רונקו, עריכה: מיכל בן ארי)

ממלכת הצעצועים: מותק של פסטיבל

האירוע הכי חגיגי לגילאי שנתיים ומעלה, מותק של פסטיבל, יאחד על במה אחת כמה מהכוכבים הגדולים של הקטנטנים: רינת גבאייעל בר-זוהרטוביה צפיר, שי ורועי, מיכל צפירדפנה דקל, גילי בא לבקר, גיא פרידמן ושלישיית כוח הקצב. תחת ניהולו של צדי צרפתי.

איתי הוא ילד מתוק שאוהב משחקי מחשב משוכללים שפועלים על שלט-רחוק. כשסבא טוביה (טוביה צפיר) מביא לו במתנה מפת קסמים של ממלכת הצעצועים, הוא לא מתלהב, כי הוא מעדיף את המשחקים שלו. כשהוא נרדם הוא מוצא את עצמו בממלכת הצעצועים, שם כולם חיים בכיף ובשלום, ובארמון מתגוררת לה נסיכה מקסימה ואהובה על כולם (רינת גבאי). בזכות החברים החדשים, איתי לומד שכיף לשחק גם בצעצועים פשוטים ולא רק במחשב.

כמה? 189 שקלים.מתי? החל מ-15.12.11 עד ה-10.1.12.» מותק של פסטיבל - לפרטים נוספים ומועדי הצגות

להציל את ממלכת הצעצועים. מותק של פסטיבל (צילום: יח"צ)

מהמרקע אל הבמה: שכחו אותי בבית

המחזמר "הצילו, שכחו אותי בבית" מגיע לבמה בהשתתפות מיטב כוכבי הבידור והתיאטרון בישראל: יון תומרקין, דון לני גבאי, אורנה דץטל מוסרייעקב כהןמיקי קםרוני דואני, אודי גוטשלק ואביעד בנטוב.

המחזמר, מאת אסף אשתר ובבימויו של אודי גוטשלק, מבוסס בחופשיות על ארבעת סרטי "שכחו אותי בבית"  ומשולבים בו שירים מקוריים וחדשים מאת חזי שקד.

כמה: 180 שקלים.מתי: בין ה-19-30.12.» שכחו אותי בבית - לפרטים נוספים ומועדי הצגות

אהבתם את הסרט? שכחו אותי בבית - המחזמר

תיאטרון אורנה פורת מציג: פסטיבל הצגות בתיאטרון גבעתיים

פסטיבל הצגות הילדים יתקיים זו השנה התשיעית, בין התאריכים 21-28 בדצמבר, בתיאטרון גבעתיים, בשיתוף עם תיאטרון אורנה פורת. במסגרת האירוע יועלו ארבע הצגות של תיאטרון אורנה פורת: מעלה קרחות בהפקה מחודשת, הברווזון המכוער, מוזיקה של אגדה ומרק כפתורים. מלבד ההצגות, בכניסה לתיאטרון גבעתיים ובחללים אחרים, תתקיים פעילות נוספת  לילדים וכן  פינות יצירה לילדים, שתהיה פתוחה לקהל וללא תשלום.

כמה: בין 55-90 שקלים.מתי: בין ה-21-28.12.» פסטיבל חנוכה לילדים בתיאטרון גבעתיים - לפרטים נוספים ומועדים

תיאטרון מוזיקלי. מוזיקה של אגדה (צילום: יוסי צבקר)

ההצגה הרומנטית: סינדרלה

המופע של הבלט הישראלי - סינדרלה, חוזר להציג השנה לאורך חופשת חנוכה. במופע, סיפורה המוכר של סינדרלה מתעורר לחיים בשתי מערכות, על רקע תפאורה ותלבושות צבעוניות. המופע יעלה בירושלים, תל אביב, חיפה ופתח תקווה.

