הצגות ילדים לצפייה ישירה: כך תביאו את התיאטרון אל הסלון

חתולים מדברים על רגשות, עלילות המלך פרדיננד פדהצור, שעות אופרה קלאסיות לילדים ומסע של פיל צבעוני אחד - הצגות ילדים לצפייה ישירה ברשת

תמונה מתוך ההצגה "עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור"
צילום: יוסי צבקר
דלית כהן
דלית כהן
דלית כהן
דלית כהן

אם אתם לא יכולים להגיע אל התיאטרון - הוא יגיע אליכם. בעקבות הסגר שנפל על כולנו, תיאטראות ישראל פצחו ביוזמה נהדרת והעלו הצגות לצפייה ישירה ברשת, במיוחד כדי לתת מענה לילדים ולכל המשפחה. יצרנו עבורכם מדריך שלם, הכולל לינקים, בו תוכלו להעביר שעות מהנות עם הצגות מגוונות.

8 סיפורי ילדים נהדרים שאפשר למצוא ביוטיוב
8 אתרי משחקים איכותיים וחינמיים לילדים
20 הצגות ילדים לצפייה ישירה ברשת
מה עושים בבית? המלצות אונליין עם הילדים
3 הצעות לטיול ב-100 מטרים שליד הבית

האופרה הישראלית

גם המוסד הותיק בישראל הצטרף ליוזמה ומספק שעות אופרה לילדים בעלי תכנים המתאימים לגילאי 3-8. האופרות הזמינות הן:

"חליל הקסם" (לצפייה ישירה) - הציפור פפגנו יוצא בחיפוש אחר הנסיכה פמינה. בדרך הוא יפגוש את מלכת הלילה ושלוש העוזרות המסתוריות שלה, ואפילו ימצא אהבה.
"סינדרלה" (לצפייה ישירה) - עיבוד לסיפור הקלאסי, אך לא תמצאו בו פיה טובה. במקום, קוסם בשם אלידורו עוזר לסינדרלה להגיע לנשף ודואג כי הנסיך יישא אותה לאישה.

"חליל הקסם". האופרה הישראליתצילום: יוסי צבקר

תיאטרון גשר

מוסד תרבות ידוע, בעל הצגות לגילאים מבוגרים יותר, שהעלה לאחרונה שתי הצגות לגיל הצעיר שלא כדאי לפספס:

"מסעות אודיסאוס" (לצפייה ישירה) - אודיסאוס הגיבור המיתולוגי וחבריו האמיצים עוברים הרפתקאות, חלקן מפחידות, אחרות מצחיקות, אך כל הרפתקה היא שיעור, משל או חלום המעלה תהיות.
"רוח התיאטרון" (לצפייה ישירה) - נרי ונגה יוצאים למסע אל כפר קְצֶקַצֶה, היושב בראש ההר. בדרך הם פוגשים בדב שהוא לא דב, בִּיצָה שהיא ההפך מבִּיצָה ושלג שהוא דווקא כן שלג.

"מסעות אודיסאוס". תיאטרון גשרצילום: כפיר בולוטין

התיאטרון שלנו

מוסד בעל היצע עשיר של הצגות ומופעים, הפועל כעמותה לקידום תרבות ותיאטרון לילדים וטף. מעבר להצגות, ניתן למצוא גם שעות סיפור אונליין שהעלה לאחרונה. ההצגות הזמינות הן:

"בנצי" (לצפייה ישירה) - סיפורו של פיל שנולד צבעוני והיה שונה מכל חבריו הפילים האפורים.
"רונן בארץ הסיפורים" (לצפייה ישירה) - תולי התולעת, שופי-שוף הינשוף ולף העטלף, דיירי היער הקסום, מצפים בכיליון עיניים להגעתו של ספר אגדות חדש.
"חלומות של חתולים" (לצפייה ישירה) - כמו לבני האדם, גם לחתולים יש אופי, רגשות, חלומות, ואף הם כמהים לחברות ואהבה. בהצגה מתמודדים החתולים עם קונפליקטים מחיי היום יום שלהם.
"איה! אאוץ'! אווה!" (לצפייה ישירה) - הצגה על משפחת יצורים מיוחדת במינה: אמא אווה וילדיה איה, איי, אח, ואאוץ'.
"אדון חלום" (לצפייה ישירה) - כשהילדים ישנים, כל הצעצועים והבובות מתעוררים לחיים. הם מתמודדים עם פחדים, עוזרים זה לזה, משחקים, שרים ועוד.
"היפהפייה הנרדמת" (לצפייה ישירה) - עיבוד לסיפור הקלאסי, אודות הנסיכה שהוטל עליה כישוף לשקוע בשינה עמוקה, עד שיגיע נסיך יפה תואר ויעיר אותה
"הברווזון המכוער" (לצפייה ישירה) - הברווזון שחשב שהוא מכוער ויצא למסע וגילה כמה הוא אמיץ, חכם, נבון ומקסים.

"בנצי". התיאטרון שלנוצילום: יובל פלד

תיאטרון המדיטק

אחד התיאטראות המוכרים בארץ בעל רפרטואר הכולל מעל ל-50 פרסי תיאטרון שונים, והצגות מגוונות לילדים בנושאים רחבים. ההצגות הזמינות הן:

"דודי שמחה" (לינק לצפייה ישירה) - שמחה הוא דוד שכל ילד היה רוצה שיהיה לו: תמיד להוט לשחק, מלא הפתעות, קונצים ולעולם לא כועס או מצוברח.
"קאיטוש הילד המכשף" (לינק לצפייה ישירה) - קאיטוש מגלה שהוא מכשף ויוצא למסע הרפתקאות משעשע.
"היידי בת ההרים" (לינק לצפייה ישירה) - הסיפור הקלאסי אודות היידי שגרה בהרי האלפים הגבוהים עם סבה.
"כטוב בעיניכם" (לינק לצפייה ישירה) - מחזה מאת ויליאם שקספיר בגרסה מיוחדת לילדים סביב אורלנדו, בן איכרים צעיר שמתאהב ברולזינד, אחיינית הדוכס.
"הכתה המעופפת" (לינק לצפייה ישירה) - ההצגה מספרת את סיפורה של חבורת נערים בפנימייה לבנים בלבד, והרפתקאותיה בדרך להעלאת מחזה לפני היציאה לחופשת חג.
"עלילות פרדיננד פדהצור בקיצור" (לינק לצפייה ישירה) - המלך פרדיננד היה אהוב על הכל, עד שהחל להטיל חוקים משונים. הצגה קומית על דמוקרטיה וערכיה המסופרת בשפה האופיינית לאפרים סידון.

"קאיטוש הילד המכשף". תיאטרון המדיטקצילום: יוסי צבקר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא: