חופש גדול - כסף קטן: ירושלים - רשויות סביב לה

ביקור בבית המשפט העליון ובמשכן הכנסת, שיגרום לילדים לשאול שאלות מאתגרות, ולא יעלה לכם שקל

רחל אלג'ים, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עיריית ירושלים, כיכר ספרא
רחל אלג'ים, עכבר העיר

מחפשים פעילויות לילדים לחופש הגדול? מדי יום נציע לכם הצעה לפעילות חינמית או במחיר סמלי לכל המשפחה. והפעם: ירושלים - רשויות סביב לה.

חופש גדול - כסף קטן - לעוד המלצות

ילדים בבית המשפט. לא, זו לא כותרת נוספת מהחדשות המתרגשות עלינו מעת לעת, במיוחד לאחרונה. מדובר בהצעה ליום סיור חינמי, ממוזג ומסתבר שגם מרתק. באמת, מי מהילדים לא יתרגש לקראת ביקור באולם בית משפט אמיתי ואולי גם התקלות לא מתוכננת בחשוד המובל להארכת מעצר? כבר מבחוץ מומלץ לעצור רגע, למרות החום, להביט אל המבנה הכל כך מרשים ולנסות לחשוב למה בחרו לבנות דווקא כך. בסיור אליו תתלוו, יסבירו לכם על השיטה, ההתנהלות ועל כל אחד מהחללים והמוצגים, ההיגיון והקשר אל ירושלים, הצדק ומורשת העם היהודי. לבוחרים לכסות גם את הטיפול ברשות המחוקקת, מומלץ להמשיך מכאן אל משכן הכנסת. גם כאן הביקור חינמי (ואם רק תצליחו להיפטר מהציניות) ומעורר כבוד למוסדות המדינה. רגע לפני הכניסה, אל תפספסו את פסל הברונזה של סמל המדינה: המנורה. על המנורה תחריטים של מאורעות מרכזיים בחיי העם היהודי ואפשר לנסות לזהות אותם. בסיור, מלבד ההתרשמות הכללית הדבקה במבקרים הצעירים, תוכלו לשמוע על המשכן ועבודת חברי הכנסת וכן להתרשם מיצירות האמנות שבמשכן.

מתי: ביקור במשכן הכנסת: ימי ראשון וחמישי בשעות 8:30-16:00. יש לתאם מראש בטלפון: 02-6753337 ביקור בבית המשפט העליון: לבירור אודות ביקורים ביולי-אוגוסט יש להתקשר ל-02‎-6759612

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