כמה: 179 שקלים.מתי: בין ה-22-28.12.» סינדרלה - לפרטים נוספים ומועדיםסינדרלה, גרסת הבלט הישראלי (צילום: עמנואל אוגדן)

שלוש משאלות: שובו של הג'יני

מה קשוראגם רודברגקובי פרג' ויניב פולישוק במחזמר קומי שמבוסס העל אגדת אלאדין, מתוך סיפורי "אלף לילה ולילה", שממשיכה את עלילותיה גם בימינו, ממרחק של 500 שנים לאחר שהחלה. אמנם אלאדין שחרר את הג'יני מקסם המנורה, אך אי אפשר לשחרר את קסם המנורה מנשמתו של הג'יני.

שנים ארוכות מאז שיחרר אותו אלאדין מן המנורה, הג'יני המתוסכל (קובי פרג') מוצא עצמו מופיע כליצן בימי הולדת לילדים. יום אחד מחליט הג'יני שנמאס לו והוא רוצה לחזור לימי אגרבה בהם היה בעל יכולות קסומות. הוא מחליט לחפש אחר מנורת הקסמים ולהשיב לעצמו את כוחו. בדרכו נכנס במקרה למסעדתו של יניב פולישוק ופוגש בהמון דמויות מוכרות: בתו היפה של גרי (אגם רודברג), ציון - חבר לכיתה אשר מאוהב בה (ציון ברוך) ואת אמא של ציון (שלום מיכאלשווילי).

כמה: 189 שקלים.מתי: בין ה-21-28.12.» שובו של הג'יני - לפרטים נוספים ומועדיםשובו של הג'יני - הקליפ הרשמי יצורים מוזיקליים: מומנטיטו מופע לילדים מבית היוצר של קבוצת מיומנה והמדעטק לכבוד חנוכה. המופע משלב את המוזיקליות, היצירתיות וההומור של קבוצת מיומנה עם טכנולוגיות כגון חיישנים, אינטראקציה עם וידאו ומכאניקה ועוד, של המדעטק. המופע יעלה בבית מיומנה בתל אביב בלבד.

דמיינו לעצמכם מעבדת פלאים. מקום בו מדען מסתורי בשם ד"ר מומנטיטו עורך ניסויים במוזיקה. הוא בונה לעצמו מכונת ענק, תיבות נגינה קסומות המשלבות בובות אדם מכאניות, מכשירים בהם ניתן לנגן על קרני אור ושעוני ענק המגיבים לתנועה ולצליל.  בנוסף הוא משתמש בוידאו על מנת לייצר מוזיקה ועובר בעולמות פנטזיה שונים. תקלה במעבדה מאפשרת לבובות להשתחרר מהכבלים ולמצוא עזרה מחברים חדשים ולא צפויים.

כמה: 170 שקלים.מתי: בין התאריכים 20-31/12 » מומנטיטו - לכל הפרטים והמועדים

מומנטיטו. מומנטו לילדים

רוקדים ומשתוללים: טררם קידס כוח המשאלות

ילדי חבורת "טררם קידס" אוהבים לשיר, לרקוד ולהשתולל, אבל פחות אוהבים לציית לכללים שמכתיבים ההורים והמורים. יום אחד, תוך כדי תיפוף הם מוצאים בחצר פח קסמים, מתוכו יוצא שדון שמעניק להם בתמורה לשחרורו, שלוש משאלות. הסיפור מסתבך כאשר הם נאלצים להסכים על משאלה אחת: שהעולם ייהפך לעולם של ילדים אבל נוכחים לדעת שזה לא היה רעיון כל כך טוב. במהלך המסע שלהם להחזיר את העולם לקדמותו, מתמודד כל אחד מהילדים עם הפחדים והחולשות שלו ומגלה את משמעות המילים כוח רצון ואמונה.

