לירון ורדי גלר, עכבר העיר

יש מצבים שבהם אנו ההורים מחפשים תעסוקה מעניינת לילדים כדי לגוון להם את שעות הפנאי ואת זמן האיכות איתנו. בכל פעם שאנו בוחרים להוציא את הילד להופעה או לפעילות, אנחנו מחפשים את המשהו האחר הזה, את הייחודיות עבור הילד. המופע פירורים הוא הפתרון המושלם לכך.

פירורים - לכל הפרטיםהצגות ילדיםאת המופע יצרו המוזיקאים אתי ואיתי אברמוביץ, שלקחו שירים ממגוון סגנונות מוזיקליים, מקצבים והשפעות מרחבי העולם, ויצרו עולם תוכן שלם המתכתב עם עולמם של הילדים. "כמוזיקאים החלטנו, איתי ואני, להוציא דיסק עם שירים לילדים, כתבנו תכנים המתאימים לגילים הקטנים בעיקר תוך התבוננות בילדים הפרטיים שלנו, בן ארבע ובת שנתיים, והתבססנו גם על זיכרונות ילדותנו", היא מספרת.

מגוון סגנונות ותכנים לכל גיל בכל שיר אפשר לשמוע יצירה חדשה ולא מוכרת הלקוחה מעולם וסגנון אחר לגמרי ממה שהילדים של היום מכירים. אפשר ליהנות משירים במקצבים שונים: סמבה, אירי, ים תיכוני, קלאסי, סווינג, סלסה, אפריקאי, טרנטלה, צ'ה צ'ה צ'ה ועוד. כל השירים עוסקים בתחומים שילדים אוהבים: שירים על סוס, על נעל של ענק, על הקיץ, על אצטרובל, על המקום שלי בעולם, על עצב, על שמחה ואפילו על הברווזון באמבטיה.התכנים המוזיקליים מדברים לכל גיל, אך המופע מומלץ מגיל שלוש ומעלה. בגילים הקטנים יותר מקשיבים למוזיקה ופחות לתוכן עצמו, אבל האנרגיה הכללית של המופע והאווירה הנעימה רלוונטיות לכל בני המשפחה. השירים מקוריים ויש בקהל ילדים שזו הפעם הראשונה בה הם יושבים במופע מוזיקלי ונהנים. זו, מבחינתי, ההוכחה שהשיטה עובדת וכן, לפעמים מספיק המקצב בשביל לרצות לנוע לפיו או מילה אחת שמתחברת לילד. ההורים יושבים מסביב מחויכים בראותם איך הילדים בקהל מתחברים ואוהבים את מה שאוזניהם שומעות.

מדברים לכל גיל. פירורים (צילום: שי סמיה)הדיסק עצמו נוצר לפני כשנה וחצי והמופע די חדש, אך למרבה הפלא אפשר למצוא בקהל כבר מעריצים קטנים שמכירים את המילים, כל ילד והשיר שלו. אפילו כלי הנגינה שעליהם מנגנים חברי הלהקה שעל הבמה - קלרניט, גיטרה, פסנתר ותופים - מעניינים ומפיקים צלילים שהילדים, למרבה ההפתעה, מזהים ומכירים.

אין ילד מפהק בקהל המופע באורך שעה, הילדים יושבים על מחצלת בקדמת הבמה וההורים מאחור על כיסאות. מי שרוצה רוקד, ומי שלא - יושב ונהנה לו סתם כך. לא תמצאו במופע ילד מפהק, גם אם זו שעת צהריים מוקדמת, כיוון שהאנרגיות החיוביות בקהל מעירות את כל מי שיושב כאן. כשאיתי שואל "איפה הגברת?", הילדים משתפים פעולה ומחפשים אותה, כשאתי שואלת אם הם רוצים ניקיון, הילדים בקהל מתחילים לצחוק כי הם יודעים שהנה מגיע מברשת ניקיון שתדגדג אותם.המוזיקה מוגשת בצורה אמיתית, התכנים מדברים בגובה העיניים ובגישה "של גדולים", דבר שיוצר תחושה אותנטית שילדים רגישים אליה ומאמינים לה. המציאות הנאיבית בגיל הרך אינה שיפוטית, דבר שיוצר אפקט חיובי. ואם ההורה נהנה גם הוא, אז האפקט הוא כפול ומעניק חוויה משותפת וייחודית. אין ספק שהילדים "זוללים" את פירורי השירים בעונג רב, והמופע הזה מחבר את הפירורים לעוגייה מתוקה אחת.

פירורים. שבת ה-19.5 ב-11:00, שבלול ג'אז בנמל תל אביב. מחיר: 50-60 שקלים

כתבות מומלצות

צביקה הדר ומירי מיכאלי. לא נתנו לבוט האנושי לפצוח במונולוג

בעולם מלא פייק ניוז, דווקא צביקה הדר התגלה פתאום כעיתונאי

אוסטין בטלר כאלביס. "הרגשתי כאילו אני מסתכל למעריצות בתוך הנשמה"

"אם הוא לא יקבל אוסקר על התפקיד של אבא שלי, אוכל את כף הרגל"

מרטין הינטרגר בליגה האירופית, בעונה החולפת. מה הוביל לפרישתו הפתאומית?

במקום לשחק בליגת האלופות, הוא פרש. היה לו מה להסתיר

בילי ג'ו ארמסטרונג בהופעה. "יש יותר מדי טמטום בעולם"

סולן גרין דיי אחרי פסיקת ההפלות: "מוותר על האזרחות האמריקאית"

הפגנה למען זכות ההפלה בתל אביב, ב-1978. לאורך השנים נמתחה ביקורת חריפה על פעילותן של הוועדות

בוויכוח על ההפלות בישראל ידם של השמרנים תמיד על העליונה