כמה: 149 שקלים.מתי: בין ה-17-28.12.» טררם קידס וכוח המשאלות - לכל הפרטים והמועדיםמשתוללים על הבמה. טררם קידס וכח המשאלות

זוכרים את עוזי חיטמן: פסטיבל ילד פלא

דודו זר והבובות אוזה, בץ, שבי ונולי, בוריס סולטנוב, מרינה פיינגולד ועשרות ילדים זמרים, רקדנים ולוליינים, ישתתפו השנה בפסטיבל "ילד פלא" שיתקיים במתנ"ס דיונה באשדוד. הפסטיבל מוקדש השנה לשירי עוזי חיטמן ולתוכנית הטלוויזיה "פרפר נחמד".

המופע הוא פסטיבל זמר לילדים שבמרכזו הכוכבים הם עשרות ילדים מגיל 5-14 שנבחרו באודישנים ויבצעו שירי ילדים מוכרים ואהובים לצד אומנים מגוונים. אחת המטרות המרכזיות של הפסטיבל, היא להנציח ולחשוף לדור הנוכחי את שירי הילדים האיכותיים והקלאסיים של עוזי חיטמן, אחד מהיוצרים הבולטים בזמר העברי, שכתב והלחין שירי ילדים רבים שדורות גדלו עליהם. בין הבולטים שבהם: "רציתי שתדע", "שירי ילדות", "תזמורת של ממש","מבולבלי", "אדוני ראש העיר", "ארץ הצבר", "הופה היי" ועוד.

כמה: 20 שקלים.מתי: החל מ-25.12 במתנ"ס דיונה-אשדוד.» פסטיבל ילד פלא - לכל הפרטים והמועדים

ילדות כמו פעם. מחווה לעוזי חיטמן בפסטיבל ילד פלא

משלושה יוצא אחד: גיבורי האור

שלושת כוכבי הילדים - יובל המבולבלהדוד חיים ומיקי הם "גיבורי האור". מיקי, ילדה מצחיקה בעלת דמיון מפותח, מגיעה להתארח אצל הדוד הכי אהוב, הדוד חיים. באופן מסתורי יש כל הזמן תקלות ובעיות בשכונה שנגרמות על ידי המדען המטורף "פרופסור נזק", שהמציא מכונה שמחבלת בשגרת היום יום: חפצים נעלמים, יורד גשם באמצע הקיץ, מכשירים מתקלקלים, דברים נשברים.

תושבי השכונה מבקשים מדוד חיים פיתרון. דוד חיים מתייעץ עם מיקי, והיא מציעה לקרוא לגיבור שאוהב לעזור - יובל המבולבל, שמציע פתרון: להפוך לגיבורי על. השלושה יוצאים למסע בעקבות כדור האור שמעניק כוחות על. המסע לא קל, אבל בזכות אומץ לב ,אמונה ובעיקר שיתוף פעולה וחברות אמיצה, הם מצליחים להגיע לכדור האור.

כמה: 80-129 שקלים.מתי: בין ה-18.12.11 עד ה-8.1.12.» גיבורי האור - לפרטים נוספים ומועדים

מצילים את היום. גיבורי האור

מחפשים את המטמון: שודדי הקריביים

עוד סרט שהופך להצגה, הוא המחזמר שודדי הקריביים - המסע לאי המטמון בכיכובם של שלומי קוריאטמיכל אמדורסקיאריה מוסקונהאביהו שבת וליטל שוורץ.

קפטן טחול סטיבנסון (שלומי קוריאט בתפקיד המקביל לתפקיד של ג'וני דפ בסרטים) מצטרף לקתרין (מיכל אמדורסקי) שמסרבת להינשא למושל ויוצאת למסע בו היא פותרת את חידת היעלמותו של אביה. קתרין מתאהבת במהלך המסע בג'ק (אביהו שבת), מלח שפרש מהצי ומחברת בני האדם והוא שט לבדו ברחבי הים. עוד במופע אקרובטים ורקדנים.

כמה: 149 שקלים.מתי: בין ה-20-28.12.» שודדי הקריביים - המסע לאי המטמון - לפרטים נוספים ומועדים

מתכוננים לחנוכה. שודדי הקריביים (מתוך כרזת המופע)

לכל הצגות הילדים בחנוכה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